OG Banner Mobile OG Banner

Nowy w terenie. Subaru Outback

Nowy w terenie. Subaru Outback

Najlepszy w testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2021.

Po raz dziewiąty z rzędu Subaru otrzymuje pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.

To niezależna organizacja badająca poziom bezpieczeństwa samochodów, tworzona przez organizacje konsumenckie i motoryzacyjne, wspierana przez rządy niektórych państw europejskich.

W miesiącu wrześniu Nowy Outback uzyskał najwyższe noty w klasyfikacji generalnej w nowych, jeszcze bardziej wymagających testach Euro NCAP.

  • Po raz dziewiąty z rzędu - dotyczy modeli testowanych w latach 2019–2021, Subaru otrzymuje pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.
  • Najnowsza technologia wsparcia kierowcy EyeSight uzyskała wynik 95% w kategorii wspomagania bezpieczeństwa, dzięki czemu Outback stał się pierwszym w historii marki modelem z najwyższymi notami we wszystkich klasach samochodów.
  • Outback osiągnął wynik 84% w kategorii ochrony pieszych i rowerzystów, co oznacza najwyższy do tej pory wynik we wszystkich klasach samochodów, zgodnie z najnowszym stosowanym testem odnoszącym się do protokołu ochrony pieszych i rowerzystów i jednocześnie najwyższą ocenę przyznaną w historii pojazdowi Subaru.
  • W kategorii ochrony dzieci Outback uzyskał wynik 89%, czyli najwyższy w klasie dużych samochodów rodzinnych

Wyniki uzyskane we wszystkich czterech ocenianych kategoriach (ochrona dorosłych, ochrona dzieci, ochrona pieszych i rowerzystów, wspomaganie bezpieczeństwa) oznaczają, że Outback plasuje się znacznie powyżej wymaganego minimalnego progu.

 Subaru Outbak

TECHNOLOGIA EyeSight

Nowy Outback jest wyposażony w najnowszą generację technologii wsparcia kierowcy EyeSight, czyli system zapobiegania kolizjom z kamerami generującymi obraz stereoskopowy z niemal dwukrotnie powiększonym kątem widzenia. Nowe oprogramowanie do rozpoznawania obrazu jest teraz dostępne z 11 funkcjami bezpieczeństwa:

Zaawansowany aktywny tempomat (Advanced Adaptive Cruise Control; AACC) z funkcją wyśrodkowania samochodu w pasie ruchu,

  •  Asystent awaryjnego utrzymania pasa ruchu,
  • Rozpoznawanie znaków drogowych z inteligentnym ogranicznikiem prędkości,
  • Ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu z wibracją kierownicy,
  • Zapobieganie opuszczaniu pasa ruchu (rozpoznaje również pas zieleni i krawędź jezdni),
  • Przedkolizyjne hamowanie awaryjne z rozszerzonym wsparciem w zakresie zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach.

Pakiet bezpieczeństwa modelu Outback obejmuje:

Reverse Automatic Braking, Subaru Rear Vehicle Detection, Rear Seat Reminder. Zestaw kamer Multi View Monitors, to jest: Front View Monitor, Rear View Monitor i Side View Monitor, pozwala na pewniejsze i bezpieczniejsze manewrowanie pojazdem dzięki zwiększeniu pola widzenia.

Outback jest ponadto wyposażony w system monitorowania kierowcy – Driver Monitoring System, czyli technologię Subaru, która m.in. ostrzega, gdy wykryje u kierowcy oznaki rozproszenia uwagi lub senności.

Subaru Outbak

Nowy Outback powstał na bazie Subaru Global Platform. Użyto w niej większej ilości stali o najwyższej wytrzymałości, co pozwoliło zmniejszyć wagę nadwozia, a jednocześnie poprawić o 40% bezpieczeństwo w przypadku przednich, bocznych i tylnych kolizji. Efektem jest również poprawa absorpcji energii i efektywniejsze przekazywanie siły uderzenia. Nadwozie zostało wyraźnie wzmocnione dzięki nowej ramie o pełnej strukturze wewnętrznej oraz dodatkowym belkom i ramom pomocniczym. Również ta innowacja sprawia, że nowy Outback zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie kolizji.

Źródło:  Subaru Import Polska

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie