Jeep® Wrangler dołączył do świata 4xe plug-in Hybrid

Jeep® Wrangler dołączył do świata 4xe plug-in Hybrid

Dzięki nowej technologii hybrydowej 4xe Plug-in Hybrid, Jeep® Wrangler wchodzi do świata elektryfikacji. Legendarny napęd na cztery koła w połączeniu z nowym napędem elektrycznym, tworzy nową definicję mobilności. 

Nowy Jeep® Wrangler 4xe Plug-In Hybrid odpowiada na nowe wyzwania związane z mobilnością, zachowując kluczowe elementy, dzięki którym przeszedł do historii. Połączenie silnika elektrycznego z turbodoładowanym silnikiem benzynowym dostarcza mocy do 380 KM oraz 637 Nm momentu obrotowego, nawet przy niskich obrotach silnika. Nowy Wrangler to także znaczna poprawa osiągów na drodze, z przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy.

Mobilność hybrydy Plug-In nie tylko utrzymuje osiągi Wranglera w terenie, ale wręcz je poprawia. Dzięki silnikowi elektrycznemu pracującemu razem z silnikiem benzynowym turbo, jest w stanie przekazać maksymalny moment obrotowy nawet przy niskich obrotach silnika, poprawiając tym samym kontrolę podczas wspinaczki. Wrangler 4xe wyróżnia się także swoją zdolnością korzystania wyłącznie z napędu elektrycznego 4x4, nawet na niższych biegach.

Zaawansowany hybrydowy układ napędowy plug-in zapewnia zasięg do 50 km* i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP), dzięki czemu model ten jest idealny do codziennego użytkowania w mieście. Czas ładowania akumulatora wynosi niecałe 3 godziny, korzystając z opcji planowania a, dzięki funkcji Max Regen, można zwiększyć naładowanie akumulatora podczas hamowania rekuperacyjnego (funkcja wolnego biegu). 

Nowy easyWallbox, dostępny jako opcja, to urządzenie smart, które skraca czas ładowania do 3 godzin. EasyWallbox jest w stanie wykryć ilość energii zużywanej przez godpodarstwo domowe i odpowiednio dostosować pobór mocy, aby zapobiec przeciążeniu sieci. Przechowuje również historię ładowania przewidując skoki poboru mocy, aby zoptymalizować proces ładowania. 

Ładowanie nowego Wranglera 4xe Plug-in Hybrid jest zaskakująco proste. Możesz sterować zdalnie ładowaniem samochodu ładowarką easyWallbox przez aplikację My Uconnect™. Możesz też ładować swojego nowego hybrydowego Wranglera w trasie za pomocą opcjonalnego kabla Mode 3, którego można używać na większości publicznych stacji ładowania.

Nowy hybrydowy Jeep Wrangler 4xe plug-in jest dostępny w trzech poziomach wyposażenia: Sahara 4xe, Rubicon 4xe i ekskluzywna seria specjalna „80th Anniversary 4xe”, z dwoma systemami napędu 4x4 i specjalnymi 17 i 18-calowymi felgami aluminiowymi.

Zgodnie z oczekiwaniami w zakresie personalizacji Wranglera, dostępnych jest dziesięć kolorów nadwozia: czarny, biały Bright White, czerwony Firecracker Red, szary Granite Crystal Metallic, żółty Hella Yella, srebrny Billet Silver Metallic, szary Sting-Gray i, po raz pierwszy w gamie, nowe lakiery niebieski Hydro Blue, bordowy Snazzberry i zielony Sarge Green. Wszystkie opcje kolorystyczne można łączyć z różnymi dostępnymi konfiguracjami dachu: miękkim, twardym, elektrycznym dachem power soft top i zestawem dachów, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy pod gołym niebem w typowym stylu Wranglera.

Pod względem bezpieczeństwa nowy Wrangler 4xe oferuje najbardziej zaawansowane systemy ADAS: 

  • system monitorowania martwego pola z funkcją wykrywania obiektów na drodze cofania
  • kamerę tylną
  • elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją ERM (elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu)
  • asystenta parkowania przodem i tyłem 
  • bezkluczykowy system Keyless Enter 'N Go™

Wyposażenie opcjonalne obejmuje tempomat adaptacyjny, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning Plus) oraz nową przednią kamerę (standard w modelu Rubicon).

 >>>Poznaj naszą Ofertę na wszystkie modele Jeep Plug-in Hybrid<<<

 

 Źródło:https://www.media.stellantis.com/pl-pl/jeep

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie