OG Banner Mobile OG Banner

Subaru Solterra- pierwszy w pełni elektryczny SUV Subaru

Subaru Solterra- pierwszy w pełni elektryczny SUV Subaru

Model Solterra to pierwszy w pełni elektryczny SUV w gamie modeli Subaru. Słońce i ziemia,“Sol“ i “terra“, razem w naturze. Razem w modelu SOLTERRA.

Stylistyka tego modelu zdecydowanie podkreśla jego nowoczesność, moc i zdolności napędu AWD. Nadwozie Subaru Solterry cechuje się niskim współczynnikiem oporu powietrza, który korzystnie wpływa na zasięg (450km).

Subaru Solterra odznacza się także dużym rozstawem osi (2850 mm) na nowej platformie e-Subaru Global Platform oraz dużym prześwitem (210 mm), który ułatwia pokonywanie przeszkód.

Model Subaru Soterra w 100% elektryczny

Dwa silniki elektryczne

Rzadkością wśród aut elektrycznych, która występuje w modelu Solterra są dwa silniki elektryczne o tej samej mocy. Oba posiadają moc 80 kW (łącznie 160 kW).

Taka konstrukcja powoduje, że Solterra może poszczycić się bardzo sprawnym napędem 4x4 z możliwością precyzyjnej kontroli momentu obrotowego. Docenimy go szczególnie podczas ruszania na mokrej powierzchni oraz w terenie.

O komfortową jazdę w terenie dba także rozbudowany system X-Mode z dwoma trybami pracy. Nowy Grip Control, jak do tej pory niedostępny dla aut elektrycznych, daje jeszcze większą kontrolę podczas pokonywania wszelkich nierówności i wzniesień. Na szczególna uwagę zasługuje wspomaganie ruszania ze wzniesienia oraz kontrolę zjazdu z 5-stopniową regulacją prędkości (zakres od 2 do 10 km/h).

Ładowanie

Użyteczność modelu SOLTERRA to wydłużony zasięg i kompatybilność z wysokowydajnymi ładowarkami we wszystkich regionach świata. 30 minutowe ładowanie szybkim ładowaniem prądem stałym o mocy 150 kW pozwala osiągnąć do 80% pojemności baterii. Akumulator posiada system ogrzewania, który umożliwia uzyskanie krótkiego czasu ładowania i zapewnia stabilne parametry w zimie. Dostępne jest również zdalne monitorowanie poziomu naładowania baterii i innych funkcji za pomocą smartfonu.

Wnętrze nowego SUVa Subaru Solterra

Cyfrowe wnętrze

Niebanalny design i nowoczesne technologie Solterry idą ze sobą w parze i oferują maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo na każdym przejechanym kilometrze, zarówno na asfalcie jak i w terenie. Główny wyświetlacz w technologii TFT LCD gwarantuje znakomitą rozdzielczość i wyrazistość pod każdym kątem, a wspierający go 12,3- calowy wyświetlacz multimedialny zapewnia wszystkie informacje oraz multimedia w zasięgu ręki.

Wyśtwietlacz w nowym Subaru Solterra

Wnętrze gwarantuje bardzo dobrą widoczność, dodatkową przestrzeń (dzięki zastosowaniu elektrycznego napędu) oraz doskonały dostęp do wnętrza i wszechstronność użytkowania.

Bezpieczeństwo

To pierwsze zeroemisyjne auto w gamie modeli Subaru łączy legendarne właściwości jezdne, napęd AWD z przyjemnością podróżowania w zgodzie z środowiskiem naturalnym. Zbudowane na zupełnie nowej platformie e-Subaru Global Platform, ze zintegrowanym akumulatorem, jeszcze bardziej zwiększa sztywność samochodu, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo.

Baterie umieszczone pod podłogą obniżają środek ciężkości, jednocześnie zapewniając doskonałe właściwości jezdne i pewność prowadzenia.

Solterra wyposażona jest w topowe rozwiązania bezpieczeństwa: system zapobiegania kolizji, adaptacyjny tempomat, kontrola wyśrodkowania samochodu w pasie ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, system awaryjnego zatrzymania pojazdu, system bezpiecznego wysiadania, antykolizyjne wsparcie parkowania, Lane Departure Alert oraz Proactive Driving Assist.

Technologia Subaru wspiera kierowcę także poprzez systemem Safety Sense.

Solterra występuje w dwóch liniach modelowych: SOLTERRA High i SOLTERRA Mid, tożsamych pod względem napędu, techniki i bezpieczeństwa, a różniących się jedynie detalami wyposażenia.

 

Zapraszamy do salonu Subaru w Rzeszowie przy ul. mjr. W. Kopisto 3, tel. 17 850 37 40.

 

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie