Mercedes-Benz - Automatyczna połączenia alarmowe - szybka pomoc na miejscu wypadku.

Mercedes-Benz - Automatyczna połączenia alarmowe - szybka pomoc na miejscu wypadku.

Samochody Mercedes-Bez wyposażone są w różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa, jednym z nich jest system automatycznego wywołania połączenia alarmowego w razie wystąpienia kolizji lub wypadku.

Marka Mercedes-Benz już 25 lat temu, w roku 1997  jako prekursor, zaprezentowała rozwiązanie otwierające nowe możliwości w dziedzinie bezpieczeństwa. Była to produkcyjna wersja systemu automatycznych połączeń alarmowych TELEAID.

Początkowo system ten dostępny był w Klasach S i CL z serii 140, miał on na celu powiadomienie służb ratunkowych oraz policji o zdarzeniu oraz skierowanie ich w odpowiednie miejsce.

W latach 90., system TELEAID wykorzystywał istniejące już czujniki zderzeniowe, stosowane coraz powszechniej pozycjonowanie satelitarne GPS oraz rozpowszechnione telefony komórkowe.

To wszystko w połączeniu z jednostkami sterującymi i odpowiednim oprogramowaniem pozwoliło osiągnąć przełom: po wykryciu przez czujniki zderzeniowe wypadku, TELEAID mógł automatycznie przekazać do centrum alarmowego położenie pojazdu, kierunek jazdy oraz liczbę podróżujących. Połączenie alarmowe można było również wywołać ręcznie, w dowolnym momencie, używając przycisku „SOSna konsoli środkowej.

Na przestrzeni lat system automatycznych połączeń alarmowych był rozwijany i dostosowany do potrzeb poszczególnych regionów świata.

Obecnie połączenie alarmowe Mercedes-Benz może być inicjowane nie tylko za pomocą przycisku, ale także za pomocą sterowania głosowego. System działa również w sposób autonomiczny. Jeśli kierowca, mimo wielokrotnych upomnień ze strony elektroniki, nie położy dłoni z powrotem na kierownicy, samochód zainicjuje awaryjne zatrzymanie i automatycznie uruchomi połączenie alarmowe.

Połączenia alarmowe za granicą.

Bez względu na kraj, w którym porusza się samochód, w razie konieczności kierowca „prowadzony” jest przez centralę alarmową w swoim ojczystym kraju. To dzięki informacji o narodowym języku kierowcy, które przechowywane są w osprzęcie samochodu i stanowią część komunikatu alarmowego. Jeśli potrzebna jest fizyczna pomoc, agent przekazuje taką informację do centrum w państwie aktualnego pobytu, w wymaganym tam jeżyku, tak aby szybko zapewnić wsparcie w miejscu zdarzenia.

Automatyczne połączenia alarmowe (eCall) od kwietnia 2018 r. zostały uznane przez Unię Europejską za obowiązkowe dla wszystkich nowo homologowanych pojazdów.

Mercedes-Benz dostarcza dziś w Unii Europejskiej dysponuje dwoma systemami: połącznie alarmowe jest początkowo uruchamiane za pośrednictwem własnej technologii pojazdu, zarówno w formie wiadomości tekstowej, jak i połączenia głosowego. System eCall, który również jest dostępny, działa jako awaryjny.

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie