OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes-Benz GLA i Mercedes-Benz CLA - samochody uniwersalne, którym nie brak wyjątkowych cech

Mercedes-Benz GLA i Mercedes-Benz CLA - samochody uniwersalne, którym nie brak wyjątkowych cech

W zasadzie pomijając sportowy model AMG SL 63, każdy z Mercedesów jawi się jako stosunkowo uniwersalny samochód. Są jednak takie, które nie dość, że mają wiele cech przydatnych w codziennym użytkowaniu, to są na dodatek niezwykle korzystne cenowo. Mowa o Mercedesach CLA i GLA.

Mercedes-Benz CLA – kompakt jakich mało.

CLA jest niemal sportowym wozem – z jednym wyjątkiem – to praktyczne, pięciodrzwiowe Coupé lub przestronne kombi (Shooting Brake). Choć Mercedes-Benz CLA to model w zasadzie otwierający portfolio marki, imponuje wieloma właściwościami przydatnymi zarówno dla fanów mocniejszych wrażeń, jak i rodzin z zamiłowaniem do wyróżniających się samochodów.

Mercedes-Benz CLA - Nadwozie

Mercedes-Benz CLA – od czego tu zacząć, czyli wyraziste nadwozie

Bez względu na to, czy wybierzemy wersję CLA Shooting Brake czy Coupé mamy tu do czynienia ze sportową sylwetką zaskakująco charakternego auta. Uwagę przykuwa między innymi maska z przetłoczeniami czy opadająca linia dachu. Już w standardzie nadwozie uzupełnione jest 17-calowymi felgami ze stopów metali lekkich.

Mercedes-Benz CLA - Nadwozie (tył)

Silniki i osiągi modelu CLA

Zarówno dla nadwozia Coupé, jak i Shooting Brake, możliwości wydają się niemal nieograniczone – niemal wszystkie benzynowe jednostki są tu wspierane przez układ elektryczny tworząc zatem miękką hybrydę, która realnie pozwala zmniejszyć spalanie. A osiągi? Już silnik CLA 200 wspierany układem elektrycznym pozwala na dynamiczną jazdę. Mamy tutaj do dyspozycji moc 163 KM i moment obrotowy wynoszący 270 Nm, rozporządzane przez 7-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Gdy „dołożymy” do tego stylizację AMG i wybierzemy tryb jazdy „Sport”, CLA 200 drapieżnie, ale wciąż ze smakiem, zamruczy nie tylko przy ruszaniu spod świateł. Ciekawym rozwiązaniem jest hybryda – 250 e, która zarówno dla wersji Coupé, jak i Shooting Brake oferuje 163 KM generowane przez silnik spalinowy i 109 KM generowanych przez silnik elektryczny.

Coupé

Benzyna

Diesel

Hybryda

CLA 180 (136 KM + 14 KM)

CLA 220 d (190 KM)

CLA 250 e Coupé (163 KM + 109 KM)

CLA 200 (163 KM + 14 KM)

CLA 220 4MATIC Coupé (163 KM + 14 KM)

CLA 250 4MATIC (224 KM + 14 KM)

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC (306 KM + 14 KM)

Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ (421 KM)

Shooting Brake

Benzyna

Diesel

Hybryda

CLA 180 (136 KM + 14 KM)

CLA 180 d (116 KM)

CLA 250 e Shooting Brake (163 KM + 109 KM)

CLA 200 (163 KM + 14 KM)

CLA 200 d (150 KM)

CLA 250 4MATIC (224 KM + 14 KM)

CLA 220 d (190 KM)

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC (306 KM + 14 KM)

Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ (421 KM)

Wnętrze Mercedesa CLA – wszystko, czego potrzeba

Wysoki standard to domena Mercedesa, a w przypadku CLA fakt ten rzuca się w oczy jeszcze bardziej. Wyobraźmy sobie, że wsiadamy do środka - widzimy komfortowe fotele, potem uwagę zwracają manetki przy wielofunkcyjnej, wygodnej kierownicy i użyteczne porty USB. Dołóżmy do tego dostępne w standardzie podgrzewanie przednich foteli, czujnik pasów bezpieczeństwa oraz wygodną klimatyzację i CLA staje się samochodem dla każdego.

Mercedes-Benz CLA - Wnętrze

Przez „ściętą” linię dachu może wydawać się, że pasażerowie z tyłu nie zaznają komfortu. Jest wręcz przeciwnie – nawet przy wzroście około 180 cm, z tyłu siedzi się wygodnie. Realnie cztery dorosłe osoby są w stanie podróżować komfortowo. Oczywiście na tym korzyści dostępne we wnętrzu się nie kończą – na pokładzie znajdziemy system multimedialny MBUX z wyświetlaczem w rozmiarze 10,25” i dostępem do nawigacji.

Sprawdź oferty na wyrazisty model CLA w Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive!

Mercedes-Benz GLA – Na dobry początek przygody z Mercedesami – mały SUV z dużą przestrzenią w tylnym rzędzie i bagażniku

Mogłoby się wydawać, że najmniejszy SUV w ofercie Mercedesa nie ma czym imponować. Choć z zewnątrz sprawia wrażenie kompaktowego samochodu, tak naprawdę łączy komfortową przestrzeń we wnętrzu z wygodnym manewrowaniem w mieście.

Mercedes-Benz GLA - Nadwozie

Mercedes GLA – zgrabny SUV o familijnej bryle

Do linii przednich kół trudno nie uniknąć skojarzeń z Klasą A czy nawet wspomnianym wcześniej, sportowym kuzynem, modelem CLA. Uważniejsi zwrócą jednak uwagę na osłonę nadkola, od czego tak naprawdę zaczyna się lista cech wyróżniających model GLA. Auto zauważalnie „siedzi” wyżej, linia dachu pociągnięta jest naprawdę wysoko, aby łagodnie opaść na wysokości klapy bagażnika.

Mercedes-Benz GLA dostępne silniki

W modelu GLA dostępnych jest dziesięć jednostek. Optymalnym i najczęściej kupowanym jest wariant GLA 200 o mocy 163 KM płynącej z silnika spalinowego i dodatkowych 14 koniach mechanicznych wytwarzanych przez układ elektryczny. Mocą tego dwuinstancyjnego motoru rozporządza automatyczna skrzynia siedmiobiegowa 7G-DCT. Ponad 160 KM i moment obrotowy wynoszący 270 Nm to wartości pozwalające na płynną jazdę na trasie i w mieście.

Sprawdź oferty na rodzinnego i wygodnego Mercedesa GLA w Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive!

Benzyna

Diesel

Hybryda

180 (136 KM + 14 KM)

180 d (116 KM)

250 e (163 KM + 109 KM)

200 (163 KM + 14 KM)

200 d (150 KM)

220 4MATIC (190 KM + 14 KM)

200 d 4MATIC (150 KM)

250 4MATIC (224 KM + 14 KM)

220 d 4MATIC (190 KM)

Mercedes-AMG GLA 35 4MATIC (306 KM + 14 KM)

Wnętrze modelu GLA – zaskoczy Cię przestrzenią w tylnym rzędzie.

We wnętrzu GLA spotkamy się z bardzo podobnymi rozwiązaniami co w Klasie A czy CLA. W standardzie są podgrzewane fotele przednie, system MBUX z ekranem dotykowym i wielofunkcyjna kierownica. Siedzi się tu jednak wyżej, co sprawia, że czujemy się bezpiecznie i komfortowo, także poprzez znakomitą widoczność.

Mercedes-Benz GLA - Wnętrze

Największe wrażenie robi jednak tylny rząd siedzeń, choć to najmniejszy model z „GL” w nazwie, siedząc za kierowcą czy pasażerem czujemy się jak w dużo większym aucie i nawet deska rozdzielcza wydaje się znacznie oddalona. Bardzo często dostępne od ręki egzemplarze GLA są dostępne w Linii AMG, a zatem ze sportową kierownicą i przeszywanymi fotelami. Nierzadko dealer z założenia wyposaża samochód w Pakiet integracyjny „smartphone”. Pozwala on na niezwykle wygodne korzystanie ze smartfonów z poziomu wyświetlacza w samochodzie z pomocą Android Auto i Apple CarPlay.

Mercedes-Benz CLA czy GLA – teraz od 189 900 złotych brutto – oba uniwersalne, oba korzystne cenowo!

W SUPER WYPRZEDAŻY 2023 zarówno model CLA, jak i GLA podlegają atrakcyjnym rabatom! Nie czekaj i sprawdź ofertę specjalną w Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive!

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie