Rozpoczęcie sprzedaży Actrosa F i Edition 2

Rozpoczęcie sprzedaży Actrosa F i Edition 2

Actros Edition 2 - nowy wymiar komfortu, bezpieczeństwa i designu.

Nowy Actros F to model w ofercie samochodów ciężarowych Mercedes-Benz przeznaczony szczególnie dla klientów, którzy poszukują funkcjonalnej ciężarówki, a przy tym nie potrzebują koniecznie każdej innowacji z Actrosa najnowszej generacji.

Chcą przede wszystkim ciężarówki o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości, odznaczającej się genami Mercedes-Benz Trucks. Już od teraz klienci z 24 krajów Unii Europejskiej i wybranych krajów spoza Unii mogą zamawiać ten zaprojektowany pod kątem najwyższej funkcjonalności i wydajności model. Jego produkcja rozpocznie się w kwietniu.

Połączenie komfortu i funkcjonalności

Wraz z Actrosem F w ofercie Mercedes-Benz Trucks pojawia się nowy wariant kabiny kierowcy. Nowo zaprojektowana kabina kierowcy w wariantach StreamSpace i BigSpace, o szerokości 2,5 metra, z tunelem silnika o wysokości 120 milimetrów, oferuje doskonałą w swej klasie przestronność oraz niskie wejście/wyjście z jedynie trzema stopniami. Actros F, dostępny w 17 różnych wzorach konstrukcyjnych i wyłącznie z kierownicą po lewej stronie, idealnie nadaje się do zastosowań w klasycznym i regionalnym transporcie dalekobieżnym, a przede wszystkim do eksploatacji z zabudową wymienną, bramową lub silosową.

Wyposażenie standardowe nowego Actrosa F obejmuje między innymi klasyczny kokpit i klasyczne szklane lusterka zewnętrzne. W połączeniu z systemem nawigacyjnym, klimatyzacją automatyczną i niektórymi innymi elementami wyposażenia dodatkowego, dodawany jest także przyjazny w użytkowaniu 10-calowy Multimedia Cockpit z kierownicą wielofunkcyjną, montowany obecnie w najnowszej generacji Actrosa. Kolejną opcją wyposażenia jest nowy system Predictive Powertrain Control, który integruje sposób jazdy dostosowany do topografii trasy ze zautomatyzowaną zmianą biegów, a w połączeniu z precyzyjnie dostrojoną strategią przełączania biegów umożliwia dodatkowe obniżenie zużycia paliwa. W Europie, tam gdzie wymagają tego przepisy, standardowym wyposażeniem nowego Actrosa F są asystent hamowania awaryjnego Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5) oraz asystent utrzymania pasa ruchu. Na życzenie możliwe jest także zamówienie nowego Actrosa F z asystentem martwego pola.

Wraz z Actrosem F każdy kierowca zyskuje dostęp do specjalnych usług Mercedes-Benz Trucks. Są wśród nich elastyczne oferty leasingowe, bezpieczne możliwości kredytowania oraz komfortowe pakiety serwisowe, pokrywające np. zużycie pojazdu, naprawy i przeglądy.

Kabina kierowcy

kabina typu L Streamspace (opcjonalnie również BigSpace)

Szerokość zewnętrzna

2,50 m

Tunel silnika

120 mm

Wysokość wnętrza

1,85 m

Wzór konstrukcyjny

963 LHD (17 różnych opcji)

Układ napędu

4x2, 6x2, 6x4

Moc silnika

OM 470: 240 kW (326 KM), 265 kW (360 KM), 290 kW (394 KM), 315 kW (428 KM), 335 kW (455 KM)

OM 471: 310 kW (421 KM), 330 kW (449 KM), 350 kW (476 KM), 375 kW (510 KM), 390 kW (530 KM)

Dopuszczalna masa całkowita

18 t, 20 t, 25 t, 26 t

Lakierowanie:

na życzenie klienta

Actros Edition 2 – limitowany model specjalny o zaskakujących walorach

Można też już składać zamówienia na limitowany do 400 egzemplarzy model specjalny Actros Edition 2. Grupę docelową dla tego pojazdu stanowią kierowcy zawodowi lubiący innowacje oraz przedsiębiorcy osobiście zasiadający za kierownicą, dla których ciężarówka jest domem, są z nią emocjonalnie związani i cenią sobie indywidualny styl oraz wysoki komfort. Model Edition 2 zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter nawet 40 dodatkowym elementom wyposażenia wnętrza i nadwozia oraz elementom stylizacyjnym przeniesionym z modelu Edition 1. W rezultacie otrzymujemy Actrosa klasy premium o zaskakujących walorach, który w obliczu dotkliwego braku kierowców stanowi mocny atut w ręku przedsiębiorców transportowych. Model Edition 2 będzie produkowany również od kwietnia.

Jazda, praca i mieszkanie w wykwintnej atmosferze

Swój luksusowy charakter model Edition 2 zawdzięcza całej gamie elementów wyposażenia. W jego eleganckim wnętrzu znajdziemy m.in. deskę rozdzielczą i uchwyty drzwiowe wykończone skórą nappa, rozliczne elementy ozdobne w stylizacji na włókno węglowe oraz luk dachowy z oświetleniem Ambiente. Uwagę przyciąga również nowy ekran startowy na głównym wyświetlaczu kokpitu multimedialnego oraz logo „Edition” z polerowanego i szczotkowanego aluminium po stronie pasażera. Górne łóżko, dostarczane wraz z kompletem pościeli, ma szerokość 900 mm. Zasłonka dookoła kabiny, wykonana od wewnątrz w beżu migdałowym, a na zewnątrz w kolorze czarnym, jest stylowym elementem ochrony prywatności. Podobnie jak poprzeczna zasłona przed łóżkiem zdobiona gwiazdą Mercedesa.

Atrakcyjne wyposażenie zewnętrzne zawiera m.in. ścianę boczną oklejoną ekskluzywnie wzorem gwiazdy, napis „Edition 2” na lakierowanej osłonie przeciwsłonecznej, emblemat Actrosa z przodu, napis „Actros” u góry na tylnej ścianie kabiny kierowcy, cztery dodatkowe reflektory LED w osłonie przeciwsłonecznej oraz trzy reflektory robocze LED z tyłu kabiny. Z boku uwagę przyciągają stopnie wejściowe ze stali szlachetnej. Także osłony piast na tylnej osi wykonano ze stali szlachetnej wraz z nakładkami na nakrętkach kół. Zakres wyposażenia obejmuje ponadto podświetlaną gwiazdę Mercedesa z czarną nakładką, kilka dekoracyjnych aplikacji z ciemnego chromu na ozdobnej kratce oraz przyciemnione pierścienie reflektorów.

Model Edition 2 to wariant dostępny dla wszystkich 2- i 3-osiowych Actrosów z najnowszej generacji, wyposażonych w kabinę GigaSpace lub BigSpace, z kierownicą po lewej lub po prawej stronie. Klient może dowolnie wybrać kolor lakieru kabiny kierowcy, dostosowując go do barw swojej firmy, natomiast przód pojazdu jest zawsze lakierowany w szarości kamieni księżycowych metalik, co gwarantuje wysoką rozpoznawalność.

Wyposażenie standardowe modelu Edition 2 zawiera sześć poniższych pakietów:

  • Safety Pack z szeregiem systemów asystujących w zakresie bezpieczeństwa czynnego
  • Comfort Package z oświetleniem Ambiente LED do jazdy i mieszkalnym, lusterkiem do golenia, lodówką itd.
  • Driving Package z kierownicą wykończoną skórą, elektryczną roletą przeciwsłoneczną i innymi elementami
  • Sight Package zawierający między innymi reflektory bi-ksenonowe, czujnik deszczu i tylne światła LED
  • Media Package z systemem nagłaśniającym, uchwytem do notebooka i dodatkowym gniazdkiem 12 V/15
  • Extra Line ze światłami obrysowymi LED w MirrorCam, kierunkowskazami LED i funkcją Welcome Light

Ponadto dla Actrosa Edition 2 dostępne są indywidualnie konfigurowane pakiety serwisowe, w tym na przykład nowa umowa serwisowa Mercedes-Benz CompleteMile, oparta na przebiegu kilometrowym.

Doskonałe wyposażenie bezpieczeństwa i łączność sieciowa dostosowana do potrzeb użytkownika

Zarówno najnowsza generacja Actrosa, jak i model Edition 2 są wyrazem dążenia Mercedes-Benz Trucks do tego, aby poprzez wykorzystanie aktywnych systemów bezpieczeństwa przyczyniać się do maksymalnie bezwypadkowego ruchu drogowego, a tym samym przybliżyć realizację wizji bezwypadkowej jazdy. Realizacji tych celów służą na przykład asystent hamowania awaryjnego Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5), Active Drive Assist do jazdy częściowo zautomatyzowanej (poziom 2), standardowy system MirrorCam zamiast lusterek głównych i szerokokątnych oraz dostępny fabrycznie asystent martwego pola z funkcją rozpoznawania pieszych i rowerzystów. W połączeniu z wymienionymi powyżej systemami asystującymi imponuje też unowocześniony Predictive Powertrain Control (PPC), który może nie tylko znacznie obniżyć zużycie paliwa, ale również odciążyć kierowcę – także na trasach międzymiastowych.

Informacje o działaniach i funkcjach systemów asystujących ABA 5, ADA czy PPC kierowca widzi na przyjaznym w obsłudze kokpicie multimedialnymz dwoma kolorowymi wyświetlaczami, który jest sercem interfejsu człowiek-maszyna (HMI). Wprowadzono też inne innowacje HMI, na przykład wskazanie najbliższego zdarzenia nawigacyjnego na wyświetlaczu głównym czy funkcja informowania o masie całkowitej ciągnika i naczepy.

Kto zamiast Multimedia Cockpit wybierze rozbudowany Multimedia Cockpit interactive, ten otrzyma jednocześnie szybki dostęp do portalu z aplikacjami – Mercedes-Benz Truck App Portal. Pozwala on przedsiębiorstwom transportowym na korzystanie z nowych możliwości komunikacji sieciowej, w tym wyposażenie pojazdów w aplikacje zwiększające wydajność i komfort, np. w ramach usług telematycznych świadczonych przez Fleetboard lub innych dostawców, albo usług umożliwiających trwałe zwiększenie dyspozycyjności pojazdu, takich jak Mercedes-Benz Uptime.

źródło: media.daimler.pl

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Salonami Mercedes-Benz Trucks:

Modlniczka, k. Krakowa ul. prof. A. Rożańskiego 3,
tel. 12 298 42 00


Brzoza k. Bydgoszczy ul. Bydgoska 36A, 
tel. 52  582 33 00


Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 32,
tel. 17 888 64 00

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie