OG Banner Mobile OG Banner

Elektryczny Mercedes i jego zasięg – obalmy mit! EQA i EQB dojadą naprawdę daleko!

Elektryczny Mercedes i jego zasięg – obalmy mit! EQA i EQB dojadą naprawdę daleko!

Sytuacja na rynku samochodów elektrycznych zaczyna się zmieniać. „Elektryki” ładują się szybciej i „tankowanie prądu” możemy połączyć z postojem na posiłek. 

Naturalnie, silniki modeli EQ nie brzmią jak najmocniejsze modele spalinowe AMG, ale w końcu możemy wyjechać nimi jeszcze dalej poza granice miasta. Nareszcie niesprawdzające się w długich trasach „elektryki” oferują komfortowy dla kierowcy zasięg. Jeszcze niedawno, 100 lub 200 kilometrów przejechanych na jednym ładowaniu było szczytem możliwości dla modeli wielu producentów, a teraz wartości równe 400 lub 500 kilometrom stają się standardem wśród samochodów elektrycznych. Jak wypadają na tym tle modele EQA i EQB od Mercedesa?


Modele EQA i EQB to samochody kompaktowe wychodzące naprzeciw właścicielom miejskich crossoverów chcących przejść na elektromobilność – kuszą designem, zaskakują technologią oraz cieszą swoją praktycznością.
– Michał Pulkowski, Product Expert Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive Kraków


Mercedes-Benz EQA – zgrabny i wydajny SUV

Mercedes EQA to z pozoru niewielki crossover, który przy bliższym poznaniu okazuje się przestronnym SUVem z dużą ilością miejsca w obu rzędach dla pasażerów, z odpowiednią ilością przestrzeni nad głową dla podróżujących za kierowcą. Choć Mercedes-Benz EQA z powodzeniem może służyć za rodzinne auto, nie brakuje mu sportowego zacięcia. Silnik elektryczny w wersjach EQA 250, EQA 250+ i EQA 250+ Mój Elektryk rozwija 190 KM. W wariantach EQA 300 i EQA 350, jednostki osiągają odpowiednio 228 i 292 KM i są zestawione z napędem 4MATIC.

Mercedes-Benz EQA może zostać wykończony zgodnie z wybraną linią wyposażenia – Progressive, Electric Art lub Linią AMG.

Zasięg na jednym ładowaniu – Mercedes-Benz EQA – długa trasa? Posiłek i ładowanie!

Mercedes-Benz EQA - Deska rozdzielcza

Ile przejedzie EQA? Naturalnie wszystko zależy od sposobu użytkowania, rodzaju trasy czy temperatury powietrza, jednak po liftingu, zasięg mercedesa EQA wynoszący 553 km to zdecydowanie osiągalna wartość. Pomaga nam w tym m.in. nawigacja z wbudowaną funkcją Electric Intelligence pozwalająca zoptymalizować trasę pod kątem ładowania samochodu elektrycznego.

Realnie, dla osób nie mających doświadczenia z jazdą samochodem elektrycznym, wykorzystujących wszystkie funkcje i podróżujących bez wyrzeczeń, 350 kilometrów to dystans EQA możliwy do pokonania na jednym ładowaniu.


Po liftingu, EQA, dzięki zwiększonej pojemności baterii, pozwala dojechać jeszcze dalej
- Tomasz Grocholski, Product Expert, Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive


Naturalnie wyjazd na terenie Polski to podróż często przekraczająca tę wartość – tutaj kluczowe będzie rozplanowanie trasy pod względem postojów na ładowanie. Warto połączyć tę czynność z przystankiem na posiłek, wszak naładowanie Mercedesa EQA od 10% do 80% z użyciem stacji szybkiego ładowania, zajmie nam 30 minut. Mapę punktów o różnej mocy bez najmniejszego problemu odnajdziemy w Internecie. W okresie letnim będziemy w stanie w ten sposób komfortowo przejechać trasę z południa Polski nad morze.

Mercedes-Benz EQA - Sprawdź samochody dostępne w naszych salonach!

Mercedes-Benz EQA - Projektor

Mercedes-Benz EQB – nie bez przyczyny kojarzy się z jazdą po bezdrożach

Mercedes-Benz EQB, ze względu na swoją bryłę, przywołuje na myśl Klasę G oraz GLS. Ma on niezwykle ładowny bagażnik o pojemności do 1710 litrów i bogatą paletę silnikową. Do wyboru klientów są warianty EQB 250, EQB 250+, EQB 250+ Mój rodzinny elektryk o mocy 190 KM i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w niecałe 9 sekund, EQB 300 4MATIC rozwijający 228 KM i EQB 350 4MATIC o mocy 292 KM.

Mercedes-Benz EQB


EQB to jeden z najbardziej przystępnych samochodów elektrycznych 7-osobowych na rynku,
a na dodatek w wersji po liftingu oferuje jeszcze większy zasięg
Tomasz Grocholski, Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Auto Kraków


EQB występuje w kilku liniach wyposażenia – Progressive, Electric Art i Linii AMG.

Ile przejedzie Mercedes-Benz EQB na jednym ładowaniu? Zasięg EQB

Przy pełnej baterii i odpowiednich warunkach, „poliftowe” EQB pokona nawet 534 kilometry, co pozwala na wygodne pokonanie długich tras. Warto podkreślić, że ze względu na swoje wymiary, Mercedes EQB to nie tylko komfortowy przejazd dla nawet siedmiu osób, ale też duża przestrzeń bagażowa.


EQB, dzięki dostępnej przestrzeni i możliwości wyboru wariantu 7-osobowego, pozwala na wykorzystanie go zarówno jako miejskiego samochodu, jak i rodzinnego pojazdu
– Norbert Myrda, Product Expert Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive Kraków


Mercedes-Benz EQA i Mercedes-Benz EQB – sprawdź nowe i używane egzemplarze dostępne w naszych salonach i na zamówienie!

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie