OG Banner Mobile OG Banner

Nowa stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox 2.0 - jeszcze wygodniejsze ładowanie w domu

Nowa stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox 2.0 - jeszcze wygodniejsze ładowanie w domu

Jeśli posiadasz w pełni elektrycznego lub hybrydowego (plug-in) Mercedesa, koniecznie sprawdź jakie możliwości daje Ci nowa stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox 2.0.

Mercedes-Benz Wallbox 2.0 to inteligentne rozwiązanie obsługujące ładowanie AC (prądem stałym), które możesz zamontować w swoim domu lub firmie. Maksymalna moc ładowania, w zależności od pojazdu wynosi 22kW.

nowy wallbox od mercedes benz

Nowa odsłona stacji ładowania od Mercedes-Benz wyróżnia się nowoczesnym, eleganckim wzornictwem, które nawiązuje do designu modeli Mercedes-EQ, z charakterystycznym „gwiezdnym” motywem na obudowie. O aktualnym stanie procesu ładowania informuje wielokolorowa dioda LED. Urządzenie jest dopuszczone do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków.

wallbox od mercedes benz

Mercedes-Benz Wallbox 2.0 zintegrowany jest z przewodem ładowania o długości ok. 6m a o bezpieczeństwo dbają wbudowany układ monitorowania temperatury oraz wbudowane zabezpieczenie różnicowoprądowe DC.

ładowarka mercedes benz

Rozwiązania, dzięki którym ładowanie samochodu staje się jeszcze prostsze

Mercedes-Benz Wallbox 2.0 może zostać podłączony do internetu, np. prze wi-fi. Dzięki tej opcji, użytkownik może za pośrednictwem aplikacji Mercedes me w telefonie sprawdzić np. orientacyjne zużycie energii, zestawienie wszystkich procesów oraz kosztów ładowania. Po raz pierwszy dzięki aplikacji możliwe jest też opcjonalne uruchamianie i zatrzymywanie procesów ładowania.

wallbox aplikacja

Dodatkowo, zdalna obsługa urządzenia pozwala na aktualizację oprogramowania (tzw. Over the air, OTA), które w przyszłości rozszerzą zakres jego funkcji.

Nowa stacja ładowania od Mercedes-Benz służy do ładowania wszystkich obecnych i przyszłych zelektryfikowanych modeli Mercedes-Benz z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła energii, a także pojazdów innych producentów z uniwersalnym połączeniem typu 2.

Alternatywą dla wallboxa może być oferowany przez Mercedes-Benz – Flexible Charging System, który pozwala na szybkie, bezpieczne  i wygodne ładowanie aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in z mocą do 22kW.

Mercedes-Benz Wallbox 2.0 musi zostać zainstalowany przez wykwalifikowanego elektryka, zgodnie z lokalnymi przepisami.

Jesteś zainteresowany stacją ładowania Mercedes-Benz Wallbox 2.0 lub chcesz uzyskać więcej informacji na jej temat? Skontaktuj się z naszym Doradcą:

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie