OG Banner Mobile OG Banner

Giulia i Stelvio 6C Villa d'Este- poznaj serię specjalną

Giulia i Stelvio 6C Villa d'Este- poznaj serię specjalną

Nowa Alfa Romeo Giulia i Stelvio „6C Villa d'Este" zadebiutowały, czerpiąc z bezcennego dziedzictwa marki i reprezentując jej elegancję.

Nowa limitowana seria powraca kolorystyką i akcentami stylistycznymi do elegancji modelu 6C 2500 SS Coupé produkowanego przez Alfę Romeo w latach 40. XX wieku, autentycznego arcydzieła sztuki motoryzacyjnej ubiegłego wieku. W 1949 roku, podczas Concorso d'Eleganza di Villa d'Este, samochód ten zdobył „Grand Prix Referendum"- nagrodę przyznawaną bezpośrednio przez publiczność, dzięki czemu na zawsze stał się synonimem tego wydarzenia.

Seria specjalna Alfa Romeo 6C Villa d'Este

Ekskluzywna seria specjalna z bogatym wyposażeniem

Seria „6C Villa d'Este" to wykwintny „salon na kołach”, wyposażony w najlepsze rozwiązania techniczne Alfy Romeo, które zapewniają przyjemność i komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Wnętrze Alfa Romeo 6C Villa d'Este

W polskiej ofercie wersja „6C villa D’Este” wyposażona jest w silnik benzynowy 2.0 turbo o mocy 200 KM (Giulia) z tylnym napędem oraz 2.0 turbo o mocy 280 KM (Stelvio) z napędem na cztery koła AWD.

Wszystkie silniki oferowane są z czterema aluminiowymi cylindrami i wałem korbowym z włókna węglowego, zestawione z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Oprócz lakieru, serię specjalną wyróżniają chromowane ramki szyb bocznych oraz 5-otworowe, lekkie, 21-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w modelu Stelvio i 19-calowe w modelu Giulia.

Deska rozdzielcza z logo limitowanej edycji „6C Villa D’Este”

We wnętrzu, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele pokryte są beżową wysokiej jakości włoską skórą, z wyhaftowanym logo „6C Villa d'Este" na przednich zagłówkach.

Deska rozdzielcza również pokryta jest miękką skórą i ozdobiona jest czerwonym logo limitowanej edycji „6C Villa D’Este”. W standardzie oferowane są również aluminiowe łopatki/ manetki przy kierownicy służące do zmiany biegów przekładni automatycznej. Nowe modele są wyposażone także w systemy autonomicznej jazdy ADAS 2, kamerę cofania z dynamiczną siatką, przednie i tylne czujniki parkowania, bezprzewodową ładowarkę i automatycznie otwieraną klapę bagażnika.

 

Rzemieślniczy kunszt wykonania i dbałość o szczegóły

6C 2500 SS „Villa d’Este” był jednym z ostatnich modeli Alfa Romeo zbudowanych z ramą nośną oddzielną od nadwozia. Wyprodukowano go w zaledwie 36 egzemplarzach, z których każdy był wyjątkowy, zgodnie z życzeniami Klientów i inspiracją pracowni stylistycznej. Był to idealny przykład włoskiego know-how, niepowtarzalnego kunsztu wykonania i dbałości o szczegóły, które nieustannie wyróżniają modele Alfy Romeo, reprezentujące wyrafinowanie i niepowtarzalny styl Made in Italy.

Kultowa lokalizacja będąca częścią historii marki

Więź pomiędzy marką Alfa Romeo i Villa d’Este ma swój początek w silnym związku Mediolanu, miejsca narodzin Alfy Romeo, z Jeziorem Como, będącego przez długi czas salonem arystokracji tego miasta i wizytówką włoskiej doskonałości na całym świecie.

Alfa Romeo Giulia „6C Villa D’Este”

Więź ta przetrwała próbę czasu i pozostaje silna do dziś. Nawet gdy świat motoryzacyjny skupił się na masowej produkcji, a Konkurs Elegancji pozostał jedynie pięknym wspomnieniem epoki, która już nigdy nie powróci, urokliwa sceneria Villa d'Este jest idealnym miejscem na sesje zdjęciowe, imprezy, prezentacje i wydarzenia, podczas których wiele zabytkowych modeli i samochodów koncepcyjnych marki Alfa Romeo otrzymywało prestiżowe nagrody.

>>Poznaj ofertę na samochody Alfa Romeo<<

 

Źródło: media.stellantis.com/pl-pl/alfa-romeo

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie