Latem jest piękna Pagoda!

Latem jest piękna Pagoda!

Na co dzień prezentujemy Państwu najnowocześniejsze samochody, które dopiero zawitały na polski rynek. Tym razem będzie inaczej. Model, o którym mówimy, wyjechał z fabryki 42 lata temu. Tyle czasu zajęło mu dotarcie do naszego salonu w Krakowie, przy ul. Armii Krajowej 17. Tam właśnie mogą Państwo podziwiać oryginalną „Pagodę”, czyli Mercedes-Benz 230 SL (W113). Można ją też oczywiście kupić.

Pagoda od 1963 roku

Mercedes-Benz W113 został zaprezentowany po raz pierwszy na salonie genewskim w 1963 r.. Bardzo szybko podbił serca fanów motoryzacji oraz dziennikarzy, którzy nadali mu znany do dzisiaj przydomek „Pagoda”. Wynikał on z wklęsłego kształtu dachu (wersji hardtop), który przypominał zadaszenie dalekowschodnich świątyń. Projektantem W113 był słynny Paul Bracq. Samochód produkowano do 1971 roku. Łącznie powstało 48 912 egzemplarzy, w tym 19 831 sztuk modelu 230 SL.

pagoda mercedes kraków

Pagoda w Krakowie

W naszym salonie przy ul. Armii Krajowej 17 w Krakowie, mogą Państwo obecnie podziwiać oryginalny egzemplarz Mercedes-Benz 230 SL. Auto pochodzi z USA. Do Polski sprowadzono je w 2004 roku. Prace rekonstrukcyjno-renowacyjne przeprowadzono w latach 2004-2006. Objęły swym zakresem całość pojazdu w najdrobniejszych jego elementach. Renowację samochodu oparto na częściach zamiennych zakupionych w autoryzowanych serwisach Mercedes-Benz oraz firmy SLS Germany (ilość pozycji katalogowych obejmujących zastosowane części zamienne: 449, ilość wymienionych nowych części zamiennych: 887). Samochód jest w 99% oryginalny. Odstępstwa dotyczą koloru nadwozia i tapicerki, systemu nagłośnienia oraz aparatu zapłonowego (zmiana na system elektroniczny). Jest to więc interesująca propozycja dla osób zainteresowanych inwestycjami w klasyczną motoryzację. Wartość kapitałowa prezentowanego Mercedes-Benz 230 SL będzie z całą pewnością rosła coraz bardziej w nadchodzących latach.

Przyszłość Pagody?

W 2006 r. auto zarejestrowano jako pojazd zabytkowy. Było użytkowane wyłącznie w sezonie letnim. Wyposażenie 230 SL obejmuje m. in. mechaniczny układ wtryskowy paliwa Bosch, wspomaganie kierownicy, klimatyzację oraz twardy dach. W komplecie do samochodu dołączony jest drugi komplet opon. Osoby zainteresowane zakupem, prosimy o kontakt z naszymi doradcami z Działu Samochodów Używanych:

Mercedes-Benz 230 SL ("Pagoda")

 
rok produkcji 1964 r.
pojemność silnika 2306 ccm
moc 150 KM
pochodzenie USA
kolor fabryczny nadwozia błękit gołębi
kolor pośredni nadwozia biały
kolor obecny niebieski metalik
import z USA do Polski 2004 r.
rekonstrukcja/renowacja 2004-2006 r.
pojazd zabytkowy 2006 r.


Dokumentacja:
1. opinia techniczna
2. wpis do ewidencji pojazdów zabytkowych
3. rachunki
4. dokumentacja fotograficzna
5. inne dokumenty potwierdzające pochodzenie pojazdu

cena: 125 000 euro*

--

* Samochód pochodzi z prywatnej kolekcji i jest sprzedawany bezpośrednio przez właściciela, Ogłoszenie publikowane w serwisie internetowym www.zasadaauto.pl są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.
Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie