OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes GLS – maksymalny pod każdym względem

Największy z SUV-ów w rodzinie Mercedes-Benz – GLS to szczyt przestronności i komfortu podróżowania. Model, który standardowo wyposażony jest w 7 miejsc (trzy rzędy siedzeń) zapewnia wystarczającą przestrzeń dla wszystkich pasażerów, jednocześnie pozostawiając obszerną przestrzeń bagażową.

mercedes gls

E-ACTIVE BODY CONTROL to dostępny w GLS system aktywnego zawieszenia. Obejmuje bazujące na kamerze rozpoznawanie właściwości nawierzchni ROAD SURFACE SCAN (tylko w połączeniu z pakietem wspomagania bezpieczeństwa jazdy lub pakietem wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus) oraz funkcję aktywnego przechylania nadwozia na zakrętach i potrafi oceniać sytuację podczas jazdy, prędkość i obciążenie. Amortyzacja i wysokość zawieszenia są w sposób automatyczny i indywidualny dopasowywane do każdego koła. W celu osiągnięcia maksymalnego komfortu i doskonałej stateczności.

Design nadwozia

Nadwozie Mercedesa GLS to elegancka a jednocześnie minimalistyczna bryła, nacechowana elementami typowymi dla samochodów typu SUV. Dopełnieniem tego modelu stają się koła o wielkości 23 cali oraz opcjonalny dach panoramiczny. Charakteru nada mu natomiast pakiet opcjonalny Night z ekskluzywnymi, czarnymi elementami stylizacyjnymi.  

O optymalną widoczność na drodze zadbają dostępne w standardzie, adaptacyjne reflektory MULTIBEAM LED, które dzięki pojedynczo sterowalnym diodom LED szybko reagują na zmiany sytuacji na drodze. Częściowe światła drogowe omijają innych uczestników ruchu drogowego bez ich oślepiania. Również światła doświetlania zakrętów przyczyniają się do optymalnej widoczności.

Wnętrze

Wnętrze Mercedesa GLS to klasyczne połączenie elegancji z nowoczesnością. Ogromne powierzchnie elementów wykonanych z drewna o otwartych porach, prostokątne dysze nawiewu oraz uchwyty dominujące na konsoli środkowej podkreślające jego charakter SUV-a.

mercedes gls wnętrze

Olbrzymia przestronność Mercedesa GLS stanowi zaproszenie dla siedmiu osób. Każde miejsce zapewnia komfort na najwyższym poziomie, nieporównywalny z dotychczasowymi SUV-ami.

W zależności od ustawień tylnych foteli (elektrycznie składane) w Mercedesie GLS można uzyskać bagażnik o pojemności do 2400litów. W celu komfortowego załadowania bagażnika można obniżyć tył, a pokrywę bagażnika otwierać i zamykać ruchem nogi.

Nowoczesność w tym modelu, reprezentuje m.in. cyfrowy kokpit, pozwalający na intuicyjne korzystanie z wielu funkcji samochodu oraz systemu informacyjno-multimedialnego MBUX z asystentem głosowym Hej Mercedes.

Dostępne wersje silnikowe

Silniki wysokoprężne (Diesel)

Silniki benzynowe

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+

mercedes gls amg

mercedes amg gls tył

Mercedes Maybach GLS600 4MATIC

Najwyższa klasa luksusu w wersji SUV. Imponujący design na zewnątrz oraz najwyższa jakość wnętrza Mercedesa Maybach GLS600 4MATIC to gwarancja podróży na poziomie lotniczej pierwszej klasy. Do wyboru są cztery luksusowe fotele lub elastyczny w aranżacji układ 5-miejscowy.

mercedes maybach gls600

gls 600 maybach kokpit

gls 600 maybach wnętrze

Aktualności