OG Banner Mobile OG Banner

Dowiedz się, kim jesteśmy

Historia firmy i jej założyciel

Należymy do najstarszych i największych grup kapitałowych w Polsce. Skupiamy ponad 30 spółek działających w branżach: motoryzacyjnej, developerskiej, produkcyjnej i lifestylowej, które zajmują się produkcją, handlem i usługami na rynku polskim i na wielu rynkach europejskich. Te branże stanową cztery filary, które zapewniają bezpieczeństwo i stabilność.

Zatrudniamy ponad 3000 osób, w samej spółce Automotive obecnie pracuje ponad 700 osób.

Domy, samochody, sportowe ubrania, hotele, wina, kolejki gondolowe, campery, zamki błyskawiczne i wiele innych - różnorodność to siła Grupy Zasada. Zawsze w trosce o jakość, innowacyjność i bezpieczeństwo.

Sobiesław Zasada Automotive - ulica Armii Krajowej 17 Kraków o nas
Sobiesław Zasada Automotive - ulica Armii Krajowej 21 Krakówo nas

Sobiesław Zasada

Naszą siłę stanowi także założyciel i główny udziałowiec Grupy Kapitałowej - Sobiesław Zasada. Kierowca rajdowy, lekkoatleta, narciarz i żeglarz. Sobiesław Zasada urodził się 27 stycznia 1930. Był jedynym zawodnikiem z krajów wschodnich, który został kierowcą fabrycznym Steyr Puch, Porsche, BMW, Mercedes–Benz. Walczył z najlepszymi kierowcami zespołów fabrycznych świata, gdyż ówczesny tytuł mistrza Europy równał się obecnemu tytułowi mistrza świata, a nazwę mistrzostwa Europy na mistrzostwa świata zmieniono w 1978 roku. 11-krotny rajdowy mistrz Polski, zwycięzca ponad 150 rajdów, a także 3-krotny mistrz i 3-krotny wicemistrz Europy. To on ukuł pojęcie szybkości bezpiecznej. Termin ten oznacza szybkość względną, szybkość zależną od umiejętności kierowcy, sprawności jego wozu i sytuacji na drodze. Jest to wyliczenie generalne, zawierające w sobie wszystkie wynikające z tych trzech elementów konsekwencje. W 1960 roku podczas wywiadu dla Telewizji Polskiej stworzył powiedzenie „szerokiej drogi”. To życzenia dla kierowców, aby droga, którą mają pokonać, była zawsze szeroka i nie sprawiała problemów.

Sobiesław Zasada jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Jest autorem książek propagujących kulturę jazdy i konieczność podnoszenia umiejętności kierowców. Pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Doskonalenia Techniki i Bezpieczeństwa Jazdy.
Nadal aktywny zawodowo w istotnych sprawach przedsiębiorstw Grupy. Fairplay, konsekwencja, upór – to cechy Mistrza, którymi się kierujemy.

Sobiesław Zasada - kierowca rajdowyo nas Sobiesław Zasada - zwycięstwo polskiego rajdowcao nas
Sobiesław Zasada o nas
Sobiesław Zasada - The Championo nas
Sobiesław Zasadao nas
Sobiesław Zasada z Prezydentem Bronisławem Komorowskimo nas

Nasza historia

Nasze atuty i sukcesy

 • Pierwsze przedstawicielstwo Mercedesa w Polsce,
 • Największa sieć koncernu Daimler w Polsce,
 • Autoryzowane dealerstwa i serwisy Mercedes-Benz, AMG, Smart, Jeep, Lancia, Subaru, Mitsubishi Fuso, Unimog, Alfa Romeo,
 • Sieć salonów w 11 rejonach Polski,
 • Liczne tytuły Dealera Roku (2015 w kategorii Mercedes-Benz Samochody Osobowe i Ciężarowe, 2016 i 2017 Dealer Roku w kategorii Samochody Dostawcze, 2018 Dealer Roku w kategorii Mercedes-Benz Samochody Osobowe oraz Klient Flotowy Mercedes-Benz Bank oraz Dealer Roku Jeep, Alfa Romeo),
 • Kärcher Center Automotive jest częścią naszej spółki, od 2015 szczyci się mianem "KÄRCHER CENTER" - najwyższą kategorią autoryzowanych punktów dealerskich marki Kärcher.

Wizja, misja i wartości firmy

Wizja:
Sobiesław Zasada Automotive jest firmą:

Branża motoryzacyjna jest naturalnym środowiskiem naszego działania. Samochody kojarzą się bezpośrednio z mistrzowskimi osiągnięciami założyciela Grupy, Sobiesława Zasady. To dzięki jego staraniom i ciężkiej pracy, jako pierwsi zaproponowaliśmy Polakom auta wysokiej klasy. Nie tylko sprzedajemy auta, ale także rozwijamy usługi związane z ich serwisem i sprzedażą części. Jesteśmy także liderem w sprzedaży i serwisie urządzeń czyszczących globalnej firmy Kärcher.

 • dumną ze swojej historii i odwołującą się do sukcesów założyciela i właściciela, Sobiesława Zasady, mistrza sportu i lidera biznesu,
 • dynamicznie rozwijającą się i korzystającą z dalszych możliwości wzrostu,
 • nieustannie doskonalącą swoją działalność, odpowiadającą na zmieniające się potrzeby klientów i kreującą nowe produkty,
 • nowoczesną, innowacyjną, kreatywną i przyjazną dla otoczenia,
 • wygrywającą na lokalnych rynkach, w pełni wykorzystującą swój potencjał,
 • inspirującą na zaufanie i lojalność klientów oraz pracowników.

Strategia:
Mamy ugruntowaną i spójną strategię wzrostu, której fundamentami są: plan wzmocnienia naszej pozycji na rynku oraz ambicja, aby w dalszym ciągu być wiodącym dealerem na terenie naszego kraju. Nasza strategia odzwierciedla zmiany zarówno w zakresie potrzeb klientów, jak i w środowisku biznesowym. Ma też zasadnicze znaczenie dla naszego sukcesu w nadchodzących latach.

Sobiesław Zasada Automotive chce:

 • kontynuować rozwój, dostarczać i rozwijać szeroką gamę produktów oraz usług,
 • być wyróżniającym się dealerem w obszarze sprzedaży pojazdów, urządzeń, usług i akcesoriów oraz obsługi posprzedażnej,
 • nieustannie inwestować w wiedzę i rozwój oraz dążyć do biznesowej doskonałości, tym samym zwiększając potencjał i wartość firmy,
 • być prekursorem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w branży,
 • spełniać rosnące oczekiwania i potrzeby klientów,
 • tworzyć dobre i przyjazne miejsca pracy dla naszych pracowników, aby czuli się doceniani i realizowali cele oraz osobiste plany.

Misja:
Nasz cel mówi o tym, jak przejść od myślenia do działania. Oznacza to, że musimy zrozumieć, co jest dla ludzi wokół nas najważniejsze, a następnie ulepszać dla nich te właśnie rzeczy.

Jaki jest cel naszego działania?
Będziemy dostarczać naszym klientom produkty i usługi najlepszych i wiodących marek na rynku. W celu zaspokojenia potrzeb klientów chcemy być liderem w segmencie premium.


Wartości:
Wartości Sobiesław Zasada Automotive są sercem naszej firmy i pomagają nam realizować założenia oraz cel naszych działań. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy – w Krakowie, Łodzi, Brzozie, Bielsku-Białej, Kielcach, Olsztynie, Rzeszowie czy Nowym Sączu, nasze wartości określają dla jakiej firmy pracujemy, co jest dla nas ważne i czego można od nas oczekiwać. Podążając za naszymi wartościami, możemy tworzyć dobre miejsce do pracy, w którym zapewniamy naszym klientom najlepszą obsługę i gdzie każdy może realizować swój potencjał w najlepszy sposób.

Na czym opieramy nasze wartości?

Co robimy dla klientów?

Sobiesław Zasada Automotive - Co robimy dla Klientów?

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom oraz przewidujemy ich przyszłe potrzeby

icon

Oferujemy profesjonalne i indywidualne podejście przy każdym kontakcie z naszą firmą

icon

Budujemy relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i chęci pomocy

icon

Zapewniamy wyjątkowe korzyści dla każdego

icon

Jesteśmy profesjonalni i życzliwi

Co robimy dla pracowników?

icon

Motywujemy i rozwijamy kompetencje naszych pracowników

icon

Budujemy poczucie dumy z naszej pracy

icon

Budujemy relacje oparte na wspólnych wartościach, szacunku i zaufaniu

icon

Razem tworzymy dobre miejsce pracy: przyjazne, odpowiedzialne, oparte na uczciwych zasadach

icon

Wyzwalamy i wykorzystujemy potencjał, który jest w każdym z nas


Lokalizacje:

Wybierz miasto,
aby zobaczyć szczegóły

poland