Sprinter na podium w rankingu sprzedaży samochodów dostawczych za rok 2020.

 Sprinter na podium w rankingu sprzedaży samochodów dostawczych za rok 2020.

Mercedes-Benz Vans ze wzrostem rejestracji i udziałów rynkowych w Polsce w 2020 r.

Mimo pandemii i czasowego zamknięcia fabryk oddział Mercedes-Benz w Polsce zajmujący się sprzedażą samochodów dostawczych odnotował w ubiegłym roku wzrost rejestracji pojazdów w stosunku do roku 2019.

Hitem sprzedaży Mercedes-Benz Vans w 2020 r. był Sprinter.

Model, który do tej pory zajmował trzecie miejsce na podium w liczbie sprzedawanych egzemplarzy w Polsce, po raz pierwszy wspiął się na pozycję drugą, jednocześnie notując w pojedynczych miesiącach najlepszy wynik w rejestracjach w Polsce, w swoim segmencie.

W segmencie średnich samochodów dostawczych Mercedes-Benz zyskał znacząco udziały rynkowe (o 2 p.p.), osiągając 13,7 % rynku. Dzięki modelom eVito, eVito Tourer i EQV został z kolei liderem w rejestracjach w samochodach elektrycznych w tym segmencie.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się także Citan, który w aktualnej wersji modelowej po raz ostatni był obecny na rynku przez pełny rok. Citan niemal dwukrotnie zwiększył udziały rynkowe w segmencie małych samochodów dostawczych.

 

Rejestracje Mercedes-Benz Vans w 2020 r. w Polsce

Modele

Rejestracje 2020 (szt.)

Rejestracje 2019 (szt.)

Udziały rynkowe (p.p.)

Citan, Vito, eVito, eVito Tourer
Klasa V, EQV, Marco Polo
Sprinter, eSprinter, Klasa X

9378 (+2,3%)

9166

12,19 (+2,7 p.p.)

 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników sprzedaży samochodów dostawczych w 2020 r. Nasi dilerzy wykonali ogromną pracę szybko dostosowując się do zmienionych oczekiwań rynku. Nasz wynik pokazał, że w trudnych momentach polscy Klienci szczególnie doceniają niezawodne i długofalowo ekonomiczne rozwiązania, jakie oferuje Mercedes-Benz oraz wyjątkowy poziom obsługi naszej sieci dilerskiej – powiedział Thomas Greipel, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Vans w Polsce.

 

Rozszerzona gama pojazdów elektrycznych

Rok 2020 dla Mercedes-Benz Vans w Polsce w dużej mierze upłynął pod znakiem rozwoju oferty pojazdów elektrycznych. Już w połowie roku na polski rynek trafiły wszystkie aktualnie istniejące modele vanów z gwiazdą napędzanych silnikami elektrycznymi. Od 1 lipca rozszerzona gama objęła więc zarówno eSprintera i eVito, jak i EQV, a w niecały miesiąc później uzupełnił ją eVito Tourer. W ten sposób polscy przedsiębiorcy, jednocześnie z uruchomieniem programu państwowych dopłat do pojazdów elektrycznych, zyskali możliwość zakupu obydwu flagowych modeli dostawczych Mercedes-Benz z napędem akumulatorowym. EQV – jako najbardziej przestronny van osobowy wśród elektryków – uzupełnił ofertę dla tych, którzy samochodu używają i do pracy, i celów prywatnych, a także dla rodzin z dziećmi nastawionych na komfort, bezpieczeństwo i troskę o środowisko.

Pozostałe nowości 2020 i najważniejsze wydarzenia

Nowymi propozycjami w zeszłorocznej ofercie Mercedes-Benz Vans na polskim rynku były także Nowy Vito, który zyskał m.in. rozszerzoną gamę systemów asystujących kierowcy i zaawansowane usługi Mercedes PRO oraz odświeżony model Klasy V z pneumatycznym zawieszeniem AIRMATIC oraz nowoczesnym systemem inforozrywki Mercedesa: czyli MBUX.

W 2020 roku koncern ze Stuttgartu świętował też szczególny jubileusz – 25 lat Sprintera, flagowego modelu, pioniera segmentu dużych pojazdów dostawczych. Od momentu pojawienia się na rynku pierwszej generacji tego pojazdu ustanawia on standardy dla całego segmentu w zakresie wszechstronności, bezpieczeństwa, wytrzymałości i komfortu. Każda kolejna generacja wyznaczała trendy i wnosiła w życie innowacje, które wkrótce stawały się obowiązujące dla innych marek i oferowały jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo tego narzędzia pracy na coraz wyższym, nieznanym wcześniej poziomie. Produkowany w ponad 1000 wariantach, w 4 fabrykach na 3 kontynentach pojazd od 25 lat cieszy się zasłużoną popularnością wśród przedsiębiorców, czego wyrazem jest wiele nagród, m.in. otrzymana w Polsce w 2020 roku nagroda Fleet Award. W trwającym cztery miesiące plebiscycie pojazd zdobył najwięcej głosów menedżerów flot i przedsiębiorców sektora MŚP.

 

źródło: media.daimler.pl

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie