Topowa odmiana Klasy X z silnikiem V6 i stałym napędem na cztery koła

Topowa odmiana Klasy X z silnikiem V6 i stałym napędem na cztery koła

Topowa odmiana Klasy X z silnikiem V6 i stałym napędem na cztery koła już dostępna w sprzedaży w polskich salonach Mercedesa. Czekaliśmy na mocniejszy silnik i napęd na cztery koła. I oto jest! Klasa X z sześciocylindrowym silnikiem o mocy 190 kW (258 KM), automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i stałym napędem na wszystkie koła 4MATIC sprawdzi się w każdych warunkach: czy to w ruchu miejskim, czy na krętych drogach krajowych, trasach szutrowych czy w błotnistych lasach. Nowy flagowy model X 350 d 4MATIC rozwija 190 kW (258 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm. Ten solidny pickup przyspiesza od 0 do 100 km w 7,9 sekundy. Stały napęd na wszystkie koła zapewnia wysoki poziom stabilności jazdy i dynamikę zarówno na drodze, jak i poza nią – nawet na mokrym i zimowym asfalcie.

Dla miłośników aktywnego stylu życia i sportowych wyzwań

Najbardziej zaawansowany model z liniami wyposażenia PROGRESSIVE i POWER w Europie jest dostępny od 30 lipca 2018 r. Ceny za model X 350 d 4MATIC zaczynają się od 173 600 PLN netto (213 528 PLN z VAT) za wersję PROGRESSIVE. Luksusowa wersja POWER kosztuje od 183 800 PLN netto (226 074 PLN z VAT).Wśród pickupów Mercedes oferuje wyjątkowe możliwości terenowe, dużą ładowność i ogromną siłę uciągu, a także komfortową i dynamiczną jazdę na drodze. Wszystko to dzięki takim cechom jak: szeroki rozstaw kół, długi rozstaw osi i wyrafinowane komfortowe zawieszenie.

 

Świetna wydajność i szybka zmiana biegów

3-litrowy sześciocylindrowy silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem common-rail imponuje mocą. Maksymalny moment obrotowy 550 Nm jest dostępny w szerokim zakresie obrotów silnika od 1400 do 3200 obr / min. Jego wyjątkowe cechy to lekka konstrukcja, jednostopniowa turbosprężarka o zmiennej geometrii turbiny, zapewniająca szczególnie zwinną reakcję silnika, oraz innowacyjna powłoka gładzi cylindrowych NANOSLIDE®, stosowana również w Formule 1.

Automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS w standardzie, wraz z manetkami zmiany biegów na kierownicy, działa bez przerw w dostawie mocy podczas zmiany biegów. Dzięki temu pojazd bardzo dobrze prowadzi się na pochyłościach, w terenie i podczas holowania przyczepy. Kolejne zalety to szybka zmiana biegów i niski poziom prędkości obrotowej silnika.

DYNAMIC SELECT - indywidualny wybór właściwości jezdnych

W ramach systemu DYNAMIC SELECT, który jest montowany standardowo, X 350 d 4MATIC wyposażony jest w przełącznik trybu jazdy, który do tej pory był rzadko dostępny w segmencie pickupów. Kierowca może zmieniać charakterystykę jazdy jednym ruchem palca, wybierając jeden z pięciu trybów – od spokojnego i komfortowego po sportowy i dynamiczny. Tryby modyfikują reakcję silnika, punkty zmiany biegów automatycznej skrzyni biegów i funkcję ECO start / stop:

  • Comfort: Ten tryb włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika. Zapewnia komfort, podkreślając harmonijne charakterystyki przyspieszenia, jak również wczesne punkty zmiany biegów.
  • Eco: tryb pozwalający zmniejszyć zużycie paliwa.
  • Sport: silnik reaguje błyskawicznie na otwarcie przepustnicy. Automatyczna skrzynia biegów wykorzystuje cały zakres prędkości silnika, aby zmieniać biegi i dokonuje zmiany przy wyższych prędkościach obrotowych silnika.
  • Manual: Automatyczną skrzynię biegów można obsługiwać ręcznie za pomocą manetek zmiany biegów na kierownicy. Umożliwia to znacznie krótszy czas przełączania niż w trybach Comfort i Eco.
  • Offroad: Ten tryb jest odpowiedni do jazdy w trudnym terenie.

Imponujące właściwości terenowe 4MATIC - stały napęd na cztery koła

Stały napęd na cztery koła 4MATIC z przekładnią redukcyjną i opcjonalną blokadą mechanizmu różnicowego na tylnej osi zapewnia doskonałą wydajność i przyczepność na szerokiej gamie nawierzchni. Napęd na wszystkie koła obejmuje dwustopniową skrzynię rozdzielczą, która jest montowana do głównej przekładni 7G-TRONIC PLUS. Jest on wyposażony w centralny mechanizm różnicowy o konstrukcji planetarnej, który rozprowadza siłę napędową między przednią i tylną osią przy stałym rozkładzie momentu obrotowego wynoszącym 40 do 60 procent. Dostępne są trzy tryby z napędem na cztery koła: 4MAT dla zwiększenia dynamiki pojazdu, 4H dla lepszej trakcji terenowej i 4L dla szczególnie trudnego terenu. Klasa X bez wysiłku wspina się pod kątem do 45 stopni, brodzi w wodzie o głębokości do 60 centymetrów i zachowuje równowagę na pochyłościach prawie 50 stopni.

Przyjemna, płynna jazda i kompleksowe bezpieczeństwo

Klasa X ma szerszy rozstaw kół niż większość konkurentów. Zapewnia to idealne warunki dla optymalnej stabilności jazdy i umożliwia pokonywanie zakrętów z wyższą prędkością. Podczas normalnej jazdy po płaskich drogach i podczas wolnej jazdy w terenie, system reaguje miękko. W trybie sportowym lub podczas nagłych manewrów omijania, amortyzatory stają się sztywniejsze, aby zapewnić dobrą stabilność jazdy.

Klasa X oferuje szeroką gamę funkcji poprawiających komfort i bezpieczeństwo, rzadko spotykanych w tym segmencie. Podstawą wysokiego poziomu ochrony pasażerów jest szczególnie solidna karoseria z wytrzymałą kabiną pasażerską i konstrukcją, której przednie i tylne części są w stanie absorbować energię poprzez selektywne odkształcenia. Standardowe wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa biernego obejmuje siedem poduszek powietrznych i system mocowania i-Size dla dwóch fotelików dziecięcych.

Dwa systemy: Active Brake Assist oraz Traffic Sign Assist, wspierają kierowcę, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i wygodę. Dla X 350 d 4MATIC – jako topowego modelu Klasy X – dostępny jest również Active Lane Keeping Assist. Dodatkowo dostępna jest stabilizacja przyczepy ESP, system monitorowania ciśnienia w oponach, system alarmowy, tempomat i reflektory LED, które zapewniają najjaśniejszy strumień świetlny w segmencie dzięki sześciu diodom LED. Kamera cofania lub kamera 360° są dostępne jako opcje. Biorąc pod uwagę ten szeroki poziom wyposażenia, Klasa X to doskonały, nowoczesny pojazd rodzinny i lifestyle'owy.

sobieslawzasada4

Dwie linie wyposażenia dla X 350 d 4MATIC

Model X 350 d 4MATIC jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia PROGRESSIVE i POWER. Wyznaczają one nowe standardy komfortu w segmencie średnich pickupów. Są różne pod względem wyglądu, poziomu wyposażenia i funkcjonalności. W obu liniach flagowy model Klasy X posiada standardowo system KEYLESS-GO i 2-strefową klimatyzację THERMOTRONIC. Linia PROGRESSIVE obejmuje standardowo: 17-calowe 6-ramienne obręcze kół ze stopu metali lekkich, otwory wentylacyjne chromowane na srebrno, skórzaną kierownicę i hamulec postojowy, siedzenia w czarnym obiciu Posadas, system Audio 20 USB i system 8 głośników. Standardowe funkcje w wysokiej klasy wyposażeniu linii POWER obejmują m. in.: chromowaną osłonę podwozia w przednim zderzaku, chromowany tylny zderzak, 18-calowe 6-ramienne koła ze stopu metali lekkich, reflektory LED High Performance, deskę rozdzielczą o dużej średnicy, elektrycznie regulowane fotele i system Audio 20 CD z wielofunkcyjnym panelem dotykowym.

Opcjonalne dodatki i szeroka gama akcesoriów

Szeroka gama opcjonalnych dodatków, takich jak np. elektrycznie otwierane tylne okno, pozwala na dostosowanie Klasy X do indywidualnych potrzeb klienta. Duży wybór akcesoriów pozwala użytkownikom jeszcze lepiej skonfigurować swoją własną Klasę X. Oprócz nowego spojlera sports bar, który można łączyć z osłoną roll cover w kolorze czarnym lub srebrnym, klient może wybrać orurowanie styling bar, twardą osłonę hardcover, zabudowę hardtop, zamykany box bagażowy, system podziału części ładunkowej, szyny do mocowania ładunku i wzmocnioną osłonę podwozia. To nie koniec dobrych wiadomości. Oferta akcesoriów będzie dalej rozbudowywana, rozszerzając asortyment możliwych wariantów Klasy X.

Mercedes me connect – inteligentnie połączony z siecią

Co oznacza Mercedes me connect? Mówiąc najprościej - dostęp do pojazdu za pomocą smartfona.  Kierowcy Klasy X na ponad 20 rynkach europejskich korzystają z kompleksowej oferty usług Mercedes me connect dzięki modułowi komunikacyjnemu z zainstalowaną na stałe kartą SIM. Usługi obejmują informacje o ruchu na żywo (Live Traffic Information), telefon alarmowy awaryjnych Mercedes-Benz, standardowe usługi zarządzania przeglądami, pomoc w razie wypadku (Accident Recovery) lub awarii (Breakdown Management) oraz usługi zdalnego pobierania statusu i monitorowania pojazdu. Obejmuje to lokalizację zaparkowanego samochodu, śledzenie go i geofencing. Dane można pobierać w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera – pod warunkiem, że dostępne jest połączenie internetowe. Usługi można wygodnie konfigurować i zarządzać nimi za pośrednictwem portalu Mercedes me lub aplikacji Mercedes me. Jeśli używana jest aplikacja Mercedes me App, możliwa jest również pełna nawigacja „door-to-door”. Ich użycie wymaga akceptacji regulaminu i rejestracji w portalu klienta Mercedes me.

Mercedes-Benz Klasa X

Mercedes-Benz Klasa X został opracowany specjalnie z myślą o zmieniających się wymaganiach międzynarodowego rynku pickupów. Wzrasta liczba zakupów pickupów do użytku prywatnego. Jako pierwszy producent premium, Mercedes-Benz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów – opierając się na swoim wszechstronnym doświadczeniu i kompetencjach uzyskanych dzięki rozwijaniu pojazdów użytkowych i terenowych, takich jak Unimog i Klasa G przeznaczonych do „ciężkiej pracy”, a także tworzeniu vanów takich jak Klasa V i Vito, które są równie odpowiednie do pracy lub wypoczynku.

Jak żaden inny pickup, nowa Klasa X rozwiązuje pozorne sprzeczności: nowoczesny design i przekonująca solidność, imponujące możliwości terenowe i wysoki poziom dynamiki pojazdu, stylowy komfort i przemyślana funkcjonalność. To wszystko sprawia, że Klasa X będzie Mercedesem wśród pickupów.

sobieslawzasadaautomotive14

Wszystkie modele Klasy X znajdziecie tutaj:

https://www.zasadaauto.pl/samochody-dostawcze/mercedes-benz/klasa-x/

Aby zamówić Nową Klasę X zapraszamy do naszych salonów Sobiesław Zasada Automotive.

Mercedes Kraków (AK17): ul. Armii Krajowej 17, Kraków, tel. +48 12 639 55 00
Mercedes Kraków (ZAW): ul. Zawiła 3, Kraków, tel. +48 12 298 42 20
Mercedes Bielsko-Biała: ul. Karpacka 90, Bielsko-Biała, tel. +48 33 811 95 73
Mercedes Łódź: ul. Aleksandrowska 11, Łódź, tel. +48 42 650 25 00
Mercedes Nowy Sącz: ul. Tarnowska 159 A, Nowy Sącz, tel. +48 18 531 01 00
Mercedes Rzeszów: al. mjr. Wacława Kopisto 3, Rzeszów, tel. +48 17 850 37 50

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie