Nowe silniki diesla dla Alfa Romeo Stelvio

Nowe silniki diesla dla Alfa Romeo Stelvio

W autoryzowanych salonach Alfa Romeo Sobiesław Zasada Automotive w Krakowie oraz Starowej Górze k. Łodzi można już zamawiać Alfa Romeo Stelvio z dwoma nowymi silnikami: 2.2 Diesel o mocy 150 KM i napędem na tył oraz 2.2 Diesel o mocy 180 KM i napędem 4x4 Q4. Dostępne są również nowe lakiery: brązowy Basalto Brown i niebieski Misano Blue. Alfa Romeo Stelvio tym samym przyspiesza po raz kolejny!

Dynamiczne i ekonomiczne

Nowe silniki w gamie Alfa Romeo Stelvio to:

  • 2,2 Diesel o mocy 150 KM, automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem na tył
  • 2,2 Diesel o mocy 180 KM z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem 4x4 Q4.

Pierwszy rozwija moc 150 KM przy 4000 obrotów/min, a drugi 180 KM przy 3750 obrotach/min. W obu przypadkach, wartości momentu obrotowego są ekstremalnie wysokie - 450 Nm przy 1750 obrotach/min - a spalanie wyjątkowe niskie. W cyklu mieszanym potrzeba mniej niż 5 litrów oleju napędowego, aby pokonać 100 kilometrów: rewelacyjne emocje i osiągi nie przynoszą uszczerbku na wydajności.

Silniki te należą do nowej generacji jednostek napędowych, wykonanych w całości z aluminium i będących kwintesencją technologii motoryzacyjnej Grupy FCA. Są produkowane we Włoszech w zakładzie Pratola Serra (AV) w oparciu o najnowocześniejsze procesy i metodologie, w swojej kategorii.

Budowa obu silników przewiduje cztery cylindry montowane w rzędzie. Charakteryzują się one układem wtryskowym MultiJet II najnowszej generacji z Injection Rate Shaping (IRS). Turbosprężarka ze zmienną geometrią, sterowana elektrycznie, reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie mechaniki i minimalizuje czas reakcji, zapewniając jednocześnie korzyści pod względem wydajności.

Alfa Romeo Stelvio w nowych barwach

Oprócz nowych silników, gama Stelvio wzbogaca się o nowe kolory nadwozia: brązowy Basalto Brown i niebieski Misano Blue, które z klasą i dynamiką oddają sportowy design, typowy dla modeli Alfy Romeo. Najnowszy brązowy kolor Basalto Brown odwołuje się do „duszy” Stelvio, mającej off-roadowe zacięcie, ale jednocześnie eleganckiej, technicznej i sportowej. Kolor ten perfekcyjnie współgra z budową samochodu i poprzez kontrasty i połysk wydobywa jego kształty. Sportowy charakter SUV-a widoczny jest również wewnątrz samochodu, dzięki pakietowi sport interior, który obejmuje sportowe nakładki na pedały oraz aluminiowe wstawki, czarne elementy wykończenia, kierownicę pokrytą skórą ze sportowymi wstawkami oraz podgrzewane, czarno-brązowe siedzenia także pokryte skórą, z sześciopłaszczyznową regulacją elektryczną.  Rozwiązanie to znacząco wydobywa sportowy charakter SUV-a i jest dopełnieniem jego luksusowej, dostępnej od samego początku wersji, z zastosowaniem drewna w kabinie pasażerskiej oraz licowej skóry na siedzeniach.

Wypróbuj Stelvio - pierwszy SUV w historii Alfa Romeo.
Skontakuj się z naszymi doradcami i umów termin jazdy próbnej:

Konrad Mroczek
konrad.mroczek@zasadaauto.pl tel. + 48 692 400 816 
Sobiesław Zasada Automotive o. Kraków

Andrzej Liwowski
andrzej.liwowski@zasadaauto.pl tel. + 48 665 601 230 
Sobiesław Zasada Automotive Starowa Góra k. Łodzi

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie