OG Banner Mobile OG Banner

#ElektrykiBezTajemnic - Jazda Testowa

#ElektrykiBezTajemnic - Jazda Testowa

Samochód spalinowy i elektryczny na pierwszy „rzut oka” różni się detalami, ale czym dokładnie? Cechy tych dwóch typów samochodów najlepiej porównać w trakcie jazdy testowej.

Z zewnątrz każdy samochód elektryczny marki Mercedes-Benz charakteryzuje się subtelnym wyglądem grilla bez wlotów powietrza, z centralnie umieszczoną trójramienną gwiazdą, będącą wyróżnikiem pojazdów marki Mercedes.

Rozpoczynając jazdę testową w samochodzie elektrycznym pierwsze co jesteśmy w stanie odczuć, to niezmierna cisza. Słychać tylko szum opon, wiatr oraz jeśli tego chcemy nasza ulubiona muzyka.

Jednak dla osób szukających wrażeń akustycznych, które  zapewnia im silnik spalinowy, w niektórych modelach podczas przyspieszania można skorzystać z możliwości wyboru imitacji dźwięku.

Siedząc na miejscu kierowcy od razu możemy dostrzec różnicę w postaci wirtualnych wskaźników. W klasycznym, spalinowym modelu widzimy prędkościomierz oraz obrotomierz, natomiast w samochodzie elektrycznym obrotomierz jest zastępowany wskaźnikiem wykorzystywanej mocy. Uzupełnia go wskaźnik odzyskania energii – nieodłącznego elementu samochodu elektrycznego. Dodatkowa informacja, która wyświetla nam się na cyfrowych zegarach zawiera między innymi wybrany tryb jazdy oraz ustawienia rekuperacji (odzyskiwania energii).

Kolejną cechą „elektryka” jest pełny moment obrotowy dostępny w każdym zakresie prędkości. Sprawia to, że samochód dynamiczne przyśpieszenia, zwłaszcza przy mniejszych prędkościach. Dzięki temu, w szczególności w mocniejszych wariantach możemy poczuć „wciskanie w fotel”.

Aby wykorzystać w pełni możliwości samochodu elektrycznego warto zmienić dotychczasowy styl jazdy, który umożliwi efektywne wykorzystywanie możliwości napędu elektrycznego.  Umiejętne odzyskiwanie energii oraz wykorzystywanie zwalniania pojazdu umożliwia płynną jazdę, w której używamy hamulców w zasadzie wyłącznie przy zatrzymaniu.

Jeżeli chodzi o rekuperację do dyspozycji mamy ustawienia manualne oraz automatyczne, w których system za pomocą radarów sam ustala siłę hamowania w zależności od odległość do przeszkody.

Przydatną funkcją samochodów elektrycznych jest możliwość wcześniejszego ustawienia temperatury za pomocą aplikacji Mercedes Me lub bezpośrednio w samochodzie.

W zależności od potrzeb samochód może przywitać nas ciepłym wnętrzem lub odpowiednio schłodzonym.

Nie zostaje nam nic innego jak zaprosić na jazdę testową, aby po prostu poczuć różnicę między jednostką spalinową, a elektrykiem.

Umów się na jazdę testową:

 

ZAPRASZAMY !

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie