OG Banner Mobile OG Banner

Willa na kołach.

Willa na kołach.

Willa na kołach -  Mercedes ACTROS Concorde Centurion

W naszym podkrakowskim oddziale pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive w Modlniczce - mieliśmy okazję serwisować niezwykły pojazd.

Autokar z zabudową mieszkalną. To nie jest zwykły camper, a rezydencja na kołach!

 Na pokładzie Actrosa znajdują się: wielki salon, aneks kuchenny, łazienka, sypialnia oraz garaż mieszczący się za tylną osią, do którego może zmieścić się sportowy samochód np.: niski roadster typu Mazda MX-5 lub BMW Z4. Całe wnętrze zostało wykończone z materiałów najwyższej jakości z największą stannością.

Salonka Mercedesa, napędzana jest 13-litrowym silnikiem o mocy 530 KM, połączonym z automatyczną 12 biegową skrzynią biegów. Do prowadzenia tego pojazdu niezbędne jest prawo jazdy kategorii C, a nie D, ze względu na ilość miejsc, ten pojazd nie kwalifikuje się jako autobus lecz jako  samochód specjalny powyżej 3,5 tony.

Przód pojazdu to tradycyjna kabina z miejscem kierowcy oraz fotelem dla pasażera. Za częścią kabinową znajduje się pokaźnych rozmiarów salon. Podążając w stronę tyłu samochodu, mijamy aneks kuchenny i  przechodzimy przez elegancko wykończoną łazienkę, za którą znajduje się ogromna – jak na pojazd kempingowy – sypialnia. Nie jeden pokój hotelowy pozazdrościłby tak wysokiego standardu. Pomimo, że łazienka jest przechodnia, nie przeszkadza to w poruszaniu się po pokładzie.

Pomysł na powiększenie powierzchni mieszkalnej został zaczerpnięty z wielkich amerykańskich kamperów - fragmenty zabudowy wysuwają się na bok za pomocą silnika elektrycznego, aby jeszcze bardziej zwiększyć wnętrze. Do części mieszkalnej możemy dostać się dzięki osobnemu wejściu, bez konieczności przechodzenia przez kabinę.

Sam pojazd z zewnątrz prezentuje się bardzo atrakcyjnie i dynamicznie. Nowoczesne zestawienie oświetlenia zewnętrznego wykorzystujące technologię Led, zostało rozmieszczone w różnych miejscach na pojeździe, dodając ponadczasowego designu temu egzemplarzowi Actrosa podczas oświetlenia porą nocną. Również w środku wykorzystano oświetlenie Led, dzięki któremu wnętrze w odniesieniu do tradycyjnego oświetlenia wykorzystującego zwykłe żarówki, nabrało niespotykanej możliwości aranżacji oświetlenia, oszczędności prądu oraz wkomponowania oświetlenia w taki sposób, by nie było widoczne a jednocześnie nadawało niespotykanego designu, związanego z rozmieszczeniem w trudnodostępnych miejscach.

 

 

Szukasz samochodu z niestandardową zabudową? Skontaktuj się znaszym Działem Handlowym.

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie