OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes-Benz Klasa S to od dekad najlepiej sprzedająca się limuzyna na świecie. Najwyższa klasa luksusu dostępna jest obecnie w najnowszej generacji Klasie S W223. 

mercedes-klasa-s-w223

Nowa Klasa S charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, multimediów oraz komfortu podróżowania zarówno kierowcy jak i pasażerów.

O komfort i bezpieczeństwo podróżowania Klasą S dbają innowacyjnej, inteligentne systemy takie jak m.in.

  • Skrętna tylna oś (do 10stopni) która sprawia, że limuzyna staje się zwrotna, jak samochód kompaktowy
  • Poduszka powietrzna dla pasażerów z tyłu
  • Funkcja PRE-SAFE Impulse Side, która dzięki wykorzystaniu zawieszenia E-ACTIVE BODY CONTROL może unieść nadwozie pojazdu tuż przed zbliżającym się uderzeniem w bok
  • Opcjonalne reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji dzięki której, mogą na nawierzchni drogi rzutować np. określone symbole ostrzegawcze.

klasa-s-bok

Nadwozie

Mercedes-Benz Klasa S to klasyczna limuzyna o doskonałych proporcjach. Dzięki wyjątkowo niskiemu współczynnikowi oporu powietrza, jest to jeden z najbardziej aerodynamicznych samochodów świata, zwłaszcza w segmencie luksusowych limuzyn.

klasa-s-w223-tył

Charakterystycznym elementem nadwozia Klasy S W223 jest imponująca osłona chłodnicy oraz nowe rozwiązanie w postaci zintegrowanych z płaszczyzną drzwi, elektrycznie wysuwanych klamek.

klasa-s-klamki

Wnętrze

Precyzja wykonania oraz wykorzystanie najwyższej jakości materiałów sprawiają, że we wnętrzu Klasy S można poczuć się jak w ekskluzywnym salonie. Nowa architektura deski rozdzielczej połączona z centralnym ekranem o przekątnej 12,8cala wykonanym w technologii OLED, jeszcze bardziej ułatwia sterowanie pojazdem, multimediami praz funkcjami z zakresu komfortu.

Po raz pierwszy w nowej Klasie S trójwymiarowy wyświetlacz kierowcy po dotknięciu przycisku, ofertuje widok przestrzenny, a efekt 3D uzyskuje się bez konieczności zakładania specjalnych okularów.

klasa-s-wnetrze

Wykorzystanie, zaawansowanych technologii pozwoliło na stworzenie dla Klasy S foteli, które dosłownie zachęcają pasażerów do siedzenia i relaksu.
O komforty i bezpieczeństwo podróży w przypadku foteli przednich dba aż 19 silników.

Nowa Klasa S oferuje 10 różnych programów masażu w tym efekt masażu relaksacyjnego, bazującego na koncepcji wykorzystania gorących kamieni.

klasa-s-fotele

Tylne siedzenia mogą zostać skonfigurowane na pięć różnych sposobów pozwalając uzyskać przestrzeń zarówno do pracy jak i odpoczynku. W konfiguracji szoferskiej poszerzony został zakres regulacji i pochylenia przedniego siedzenia pasażera, a jednocześnie udoskonalono tylny rozkładany fotel.

Konfigurując zarówno wygląd zewnętrzny jak i wnętrze Nowej Klasy S skorzystać można z ekskluzywnej linii MANUFAKTUR oferującej kolory lakieru oraz tapicerki starannie dobrane i dostępne wyłącznie dla Mercedesa Klasy S.

Multimedia

Nowa Klasa S wyposażona jest w system informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience) drugiej generacji. Wykorzystanie wysokojakościowych wyświetlaczy, ułatwia sterowanie pojazdem oraz funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki.

Opcjonalnie dla Klasy S dostępne są dwa różne wyświetlacze head-up. Większy z nich oferuje treści z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości np. w trakcie korzystania z nawigacji.

Wiele z funkcji zarówno samochodu jak i systemu multimedialnego MBUX można obsłuchiwać wykorzystując asystenta głosowego „Hej Mercedes”

Dostępne wersje silnikowe:  

Benzyna

Diesel

Inne

S400 4MATIC 

S350d

S580e (plug-in)

S500 4MATIC

S350d 4MATIC

S580e 4MATIC (plug-in)

S580 4MATIC

S400d 4MATIC

S580e Long (plug-in)

S450 4MATIC Long

S350d Long

S580 4MATIC Long (plug-in)

S500 4MATIC Long

S350d 4MATIC Long

 

S580 4MATIC Long

S400d 4MATIC Long

 

Mercedes-Maybach Klasa S

Niekwestionowaną królową wśród luksusowych limuzyn jest Klasa S w wersji Maybach.

To połączenie luksusowego poczucia przestronności i doskonałej elegancji z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Klasa S Maybach w porównaniu do standardowego modelu, charakteryzuje się większą długością pojazdu, dłuższym rozstawem osi, szerszymi tylnymi drzwiami oraz trzecim bocznym oknem w słupku c.

klasa-s-maybach

Nadwozie Mercedesa-Maybach Klasa S wyróżnia się m.in. charakterystyczną osłoną chłodnicy, pokrywą silnika z chromowaną listwą ozdobną, dedykowanymi kołami Mercedes-Maybach oraz opcjonalnym ręcznie nakładanym dwukolorowym lakierem.

klasa-s-maybach-wnetrze

Dostępne wersje silnikowe:

  • S580 4MATIC (moc: 503KM + 20KM | przyśpieszenie od 0 do 100km/h: 4,8s)
  • S680 4MATIC (V12) (moc: 612KM | przyśpieszenie od 0 do 100km/h: 4,5s)

klasa-s-maybach-v12

Aktualności