OG Banner Mobile OG Banner

Pakiet Serwisowy Truck- Tachografy

Pakiet Serwisowy Truck- Tachografy

TACHOGRAF  to nieodzowny element w pracy każdego Trakera, ponieważ do korzystania z tachografu zobligowani są wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych. Dlatego tak waże jest również ich serwisowanie.

Montażu tachografu cyfrowego w samochodach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, to obowiązkowa procedura w krajach Unii Europejskiej. Obecne tachografy nawigują ciężarówki, dzięki wbudowanemu systemowi GNSS.

Natomiast nowe modele tachografów, które będą produkowane od 2023 r, poprawią parametry nawigacyjne i będą wysyłały dodatkowy sygnał ruchu.  Pozwoli to na  automatyzację zapisu danych.

TACHOGRAF GENERACJI SMART II

Już w sierpniu 2023 roku w nowych pojazdach Mercedes-Benz Truck, pojawią się urządzenia Smart II, rejestrujące funkcjonowanie pojazdu zgodnie z regulacjami Pakietu Mobilności. Do 2025 roku wszystkie pojazdy ruchu międzynarodowego będą wyposażone w nowe wersje.

Wprowadzenie nowych, inteligentnych modeli tachografów 2-giej generacji to:

  • automatyczna rejestracja istotnych ruchów kierowcy ciężarówki- moment przekroczenia granicy odbędzie się bez konieczności ręcznego wpisywania w tachograf symbolu kraju
  • automatyczne zarejestrowanie lokalizacji załadunku oraz rozładunku, nawet jeśli obie czynności będą wykonane w tym samym miejscu
  • większa pojemność przechowywania danych- rejestracja z ostatnich 56 dni

Tachograf Mercedes Benz Truck

Zapraszamy na okresową kontrolę tachografów do Sobiesław Zasada Automotive:

Tachograf 3.0 cena: 299 PLN

Zaplanuj wizytę w Serwisie w jednym z naszych Oddziałów: 

Oddział Brzoza: tel. 52 58 23 300

Oddział Modliniczka k. Krakowa: tel. 12 298 42 00

Oddział Rzeszów- Dworzysko: tel. 17 888 64 00

Oddział Nowiny k. Kielc: tel. 41 25 07 130

Oddział Nowy Sącz: tel. 18 53 101 00

 

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie