OG Banner Mobile OG Banner

Serwis Twojego Mercedesa-EQ

Serwis Twojego Mercedesa-EQ

Bądź pewny jakości wykonanej usługi serwisowej.

Twój Mercedes-EQ jest w dobrych rękach!

W Autoryzowanych Serwisach Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive, wśród diagnostów, mechaników są specjaliści ds. serwisowania Mercedesów elektrycznych.

Znamy potrzeby naszych Klientów, a ich elektryczne samochody znamy ”od podszewki”.

Bądź pewny jakości wykonanej usługi. Nasz Serwis Mercedes-Benz spełnia wymogi producenta w zakresie  gwarancyjnych oraz płatnych napraw, a także w zakresie usług blacharsko-lakierniczych samochodów Mercedes-Benz oraz Mercedes-EQ.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące serwisowania elektrycznego Mercedesa:

 

  • Czy serwisowanie elektrycznego Mercedesa jest drogie?

Nie, nie jest drogie. Średni koszt przeglądu A (tzw. Mały) to około 350 zł netto, średni koszt przeglądu B (tzw. Dużego) to ok. 550 zł netto. Czas trwania przeglądu A to około 40 min, czas trwania przeglądu B to około 1,20 h. Przegląd obejmuje między innymi kontrolę sprawności silnika elektrycznego oraz baterii trakcyjnej. Wykonanie przeglądów jest niezwykle ważne, z uwagi na utrzymanie gwarancji baterii trakcyjnej która wynosi łącznie 8 lat.

 

  • Czy przeglądy elektrycznego Mercedesa powinny być wykonywane wg. takiego samego harmonogramu, jak w przypadku Mercedesa spalinowego?

Nie, choć podobnie przeglądy w samochodach elektrycznych mają interwały kilometrowe i czasowe, inne niż w samochodach spalinowych. Przeglądy wykonuje się co 40 tyś. km lub co roku. Nie mniej jednak, najbardziej istotny jest komunikat pojawiający się na tablicy wskaźników o konieczności wykonania przeglądu, a to jest tożsame jak w samochodach spalinowych.

 

  • Co w przypadku zderzenia drogowego z udziałem Mercedesa elektrycznego? Jak należy postępować?

Zarówno w przypadku drobnej kolizji, jak i bardzo poważnej, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz osoby podróżujące. W przypadku drobnej kolizji postępujemy zgodnie z tym jaki jest stan pojazdu, czy można kontynuować podróż czy też nie i wzywamy pomoc drogową. W przypadku bardzo silnego zderzenia, gdy dochodzi do wystrzelenia poduszek powietrznych, następuje pirotechniczne odcięcie wysokiego napięcia i bateria trakcyjna zostaje odłączona od pojazdu. Co do zasady, nie ma możliwości by doszło do porażenia prądem wysokiego napięcia lub zapłonu akumulatora trakcyjnego.

Ponadto służby ratownicze np. Straż Pożarna, która zazwyczaj jako pierwsza dociera do miejsca zdarzenia jest wyposażona w czytniki kodów QR, a każdy samochód elektryczny na słupku B zarówno ze strony kierowcy jak i pasażera ma naklejkę z kodem i po zeskanowaniu ratownicy od razu wiedzą z jakim pojazdem mają do czynienia i gdzie są miejsca odcięcia zasilania wysokim napięciem.

Oczywiście należy pamiętać, że wypadki drogowe są różnego rodzaju i bardzo trudno w teorii rozważać ewentualne skutki wypadku.

 

  • Czy są oferty specjalne dedykowane serwisowaniu elektryków?

Tak, w marce Mercedes-Benz w cenie zakupu nowego samochodu elektrycznego mamy cztery przeglądy, zatem przez cztery lata nie będziemy mieli do czynienia z kosztami bieżącymi przeglądów. Dostępne są także pakiet obsługi serwisowej „Complete” z deklaracją przebiegu pojazdu oraz pakiet przedłużenia gwarancji na dodatkowe dwa lata z limitem kilometrów 240 tyś. lub dodatkowe trzy lata z limitem kilometrów 300 tyś.

 

  • Czy w każdym serwisie Mecedes-Benz Zasada Auto można serwisoać Mercedesa-EQ?

W każdym naszym autoryzowanym serwisie jest wyspecjalizowany elektryk z uprawnieniami SEP powyżej 1kW, w związku z czym jest możliwość serwisowania Mercedesa Elektrycznego.

 

  • Czy serwisowanie elektrycznego samochodu jest bezpieczne?

Oczywiście, samochody elektryczne mają specjalne zabezpieczenie, rodzaj bezpiecznika umieszczony jest zazwyczaj pod maską pojazdu oraz drugie zabezpieczenie wewnątrz pojazdu. Przed przystąpieniem do wykonania prac w samochodzie elektrycznym, osoba wykonująca przegląd wyłącza wysokie napięcie i może w pełni bezpiecznie przystąpić do wykonania założonych prac serwisowych. Po zakończeniu np. przeglądu, bezpiecznik jest wyłączany i samochód wraca do swojej zdolności trakcyjnej.

 

Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Serwisów Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive

Aby umówić się na wizytę skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełnij formularz online.

 

Jesteś zainteresowany kupnem mercedesa elektrycznego?

-> Sprawdź elektryczne samochody osobowe dostępne od ręki 

-> Sprawdź elektryczne samochody użytkowe dostępne od ręki 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie