OG Banner Mobile OG Banner

Alfa Romeo Tonale z silnikiem wysokoprężnym

Alfa Romeo Tonale z silnikiem wysokoprężnym

Marka Alfa Romeo do gamy samochodów hybrydowych Tonale, wprowadziła model z silnikiem wysokoprężnym. Poznaj specyfikację Alfa Romeo Tonale w dieslu.

Alfa Romeo Tonale z silnikiem wysokoprężnym

Oferta samochodów Alfa Romeo Tonale została uzupełniona o silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra, który generuje moc 130 KM i osiąga 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik ten połączony z dwusprzęgłową skrzynią biegów (TCT), która podnosi dynamikę, a co za tym idzie- przyjemność z jazdy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa.

Ciekawostką jest, że w ofercie marki Alfa Romeo, ceny dla silników wysokoprężnych i hybrydowych (moc 130 KM) są takie same. To rozwiązanie wyróżnia włoską markę na  tle obecnych konkurentów, ponieważ u innych dealerów dopłata do silnika diesla kosztuje Klienta nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Alfa Romeo Tonale z silinkiem diesla

Hybrydowy model Tonale plasuje się na szczycie w swoim klasie pod względem zwinności i dynamiki jazdy. Jest to zasługa m.in. bezpośredniego układ kierowniczego (13,6:1), który gwarantuje przede wszystkim bezpieczną, komfortową, ale również przyjemną jazdę na drodze.

Dodatkowo, Alfa Romeo Tonale jest jedynym modelem w swoim segmencie, który jest wyposażony w zintegrowany układ hamulcowy (IBS). Posiada on także stałe zaciski hamulcowe Brembo z 4 tłoczkami i samowentylowanymi tarczami z przodu oraz pełnymi tarczami z tyłu. Taki układ zapewnia doskonałą skuteczność hamowania. 

Zaciski Brembo w Alfa Romeo Tonale

W standardzie nowej Alfy Romeo Tonale występuje samoblokujący mechanizm różnicowy Alfa Romeo (dynamiczna kontrola momentu obrotowego) oraz zawieszenie FSD  (selektywne tłumienie częstotliwości).

Na obu osiach zawieszenia posiada architekturę typu MacPherson, o specyficznej, charakterystycznej geometrii i kątach. Nawet mocowania na nadwoziu zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną sztywność.

Alfa Romeo Tonale w Biznesie

Silniki wysokoprężne nadal są bardzo popularne, szczególnie wśród Klientów, którzy prowadzą własny biznes. W świecie B2B model Tonale, należący do segmentu samochodów C-SUV klasy premium, zyskuje na popularności jako innowacyjny samochód. 

Alfa Romeo Tonale w B2B

Alfa Romeo Tonale w wersji diesel doskonale sprawdzi się dla Pracowników, którzy muszą być mobilni oraz pokonują długi dystanse.

Nowoczesny i wydajny silnik diesla w hybrydowym modelu Alfa Romeo, spełnia oczekiwania menedżerów flot oraz kierowców, którzy dużo czasu spędzają w trasie. Głównie za sprawą doskonałej równowagii między emisją spalin, zużyciem paliwa i charakterystyczną dla Alfy Romeo przyjemnością z jazdy.

Wartość rezydualna Alfa Romeo Tonale

Projekt Tonale został opracowany z myślą o zachowaniu znaczącej wartości rezydualnej. Idea była taka, aby C-SUV marki Alfa Romeo miał optymalną pozycję rynkową w tej dziedzinie, niezależnie od wybranego silnika.

Alfa Romeo Tonale z silnikiem wysokoprężnym

Alfa Romeo Tonale wyróżnia się także zaawansowaną technologią. Tonale jako pierwszy model na świecie, debiutuje z technologią niewymiennego tokena (NFT). Jest to poufny i niemodyfikowalny zapis najważniejszych informacji o danym samochodzie. Obejmuje on informacje od przeglądów okresowych po przebieg i ewentualne wypadki, które miały miejsce.

Innowacyjne rozwiązania podkreślają przełomowy charakter Alfy Romeo. Dzięki temu Tonale może znaleźć się w czołówce swojego segmentu, przynosząc ogromne korzyści w zakresie wartości rezydualnej.

Samochody z gamy Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 l i mocy 130KM, można zamawiać w naszym Salonie Alfa Romeo. Fizycznie model ten będzie dostępny jesienią.

Sprawdź naszą obecną ofertę na Alfa Romeo Tonale

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie