OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes EQB to w pełni elektryczny, rodzinny, kompaktowy SUV oferujący miejsce nawet dla 7 osób. 

To unikalna w swojej klasie propozycja i drugi kompaktowy SUV w rodzinie Mercedes-EQ. 

Dzięki wykorzystanym technologiom oraz systemom, EQB oferuje typowy dla Mercedesa wysoki poziom bezpieczeństwa, wzorowy komfort i rozbudowane funkcje z zakresu łączności. To wszystko w charakterystycznej dla modeli z rodziny Mercedes EQ estetyce. 

mercedes eqb

Mercedes EQB dostępny jest obecnie w trzech wariantach silnikowych w tym dwóch mocnych wersjach z napędem na obie osie. 

W przypadku wersji z napędem 4MATIC, przednie koła napędzane są silnikiem asynchronicznym. Jednostka elektryczna, przekładnia o stałym przełożeniu wraz z mechanizmem różnicowym, układ chłodzenia oraz energoelektronika tworzą wspólnie zintegrowany, zwarty moduł – tzw. Elektryczny układ napędowy (eATS). Zastosowanie przy tylnej osi modułu eATS z nowoopracowanym silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi zapewnia m.in. wysoką efektywność. 

mercedes eqb bok

W pełni elektryczny EQB wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o dużej gęstości energii. Jego użyteczna pojemność wynosi 66,5kWh. Może być ładowany w domu lub na publicznych stacjach ładowania z wykorzystaniem prądu przemiennego (AC) z mocą do 11 kW. 

Szybkie ładowanie prądem stałym (DC) - w zależności od warunków EQB może być ładowane z mocą do 100kW. W warunkach optymalnych czas ładowania od 10 do 80% wynosi 32 minuty

Mercedes EQB wyposażony jest w inteligentną nawigację dla samochodów elektrycznych. Oblicza ona najszybszą możliwą trasę, biorąc pod uwagę takie czynniki jak zasięg pojazdu, topografię proponowanej trasy, temperaturę powietrza, a także natężenie ruchu i dostęp do stacji ładowania.

 

 

 

Nadwozie 

Nadwozie Mercedesa EQB nawiązuje do swojego spalinowego odpowiednika - Mercedesa GLB.  Charakteryzuje się jednak typowymi dla modeli z rodziny EQ elementami stylistycznymi takimi jak czarna osłona chłodnicy lub przedni i tylni pas świetlny. 

mercedes eqb tył

eqb wnętrze

Wnętrze

Mercedes EQB charakteryzuje się przestronnym wnętrzem o nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie atmosferze. Jako jedyny kompaktowy, w pełni elektryczny SUV kryje w sobie funkcjonalną przestronną kabinę z opcjonalnym miejscem nawet dla 7 osób lub wyjątkowo pojemnym i praktycznym bagażnikiem.

mercedes-eqb-wnetrze

Linie wyposażenia

Konfigurując Mercedesa EQB można zdecydować się na jedną z trzech linii wyposażenia, standardową Profressive, AMG o sportowym chatakerze lub Electric Art która dzięki elementom w kolorze różowego złota daje we wnętrzu odczucie elektromobilności.

Dostępne wersje silnikowe 

  • EQB250 (moc: 190KM | zasięg: do 469km | średnie zużycie energii: 16,5kWh/100km)
  • EQB300 4MATIC (moc: 228KM | zasięg: do 420km | średnie zużycie energii: 18,2kWh/100km)
  • EQB350 4MATIC (moc: 292KM | zasięg: do 420km | średnie zużycie energii: 18,2kWh/100km)

 

Aktualności