Andrzej Bargiel pobił 17-letni rekord Śnieżnej Pantery!

Andrzej Bargiel pobił 17-letni rekord Śnieżnej Pantery!

Andrzej Bargiel – ambasador marki Mercedes – Benz w Sobiesław Zasada Automotive – 14 sierpnia o 12.35 czasu lokalnego stanął na szczycie Piku Pobiedy (7439 m n.p.m.), czyli piątym, ostatnim szczycie Śnieżnej Pantery. Dokonał tego w 30 dni. To nowy, absolutnie wyjątkowy rekord. Andrzej Bargiel – jesteś wielki!

Andrzej Bargiel to urodzony zwycięzca!

Śnieżna Pantera to 5 szczytów w Kirgistanie i Tadżykistanie: Pik Lenina (7134 m n.p.m), Pik Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.), Pik Komunizma (7495 m n.p.m.), Chan Tengri (7010 m n.p.m.) oraz Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.). Andrzej Bargiel jako szósty Polak w historii zdobył je wszystkie, a jako pierwszy człowiek na świecie zjechał z nich na nartach.

Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel, fot. Marcin Kin

Wszystkich wejść i zjazdów na szczyty Śnieżnej Pantery Andrzej Bargiel dokonał w imponującym stylu. 16 lipca w 15 godzin i 38 minut pokonał drogę od bazy do bazy wchodząc na liczący 7134 m n.p.m. Pik Lenina i dokonując pełnego zjazdu ze szczytu. 25 lipca zaledwie 13 godzin zajęło mu to samo na Piku Korżeniewskiej (7105 m). 2 sierpnia na najwyższym w stawce Piku Komunizma (7495 m) cała akcja górska i zjazd, jeden z pierwszych z samego wierzchołka, zajęły mu 27 godzin i 15 minut. 10 sierpnia z Chan Tengri (7010 m) mógł zjeżdżać tylko częściowo z ok. 6300 m. Ale i tak do bazy wrócił w ekspresowym tempie, po 11 godzinach i 35 minutach od wyjścia.  14 sierpnia o 12.35 czasu lokalnego stanął na szczycie Piku Pobiedy (7439 m n.p.m.). Śnieżna Pantera została zdobyta. Padł nowy rekord. Wszystko odbyło się zgodnie z planem.

GLC i Vito na bezdrożach Azji

Na wyprawę do Azji Andrzej Bargiel zabrał ze sobą Mercedes – Benz GLC oraz Vito. Obydwa samochody przejechały wraz z nowym rekordzistą Śnieżnej Pantery tysiące kilometrów po azjatyckich bezdrożach. Poradziły sobie świetnie. Innego zresztą wyjścia nie było. Autoryzowane serwisy Mercedes-Benz na Kaukazie to raczej bardzo rzadko spotykany widok.

Andrzej Bargiel jest ambasadorem marki Mercedes – Benz w Sobiesław Zasada Automotive od maja 2015 roku. Do podjęcia tej współpracy przekonała nas wizja jego niezwykle spektakularnej wyprawy: zdobyci 12 – tej, najwyższej góry świata – Broad Peak (8051 m n.p.m.) wraz ze zjazdem z niej… na nartach. Pomysł sam w sobie był szalony. Jego realizacja wydaje się, że jeszcze bardziej. Emocje w lipcu 2015 r., w Sobiesław Zasada Automotive, sięgały zenitu. Udało się jednak. Efekt: Andrzej Bargiel został wybrany Człowiekiem Roku 2015 przez National Geographic!

Mercedes-Benz GLC i Vito

Mercedes-Benz GLC i Vito, które towarzyszyły Andrzejowi Bargielowi i jego ekipie w trakcie "Śnieżnej Pantery", fot. Marcin Kin

Żywa legenda

2016 to rok Śnieżnej Pantery. Jej zdobyciem Andrzej potwierdził swoją pozycję wśród najbardziej wybitnych podróżników oraz zdobywców z całego świata. Mimo młodego wieku – 28 lat, nasz skialpinista już jest legendą. My zaś jesteśmy pewni, że zaskoczy nas jeszcze nieraz. Współpraca z tak wybitną osobowością to czysta przyjemność i adrenalina w jednym. Zgodnie z maksymą Mercedes-Benz: The Best or Nothing.

Andrzej Bargiel, fot. Marcin Kin

--

Serwis internetowy Andrzeja Bargiela: zobacz więcej >>

Najnowsze modele aut osobowych Mercedes-Benz w Sobiesław Zasada Automotive: wybierz najciekawszy >>

Najnowsze modele aut dostawczych Mercedes-Benz w Sobiesław Zasada Automotive: zobacz więcej >>

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie