OG Banner Mobile OG Banner

Nowa limitowana Giulia GTAm na ekspozycji w Naszym Salonie w Krakowie!

Nowa limitowana Giulia GTAm na ekspozycji w Naszym Salonie w Krakowie!

Najbardziej pożądany model Alfa Romeo - GIULIA GTAm będzie można zobaczyć w Naszym Salonie!

W dniach 1-2 października

Piątek: gdz. 9-18

Sobota: gdz. 9-15 

Przyjdź do Naszego Salonu i na własne oczy zobacz jak prezentuje się jedna z 500 sztuk wyprodukowanych egzemplarzy supersportowej wersji Giulii. 

Miejsce Ekspozycji:

Salon ALFA ROMEO

ul. Armii Krajowej 21, Kraków

Dołącz do Wydarzenia na Facebooku 

GTAm, Grande Turismo Alergerita modificata to wersja stworzona przede wszystkim na tor, choć ma homologację drogową, wyposażona w dwa fotele kubełkowe z pasami szelkowymi i dodatkowy spoiler dociskowy.

Giulia GTA - synonim osiągów

Potężny silnik znany z wersji Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo, wykonany w całości z aluminium jest w stanie uwolnić, w standardowej konfiguracji, moc 510 KM, a w Giulii GTA 540 KM, dzięki skrupulatnej kalibracji wykonanej przez inżynierów Alfa Romeo, którym udało się również zoptymalizować zastosowanie nowego centralnego układu wydechowego Akrapovič, wykonanego z tytanu i dostarczającego unikalny dźwięk silnika.

 Doskonały stosunek masy do mocy

Prace nad zmniejszeniem masy pojazdu były niezwykle skrupulatne i dały imponujące wyniki. Masę udało się zmniejszyć o 100 kg, dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów, jak włókno węglowe, z którego wykonano wał napędowy, maskę silnika i dach, zderzak przedni, nadkola przednie i elementy nadkoli tylnych oraz konstrukcję sportowych foteli z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa Sabelt.

Ponadto, kolejnym lekkim materiałem jest aluminium, z którego zbudowany został silnik, zawieszenie, drzwi oraz inne materiały kompozytowe stosowane dla pozostałych komponentów. I tak na przykład, w oknach bocznych i tylnych w celu dodatkowego zmniejszenia masy zastosowano materiał Lexan – wyjątkową żywicę poliwęglanową szeroko stosowaną w świecie sportów motorowych.

W wyniku tych działań uzyskano masę własną równą 1520 kg, co w połączeniu z mocą zwiększoną do 540 KM, zapewnia doskonały stosunek masy do mocy, wynoszący 2,82 kg/KM, który sprawia, że Giulia GTA bezdyskusyjnie jest best in class i oferuje niezwykłe osiągi. Błyskawicznie przyspiesza od 0 do 100 km/h, dzięki systemowi Launch Control, chronometr zatrzymuje się w zaledwie 3,6 sekundy.

Funkcjonalny styl

Wnętrze samochodu zachwyca nowymi detalami, jak wykończenia z Alcantary® deski rozdzielczej, paneli drzwi, schowka, słupków bocznych i pasa środkowego foteli.  Alcantarę® jeszcze szerzej wykorzystano w wersji GTAm, w której dzięki usunięciu  tylnego siedzenia, powstała specjalna „wnęka” cała pokryta Alcantarą®, w której znajdują się specjalne uchwyty do przewożenia kasków i gaśnicy.

Nowe matowe akcenty z włókna węglowego nadają wnętrzu wyjątkowej elegancji i podkreślają jego doskonałość techniczną. W nowej GTAm kabina różni się nieznacznie, ma bowiem pałąk, nie ma paneli drzwi i foteli tylnych, a zamiast tradycyjnego uchwytu do otwierania drzwi, zamontowano paski, co jest kolejnym nawiązaniem do świata wyścigów.

Alfa Romeo powraca do swoich korzeni

GTA i GTAm wyprodukowane w limitowanej liczbie 500 egzemplarzy powracają do korzeni marki, stanowiąc hołd dla legendy motoryzacji, Alfy Romeo GTA z 1965 roku. 

Nowa Giulia GTA jest pod względem technicznym i koncepcyjnym jest zainspirowana Giulią GTA z 1965 roku: „Gran Turismo Alleggerita” zaprojektowaną przez Autodeltę w oparciu o Giulię Sprint GT, która odnosiła sportowe sukcesy na całym świecie.

>>>Zobacz Giulię GTAm "w akcji"<<<

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie