Komunikat Związku Dealerów Samochodów.

Komunikat Związku Dealerów Samochodów.

SALONY I SERWISY NADAL MOGĄ BYĆ OTWARTE. 

Komunikat Związku Dealerów Samochodów w sprawie Covid-19 z dnia 24.03.2020r.

SALONY I SERWISY NADAL MOGĄ BYĆ OTWARTE. Wprowadza się formalny zakaz przemieszczania się osób z wyjątkiem wykonywania pracy i zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

W Dzienniku Ustaw z dnia 24 marca 2020, Poz. 522 ukazało się rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie z dnia 20 marca 2020 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

Nowe rozporządzenie nie wprowadza zakazu działalności w zakresie żadnego z aspektów podstawowej działalności dealera samochodów tj. handlu samochodami nowymi, używanymi, motocyklami ani działalności usługowej polegającej na świadczeniu usług serwisowych. Nie dotyczy także sprzedaży usług finansowych i produktów ubezpieczeniowych.

Rozporządzenie zakazuje przemieszczania się osób na obszarze RP z wyjątkiem m.in. przemieszczania się w celu:

1️.Wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych (…) oraz zakupu towarów i usług z tym związanych

2️. Zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (…) oraz zakupu towarów i usług z tym związanych

Komunikat Związku Dealerów Samochodów w sprawie Covid-19 i zawarte w nim rozporządzenie zakazuje także organizacji wszelkich zgromadzeń z wyjątkiem spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych.

Praca salonów nie ulega zmianom

Z powyższego wynika, że salony i serwisy mogą nadal być otwarte. Pracownicy firm dealerskich mogą dojeżdżać do pracy i wykonywać czynności zawodowe. Dojazd klienta do serwisu Mercedes-Benz należy traktować jako zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Z kolei ewentualny dojazd klienta do salonu może odbywać się w celu zakupu samochodu, jako towaru związanego z czynnościami zawodowymi klienta. W związku z tym salony i serwisy mogą zostać otwarte jako, że potencjalnie mogą być one odwiedzane przez klientów.

➡️Powyższe ograniczenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia 2020.

Komunikat Związku Dealerów Samochodowych w sprawie koronawirusa został przekazany przez Zespół Prawny Związku Dealerów Samochodów.
Wszelkie pytania w sprawie warunków rozporządzenia prosimy kierować do: mec. Paweł Tuzinek, tel. 694 246 921.

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie