111 lat istnienia marki Alfa Romeo

111 lat istnienia marki Alfa Romeo

Alfa Romeo - historia marki

24 czerwca marka Alfa Romeo obchodziła 111 lat swojego istnienia. Tego dnia w 1910 roku w Mediolanie założono firmę Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.), która w 1918 roku zmieniła nazwę na Alfa Romeo, po tym jak została przejęta przez inżyniera i przedsiębiorcę z Kampanii, Nicolę Romeo.

Alfa Romeo to marka o ważnej roli w historii motoryzacji, która skupia wokół siebie rzesze entuzjastów, nieustannie śledzących jej rozwój. Dlatego w tym szczególnym czasie, Alfa Romeo dała swoim miłośnikom możliwość spotkania się i wyrażenia pasji do marki z logo z herbem rodu Viscontich.

alfa romeo

Z okazji 111 urodzin, Alfa Romeo przygotowała czterodniowe wydarzenie w Muzeum Alfy Romeo w Arese, które w całości pokryło się czerwienią - kolorem, który od zawsze wyróżnia samochody marki, do tego stopnia, że stał się on integralną częścią DNA Alfy Romeo.

alfa romeo historia

Dlatego też czerwienią mieniła się parada prywatnych samochodów Alfy Romeo, która otworzyła czterodniowe wydarzenie trwające do 27 czerwca. Czerwony był również obowiązującym kolorem strojów gości oraz maseczek rozdawanych bezpłatnie przy wejściu.

Dostawy pierwszych egzemplarzy Giulii GTA i GTAm

To własnie podczas tego wydarzenia nabywcy ekskluzywnych modeli Giulii GTA i GTAm odebrali pierwsze egzemplarze tych niezwykłych samochodów, wyprodukowanych w zaledwie 500 numerowanych egzemplarzach.

alfa romeo 111 lat

Dla tych szczęśliwców przygotowano ekskluzywne „customer experience” będące częścią specjalnego projektu łączącego tradycję i nowoczesność: mogli porozmawiać z szefami marki, designu i inżynierii, którzy towarzyszyli im w tym jedynym w swoim rodzaju doświadczeniu.

Wydarzenie przeznaczone dla członków Klubów i parady dla wszystkich fanów Alfy Romeo

Specjalnie dla  Członków klubów odbyła się parada, a po niej, spotkanie w Sali Giuli. Podczas spotkania zostały przedstawione plany Muzeum oraz nowe pomysły i propozycje. Dodatkowo przez kilka dni obchodów, odbywały się różne parady otwarte dla wszystkich samochodów Alfa Romeo, niezależnie od wieku, modelu czy koloru.

alfa romeo marka

Transmisja na żywo z Grand Prix Austrii

Podczas wizyty w Muzeum można było obejrzeć transmisję na żywo z przygotowań do GP Austrii, sesji treningowych, kwalifikacji i samego wyścigu, które były transmitowane na żywo na dużym ekranie w sali Giulia.

Natomiast w piątek 25 czerwca odbyło się ekskluzywne wydarzenie, podczas którego goście doświadczyli emocji związanych z połączeniem na żywo z kierowcami zespołu Kimi Räikkönenem i Antonio Giovinazzim na torze w Spielbergu, a także odkryli tajemnice padoku i garażu podczas wirtualnej wycieczki.

 historia marki alfa romeo

Trasy historyczne i atrakcje dla grup i rodzin

W dniach 27-27 czerwca odbyły sie dwa wykłady poświęcone historii marki Alfa Romeo. Pierwszy z nich dotyczył rocznicy pierwszego zwycięstwa A.L.F.A. (Modena, 1911, Regularity Race), a drugi poświęcony był konceptowi 4C-prototypowi supersamochodu zaprojektowanego przez Centro Stile Alfa Romeo w 2011 roku.

Na zakończenie wykładów właściciele 4C zostali zaproszeni na paradę swoimi samochodami po wewnętrznym torze.

 111 urodziny marki alfa romeo

 

 Źródło: media.stellantis.com/pl-pl/alfa-romeo

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie