Dodatki cyfrowe w Twoim samochodzie

Dodatki cyfrowe w Twoim samochodzie

#CyfrowyŚwiatTwojegoMercedesa z aplikacją Mercedes me

Twój Mercedes może jeszcze więcej, niż myślisz.

Twój smartfon jest zawsze przy Tobie, pomocny w organizacji codziennego życia – zawsze online, tak samo jak Twój Mercedes!

Dzięki Aplikacji Mercedes me możesz korzystać również z dodatkowych funkcji samochodu, które możesz kupic w Mercedes me Store

Pobierz aplikację Mercedes Me:

-> Pobierz Mercedes me na IOS

-> Pobierz Mercedes me na Android

Cyfrowe dodatki znajdziesz sklepie  Mercedes me Store

-> Pobierz Mercedes Me Store na Android

-> Pobierz Mercedes Me Store na IOS

Poznaj jeszcze bliżej #CyfrowyŚwiatTwojegoMercedesa

Sprawdź cyfrowe dodatki, które możesz mieć w swoim samochodzie:

 1. Integracja smartfona
 • przewodowe lub bezprzewodowe łączenie smartfona
 • obsługa aplikacji Apple™ CarPlay™ i Android Auto™
 • komfortowe sterowanie obsługi głosowej
 • dostęp do m.in. nawigacji, informacji o ruchu drogowym, wiadomości, telefonii, mediów, IP-Radio i wybranych aplikacji
 • optymalne wyświetlanie treści na wyświetlaczu Media
 • dzwonienie, odczytywanie maili, zarządzanie kalendarzem

Korzyści

Integracja smartfona pozwala w łatwy sposób połączyć urządzenie mobilne z ekranem multimedialnym oraz uzyskać dostęp do wielu aplikacji. Interfejs po połączeniu pozwala na sterowanie funkcjami w podobny sposób jak na smartfonie. Wszystkie treści są  wyświetlane w odpowiednio na ekranie multimedialnym w taki sposób, aby nie rozpraszać uwagi kierowcy.

 

 1. AMG TRACK PACE

 • Wartości przyspieszenia (np. od 0 do 100 km/h) zarejestrowane z dokładnością do dziesiętnych części sekundy
 • Pomiar czasów okrążeń i sektorów na znanych lub samodzielnie zdefiniowanych torach wyścigowych
 • Wizualizacja mocy wyścigowej na wyświetlaczu multimedialnym i wyświetlaczu head-up
 • Oglądanie parametrów wyścigowych i nagrań wideo na wyświetlaczu multimedialnym
 • Tworzenie i zapisywanie kilku oddzielnych profili kierowcy
 • Dzielenie się nagraniami wideo z innymi kierowcami Mercedes-AMG (dostępne tylko w określonych typoszeregach)

Korzyści

AMG TRACK PACE rejestruje czas jazdy z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Wizualizacja pokazuje podczas jazdy, czy znajdujesz się w zakresie wyznaczonego czasu. Analiza wydajność jazdy na podstawie indywidualnych ocen, które są odtwarzane na wyświetlaczu multimedialnym.

Znane tory wyścigowe są już zapisane w systemie. Można również zdefiniować własne trasy. W trybie „Drag Race“ możliwe jest dokonywanie zmian spośród różnych możliwości jezdnych, np. zmierzyć wartości przyspieszania i hamowania. Określić na przykład, jak szybko Mercedes-AMG przyspiesza od 0 do 100 km/h.

 1. Nawigacja na dysku twardym

 • Rewolucyjne sterowanie językowe z opcją rozumienia języka naturalnego
 • Nowa odsłona mapy 3D z wyszukiwaniem interesujących obiektów (POI)
 • Nieograniczony dostęp do wszystkich danych mapy poprzez zapisywanie na twardym dysku offline
 • Możliwość szybszego dotarcia do celu dzięki Live Traffic Information oraz informacjom o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i dynamicznemu prowadzeniu po trasie
 • Car-to-X Communication zapewnia możliwość uzyskania precyzyjnych informacji dotyczących wypadków, prac drogowych oraz niebezpieczeństw pogodowych.

Korzyści

Wszystkie mapy są zapisane na dysku twardym, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich danych w każdym czasie. Ponadto, prezentacja map w technologii 3D ułatwia orientację za sprawą trójwymiarowego formatu budynków. Funkcja wyszukiwania POI pozwala znaleźć interesujące miejsca. Intuicyjna funkcja sterowania głosowego umożliwia obsługę nawigacji własnymi słowami; nie ma konieczności stosowania wyuczonych poleceń.

Live Traffic Information analizuje w czasie rzeczywistym natężenie ruchu, proponując ewentualnie najlepsze możliwe trasy. Można także automatycznie i niezawodnie dopasować czas dotarcia do celu. Inteligentna usługa Mercedes me connect Car-to-X Communication łączy pojazdy ze sobą oraz z infrastrukturą komunikacyjną. Kiedy tylko system uzyska informacje dotyczące utrudnień na trasie, kierowca otrzyma z odpowiednim wyprzedzeniem ostrzeżenie akustyczne oraz optyczne.

 1. Asystent zdalnego parkowania

 • Zajmowanie i opuszczanie miejsca parkingowego za pomocą aplikacji na smartfona
 • Opanowuje parkowanie wzdłużne i poprzeczne oraz wjazd do garażu i wyjazd z niego.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa za sprawą czujników ultradźwiękowych

Korzyści

Podczas parkowania i wyjeżdżania z miejsca postojowego można po prostu przyglądać się manewrom swojego pojazdu. Zdalnie sterowany poprzez smartfon Mercedes wjeżdża w prawie każde miejsce parkingowe, do każdego garażu i – wyjeżdża z powrotem. Zapewnia to wygodne wsiadanie i wysiadanie przed procedurą parkowania. Dzięki czujnikom pojazdu Asystenta parkowania pojazd będzie się bezpiecznie poruszał. Jeżeli w otoczeniu miejsca parkowania znajdą się przeszkody, pojazd wykryje je i automatycznie się zatrzyma. Poprzez smartfon zachowujemy pełną kontrolę, obserwując z zewnątrz proces parkowania.

 

 1. Adaptacyjny asystent świateł drogowych

 • Automatyczne włączanie i wyłączanie dla optymalnej widoczności
 • Lepsze oświetlenie w każdej sytuacji
 • Zapobiega oślepianiu innych użytkowników ruchu

Korzyści

Chcąc skorzystać z funkcji Adaptacyjnego asystenta świateł drogowych w swoim Mercedesie, należy ustawić pokrętło świateł w pozycji "Auto" i włączyć asystenta za pomocą dźwigni obsługi na kierownicy. Automatycznie przejmuje on optymalne oświetlenie drogi. System kamer rejestruje nadjeżdżające z naprzeciwka oraz poprzedzające pojazdy, o ile są one oświetlone. Automatyczne włączanie i wyłączanie w ciemności jest aktywne przy prędkości jazdy co najmniej 30 km/h na drogach bez oświetlenia ulicznego.

 

 1. Układ kierowania osią tylną z dużym kątem skrętu

 • Większa zwrotność samochodu Mercedes - ułatwia parkowanie na raz i manewrowanie na wąskich zakrętach
 • Zmniejsza promień skrętu nawet o 1 metr w porównaniu ze standardowym układem kierowania osią tylną
 • Kąt skrętu i krzywą jazdy można w każdej chwili podejrzeć na centralnym wyświetlaczu

Korzyści

Układ kierowania osią tylną z dużym kątem skrętu maks. 10°) poprawia właściwości jezdne i zwrotność samochodu. Jest on automatycznie aktywny podczas parkowania oraz opuszczania miejsca parkingowego oraz podczas wolnej jazdy. W porównaniu z układem kierowania osią tylną bez dużego kąta skrętu, zyskuje się około 1 metra mniej miejsca na promień skrętu, a nawet do 2 metrów w porównaniu z pojazdami bez układu kierowania osią tylną. Na centralnym ekranie można podejrzeć, jaki kąt skrętu jest aktualnie ustawiony i jaka krzywa jazdy z tego wynika.

 

 1. Pakiet indywidualizacji

Aktualizacje on-line pozwolą Ci być zawsze na bieżąco. Zależnie od indywidualnej konfiguracji wyposażenia Mercedesa pakiet zawiera obecnie wybór funkcji z kategorii Sound Experience, minigry, funkcje projekcji, a także inne cyfrowe funkcje. Dostępne kategorie oraz powiązane funkcje mogą ulec zmianie w dowolnym momencie w trakcie trwania umowy.

Tutaj dowiesz się, jakie animacje są obecnie dostępne dla Twojego Mercedesa

 

 • Tetris
 • Minigry
 • Funkcja projekcji animacji DIGITAL LIGHT
 • Sound Experience

 

 1. Pakiet ENERGIZING

 

Pozytywne efekty programów komfortowych ENERGIZING mogą wspierać Cię fizycznie i psychicznie podczas podróży, dzięki czemu możesz również pewnie pokonywać dłuższe dystanse. Programy te sterują dostępnymi w pojeździe funkcjami komfortu, takimi jak automatyczna klimatyzacja, oświetlenie otoczenia czy system muzyczny, i tworzą doświadczenia, które w szczególny sposób Cię ożywiają. Przy tym ENERGIZING COACH przekazuje Ci indywidualne zalecenia programowe: Na podstawie danych dotyczących podróży i pojazdu, takich jak warunki drogowe lub pogoda, sugeruje odpowiednie doświadczenie fitness lub wellness. Zalecenia są jeszcze dokładniej dopasowane do użytkownika, jeśli połączy on swoje kompatybilne urządzenie Garmin® Wearable z ENERGIZING COACH .

ENERGIZING COMFORT

Po długim dniu w biurze Twój Mercedes i ENERGIZING COMFORT mogą zamienić drogę do domu w wyjątkowe doświadczenie wellness. Zdecyduj się na jeden z pięciu programów komfortowych "Świeżość", "Witalność", "Ciepło", "Radość" lub "Przytulność", a Twój Mercedes stworzy odpowiednią konfigurację dla Twojego dobrego samopoczucia. Istniejące funkcje komfortu, jak oświetlenie otoczenia, masaż foteli, klimatyzacja i wiele innych.

 

ENERGIZING COACH

Są takie chwile w podróży, kiedy masaż lub urozmaicona przerwa na świeżość byłyby po prostu idealne. Usługa oparta na oprogramowaniu daje indywidualne zalecenia programowe. W tym celu analizowane są aktualne dane dotyczące jazdy i pojazdu, jak np. sytuacja na drodze, pogoda, czas trwania podróży czy także aktualny stan zdrowia.

 

Ty dbasz o kondycje swojego Mercedesa poprzez systematyczne serwisowanie w ASO, Mercedes dba o Twoje samopoczucie i wspiera Cię w codziennych czynnościach. 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie