OG Banner Mobile OG Banner

Andrzej Bargiel z Sobiesław Zasada Automotive

Andrzej Bargiel z Sobiesław Zasada Automotive

Andrzej Bargiel – trzykrotny mistrz polski w skialpinizmie, mistrz świata w biegu na Elbrus, twórca pionierskiego projektu Hic Sunt Leones, zakładającego zjazd na nartach z najwyższych szczytów świata, nawiązał współpracę z Sobiesław Zasada Automotive – największym dealerem Mercedes-Benz i Mercedes-AMG w Polsce. Pierwsze projekty w ramach współpracy ruszają jeszcze w tym miesiącu.

Niekonwencjonalnie na co dzień

Codzienność Andrzeja Bargiela to niekonwencjonalny styl życia, pasja oraz autentyczne, wyjątkowe emocje. To wartości, które stale docenia i promuje Sobiesław Zasada Automotive. Sporty ekstremalne oraz motoryzacja w najlepszym wydaniu mają ze sobą jak widać wiele wspólnego.

W ramach współpracy z Sobiesław Zasada Automotive, Andrzej Bargiel przetestuje wybrane modele Mercedes-Benz, szczególnie pod kątem użyteczności w długich trasach oraz możliwości napędu na wszystkie koła 4MATIC. Pierwszym z aut, któremu dokładnie przyjrzy się nasz guru skialpinizmu będzie Mercedes-Benz GLK. Andrzej Bargiel niebawem zabierze GLK na trening w Alpach – wtedy też dowiemy się jak samochód poradził sobie z niełatwą, liczącą ponad trzy tysiące kilometrów trasą.

Andrzej Bargiel z Sobiesław Zasada Automotive

Nieprzeciętne wyzwania

Jesienią tego roku Andrzej Bargiel planuje wprawę na Śnieżną Panterę – 5 siedmiotysięczników leżących na terenie byłego ZSRR. Bargiel planuje pobić dotychczasowy rekord wejścia należący do Denisa Urubko i Andrieja Molotowa. Zdobycie 5 siedmiotysięczników zajęło im 42 dni, Bargiel chce zdobyć Śnieżną Panterę w czasie krótszym niż 30 dni. Wszystkie szczyty Śnieżnej Pantery, sportowiec chce zdobyć w stylu sportowym, bez użycia tlenu. To będzie pierwsza narciarska ekspedycja połączona z próbą pobicia rekordu szybkościowego. Współpraca z partnerem motoryzacyjnym – Sobiesław Zasada Automotive z pewnością ułatwi Andrzejowi Bargielowi udział w treningach i solidne przygotowanie do tej arcytrudnej wyprawy.

Pasję zawsze warto wspierać

Podejmując decyzję o współpracy, Andrzej Bargiel dołączył do zacnego grona ambasadorów marek Mercedes-Benz i Mercedes-AMG w Sobiesław Zasada Automotive, które obecnie reprezentują: Kamil Stoch – Podwójny Mistrz Olimpijski oraz Michał Kościuszko – znany, polski kierowca rajdowy. Obecność najlepszego, polskiego skialpinisty w tej ekipie z pewnością wniesie spory powiew świeżości w ocenie realnych możliwości, które oferują kierowcom słynne auta z trójramienną gwiazdą. Sobiesław Zasada Automotive dołoży zaś wszelkich starań, żeby ułatwić Andrzejowi Bargielowi realizację jego sportowych planów i osiąganie kolejnych, wielkich sukcesów.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie