Prestiżowe Wyróżnienie dla ALFA ROMEO!

Prestiżowe Wyróżnienie dla ALFA ROMEO!

Alfa Romeo Giulia zwyciężyła XXV edycję konkursu „Compasso d'Oro ADI", najbardziej prestiżowej na świecie nagrody w dziedzinie wzornictwa. 

Ustanowiona w 1954 roku nagroda „Compasso d'Oro ADI" jest przyznawana w oparciu o kryteria przeprowadzane przez tzw. obserwatorium Stowarzyszenia ADI, komisję, w skład której wchodzą eksperci, projektanci, krytycy, historycy oraz branżowi dziennikarze, którzy rok po roku zbierają informacje, oceniają i wybierają najlepsze produkty pod kątem designu.

Jak każdy samochód Alfy Romeo, także Giulia wywodzi się z doskonałej równowagi pomiędzy tradycją, osiągami, szybkością
i pięknem, dzięki którym stała się najwyższym wyrazem włoskiego stylu w dziedzinie motoryzacji. Jest mieszanką kanonów piękna charakteryzujących włoski styl i wyjątkowość Alfy Romeo, czyli doskonałego wyczucia proporcji, prostoty i dbałości o jakość, których efektem jest innowacyjny, wyjątkowy design, dochowujący jednak wierności niezwykle bogatej i cenionej tradycji.

Nową Giulię wyróżniają bardzo krótkie zwisy, długa maska silnika, cofnięta kabina pasażerska „wsparta" na kołach oraz tylne, muskularne błotniki, optycznie sugerujące punkt, w którym moc przekazywana jest na jezdnię. Tył samochodu, wydłużony i typowy dla samochodów z napędem na tylną oś, równoważy proporcje samochodu i gwarantuje odpowiednią ładowność. Profil ten powstał dzięki zastosowaniu napędu na tył oraz silnika i elementów mechanicznych umieszczonych między dwiema osiami, by jak najlepiej zbilansować masy.  Wszystko to przekłada się na wyjątkowo długi rozstaw osi,  zamknięty w jednym z najbardziej kompaktowych nadwozi. Z tych proporcji powstaje dynamiczna forma, jaką można wyczytać z elipsy, patrząc w rzucie z góry. Poza tym, zaokrąglone krawędzie oraz otulające słupki nadają samochodowi smukłości, tworząc kształt „kropli", która przypomina jedno z najpiękniejszych aut wszech czasów: Giuliettę Sprint.

Drugi aspekt włoskiego stylu to prostota, za którą kryje się jeden z najbardziej złożonych w przemyśle, kreatywnych procesów: projektowanie samochodu. To właśnie styl ma za zadanie ukryć długą i złożoną pracę za prostą i naturalną linią, która podkreśla elegancję form oraz wyrafinowany gust „Made in Italy". Ta idea i podejście przenika całą historię wzornictwa Alfy Romeo, które zawsze wyrażało się w czystych i wyrazistych liniach. Dlatego też nowa Giulia jest jednoznacznie identyfikowalna, a to dzięki kilku prostym cechom: „wyrzeźbionym" liniom na bokach, które zaznaczają drzwi i otaczają klamki oraz - rzecz jasna - legendarnemu, charakterystycznemu trójkątnemu grillowi (Trilobo) na masce, który jest być może najsławniejszym i najbardziej rozpoznawalnym logo w świecie motoryzacji. Nieodłączną charakterystyką włoskiego stylu jest wysoka jakość powierzchni, co oznacza tworzenie bogatych
i harmonijnych refleksów wzdłuż bryły. Końcowym efektem jest nowa Giulia o plastycznym kształcie, który przypomina dużego,majestatycznego kota, uchwyconego tuż przed skokiem.

Zasadniczym podmiotem designu nowej Giulii, wokół którego skupiło się projektowanie samochodu, jest kierowca. Wnętrze, które jest czyste i proste w formie,  podkreśla przyjemność prowadzenia tego samochodu, o czym świadczy chociażby efektownie ułożony tunel środkowy, deliatnie wygięta deska rozdzielcza i kierownica, na której zebrane są wszystkie przyciski sterowania, zaprojektowana tak, aby mogła dopasować się do każdego stylu jazdy.  Wszystko to zostało wykonane z użyciem wysokiej jakości materiałów miłych dla oka i przyjemnych w dotyku, połączonych w taki sposób, aby poczuć że zostały wykonane z najwyższym kunsztem.

Wszystko w Alfa Romeo Giulia ma na celu wywołać czystą radość z jazdy - Sprawdź Sam!

Zapraszamy do salonów Sobiesław Zasada Automotive oddział Kraków i Starowa Góra.

Sobiesław Zasada Automotive o. Kraków

Karolina Stojek
karolina.stojek@zasadaauto.pl  tel.+48 669 600 051
Artur Mółka
artur.molka@zasadaauto.pl  tel. +48 600 081 689
Ewelina Rycerz
ewelina.rycerz@zasadaauto.pl  tel. +48 661 664 406
Artur Marek
artur.marek@zasadaauto.pl  tel. +48 692 400 816
Łukasz Czechowicz
lukasz.czechowicz@zasadaauto.pl  tel. + 661 660 424

Sobiesław Zasada Automotive Starowa Góra k. Łodzi

Piotr Kałamarz
piotr.kalamarz@zasadaauto.pl  tel. +48 512 464 128
Bartosz Sokół
bartosz.sokol@zasadaauto.pl  tel. +48 661 664 267
Katarzyna Orkiszewska
katarzyna.orkiszewska@zasadaauto.pl  tel. +48 606 877 092

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie