OG Banner Mobile OG Banner

W pełni elektryczna limuzyna, Mercedes EQS z zasięgiem do 732km. To początek nowej ery w designie samochodów Mercedes-Benz.

Mercedes EQS to połączenie nowoczesnego designu i zaawansowanych rozwiązań technologicznych pozostających w duchu najwyższej klasy komfortu i luksusu oferowanych przez tradycyjnego Mercedesa Klasy S.

Mercedes EQS w wersji silnikowej EQS580 dostępny jest z napędem na wszystkie koła 4MATIC.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych akumulatorów, wykorzystując szybką ładowarkę, baterię można naładować od 10 do 80% już w 31 minut.

Nadwozie 

Mercedes EQS 580

Opływowy kształt nadwozia Mercedesa EQS zaprojektowany został w duchu „One Bow” czyli profilowi o łukowatej linii dachu. Dzięki temu oraz dzięki wysuniętej do przodu kabinie i „krótkiemu” tyłowi (charakterystycznemu dla nadwozia Coupé), wygląd tego modelu w wyraźny sposób odróżnia się od modeli z silnikami spalinowymi.

Elementami charakterystycznymi dla nadwozia EQS są m.in. pas przedni - czarny panel zamiast wlotu powietrza,  tylne światła w formie zakrzywionej spirali 3D oraz podobnie jak w Nowej Klasie S zlicowane (chowane) klamki drzwi.

Mercedes EQS 580 z tyłu

Współpraca designerów ze specjalistami ds. aerodynamiki zaowocowała rekordowo niskim współczynnikiem oporu powietrza – w zależności od wersji wynosi on od 0,20. Dzięki temu Mercedes EQS jest najbardziej aerodynamicznym seryjnym autem świata, co przekłada się korzystnie na dostępny zasięg.

Dzięki niskiemu poziomowi hałasu powodowanemu przez wiatr opływający nadwozie, EQS to również jeden z najlepiej wygłuszonych samochodów.

Wnętrze

Wykorzystanie w Mercedesie EQS najwyższej klasy materiałów i rozwiązań ma zapewnić komfort podróżowania zarówno kierowcy jak i wszystkim pasażerom.

mercedes eqs wnętrze

Wnętrze Mercedesa EQS wyróżnia się opcjonalnym (dostępnym w standardzie dla modelu EQS580) długim na 141cm ekranem Hyperscreen, który pod jedną taflą szkła ukrywa aż trzy ekrany dotykowe, w tym centralny o przekątnej 17,7cala.

Wyposażony w najnowszy system MBUX zapewnia indywidualne centrum multimedialne zarówno dla kierowcy jak i pasażera siedzącego na prawym fotelu.

Dodatkowym elementem dbającym o komfort podróżowania jest wykorzystanie filtru HEPA, który dba o dostarczenie do kabiny powietrza pozbawionego zanieczyszczeń oraz pyłków.

Dostępne wersje silnikowe:

  • EQS350 (moc: 292KM | zasięg: do 617km | średnie zużycie energii: 17,1kWh/100km)
  • EQS450+ (moc: 333KM| zasięg: do 730km | średnie zużycie energii: 16,9kWh/100km)
  • EQS580 4MATIC (moc: 523KM| zasięg: do 662km | średnie zużycie energii: 18,7kWh/100km)

 

EQS w rodzinie Mercedes-AMG

To pierwszy w pełni elektryczny model Mercedes-AMG rozpoczynający niezwykły rozdział w historii AMG Driving Performance.

mercedes eqs amg

Mercedes-AMG EQS53 4MATIC+ (moc: 658KM| zasięg: do 578km | średnie zużycie energii: 21,4kWh/100km)

 

Aktualności