OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes EQS SUV to trzeci model w rodzinie Mercedes EQ, który od podstaw został zaprojektowany oraz zbudowany jako samochód w pełni elektryczny.

Mercedes EQS SUV

Mercedes EQS SUV Przestronne, nowoczesne a zarazem luksusowe wnętrze, zapewniające komfortową podróż nawet dla 7 osób. Dzięki mocnemu silnikowi, precyzyjnemu napędowi na cztery koła 4MATIC oraz inteligentnemu trybowi jazdy OFFROAD, Mercedes EQS SUV jest w stanie poradzić sobie również w lekkim terenie.

eqs suv wnetrze trzeci rząd siedzen

EQS SUV dzieli płytę podłogową z modelem EQS (długość 3210mm) jednak jest od niego o 20cm wyższy. Dzięki swoim rozmiarom zapewnia on wszystkie zalety samochodu typu SUV z zachowaniem luksusu i komfortu typowego dla elektrycznej Klasy S czyli Mercedesa EQS.

Komfort podróżowania zapewnia m.in. elektrycznie regulowany drugi rząd siedzeń oraz opcjonalny trzeci rząd siedzeń z dwoma pełnowymiarowymi fotelami.

Mercedes EQS SUV to duży krok w kierunku zero emisyjnej mobilności. Produkcja tego modelu jest w stu procentach neutralna pod kątem emocji CO2.

Zawieszenie AIRMATIC

EQS SUV posiadać będzie w standardowym wyposażeniu zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z opcją tłumienia ADS+. Oprócz trybów jazdy takich DYNAMIC SELECT ECO, COMFORT, SPORT i INDIVIDUAL, modele z napędem 4MATIC oferować będą tryb jazdy OFFROAD. Ponadto standardem dla modelu EQS SUV jest skrętna tylna oś z kątem skrętu do 4,5 stopnia. Zapewnia to dużą zwrotność w mieście i stabilność prowadzenia w trasie. Opcjonalnie, a także poprzez zdalną aktualizację OTA (over-the-air updates), dostępna jest wersja ze skrętną tylną osią do 10 stopni.

eqs suv tył

Bezpieczeństwo

Tak jak wszystkie obecne modele Mercedes-Benz, Mercedes EQS wyposażony jest w cały szereg inteligentnych systemów bezpieczeństwa. Europejska wersja EQS SUV jest pierwszym modelem Mercedes-Benz, który jest w stanie wykryć czy tylne siedzenia są w rzeczywistości zajęte, a w razie nie zapięcia przez nich pasów, kierowca otrzyma stosowne ostrzeżenie. Kolejnym nowym rozwiązaniem jest tzw. Przypomnienie o obecności pasażera. System ten może np. wskazać dzieci, które mogły zostać przeoczone z tyłu pojazdu.

eqs suv bok

Luksusowe wnętrze, pełne nowoczesności

Wnętrze Mercedesa EQS SUV wyposażone jest w znany modelu EQS MBUX Hyperscreen, w którym pod jedną taflą szkła ukryte są trzy ekrany, w tym jeden w pełni dotykowy przeznaczony dla pasażera siedzącego na przednim fotelu. W Europie, oraz wielu innych krajach możliwe jest aby ekran pasażera wyświetlał dynamiczne treści. Pod kątem bezpieczeństwa możliwe jest to dzięki inteligentnej kamerze, która wykrywa jeśli kierowca kieruje wzrok na ekran pasażera, blokując w tym samym momencie wyświetlanie wspomnianych wcześniej dynamicznych treści.

eqs suv wnetrze hyperscreen

Dzwięk który Cię otacza

System dźwiękowy Dolby Atmos® przenosi wrażenia dźwiękowe w Mercedesie EQS SUV na nowy poziom, tworząc wrażenie dźwięku 360 stopni.

Mercedes EQS SUV wyposażony jest w najnowszy system multimedialny MBUX oraz nawigację z funkcją Electric Intelligence, która pozwala na optymalne wyznaczanie oraz planowanie trasy podróży w oparciu o zasięg pojazdu, dostępność punktów ładowania oraz np. topografię terenu.

Dostępne wersje

Mercedes EQS SUV dostępny jest w trzech wersjach silnikowych tj. EQS 450+ z napędem na przednią oś oraz wyposażone w napęd na cztery koła modele EQS 450 4MATIC oraz EQS 580 4MATIC.

 

 

Aktualności