OG Banner Mobile OG Banner

Mercedes-Benz eCitan

Mercedes-Benz eCitan

Mercedes-Benz eCitan - w pełni elektryczny mały van

Mercedes-Benz Vans wprowadza wersje małych elektrycznych vanów, rozszerzając swoją ofertę bezemisyjnego transportu. Model eCitan będzie dostępny w dwóch długościach: kompaktowej (4498 mm) i długiej (4922 mm). Samochód ma zasięg między 280 a 284 kilometrów według cyklu WLTP. Baterię o pojemności 45 kWh można naładować od 10 do 80% w 38 minut na stacjach szybkiego ładowania. Pojemność ładunkowa i nośność są porównywalne do modeli Citan z napędem konwencjonalnym.

Citan o długiej rozstawie osi jest już dostępny jako Panel Van, a wersje Tourer i Mixto będą dostępne w późniejszym terminie.

mercedes ecitan

Mercedes eCitan Panel Van: Dużo miejsca i łatwy załadunek

Pojazd oferuje kompaktowe wymiary z dużą przestrzenią ładunkową. Posiada szerokie drzwi przesuwne o dużej szerokości otwarcia i niski próg załadunku, ułatwiające łatwe wejście i załadunek. Przestrzeń ładunkowa jest dostępna zarówno z tyłu, jak i przez tylne drzwi. Istnieje możliwość zamontowania drugich drzwi przesuwnych oraz opcjonalnej klapy bagażnika. Dodatkowo,  Mercedes Benz eCitan oferuje różne konfiguracje przegrody, umożliwiające przewóz długich przedmiotów. Długość przestrzeni ładunkowej wynosi 3,05 metra dla wersji kompaktowej i 3,41 metra dla wersji długiej. Przyczepka jest także dostępna jako opcja.

ecitan

eCitan Tourer: Do przewozu pasażerów w celach komercyjnych

Mercedes eCitan Tourer to elektryczny van przeznaczony do przewozu pasażerów w celach komercyjnych. Posiada klapę bagażnika z tylnym oknem oraz drugie boczne drzwi przesuwne. Tylna część siedzeń jest podzielona i składana. Wnętrze oferuje liczne miejsca do przechowywania oraz opcjonalne stoliki z uchwytami na kubki. Osłony przestrzeni ładunkowej chronią ładunek przed słońcem i spojrzeniami, a siatka bagażowa zapewnia dodatkową ochronę

Dwie linie wyposażenia, atrakcyjny pakiet MBUX i potężny układ napędowy

eCitan Panel Van i Tourer są dostępne w wersjach BASE i PRO. Wersja PRO oferuje wizualne ulepszenia i większą funkcjonalność, między innymi pomalowane klamki drzwi i osłonę prowadnicy drzwi przesuwnych, oświetlenie LED wewnątrz i przestrzeni ładunkowej oraz dodatkowe wyposażenie. Opcjonalnie można wybrać pakiet designu wnętrza, system multimedialny MBUX
z nawigacją oraz specjalne funkcje rozrywkowe. Elektryczny silnik eCitan ma moc 90 kW i moment obrotowy 245 Nm, a akumulator litowo-jonowy ma pojemność 45 kWh. Silnik synchroniczny napędza przednie koła, a ładowanie można przeprowadzać zarówno prądem zmiennym (AC), jak
i stałym (DC), w zależności od dostępnej infrastruktury. Na stacjach szybkiego ładowania można naładować pojazd od 10 do 80% w ciągu 38 minut.

model ecitan mercedes benz

Klimatyzacja za pomocą pompy ciepła w modelu eCitan

Pompy ciepła w budynkach, suszarkach bębnowych i lodówkach oraz opcjonalnie w modelu Mercedesa eCitan wykorzystują energooszczędne rozwiązania do klimatyzacji. Pompę ciepła można również wykorzystać w eCitan do zwiększenia efektywności energetycznej, zmniejszenia zapotrzebowania na moc i dostarczania energii dla zasięgu pojazdu poprzez zarządzanie ciepłem. Bateria pojazdu dostarcza prąd dla sprężarki w pompie ciepła, a nie do bezpośredniego klimatyzowania wnętrza pojazdu.

Inteligentne zarządzanie ciepłem pozwala na wykorzystanie prądu zewnętrznego podczas ładowania, na stacji ładowania do klimatyzacji, przed wejściem do pojazdu. Ta opcja utrzymuje baterię pojazdu w optymalnym zakresie pracy i zapewnia komfortową temperaturę wnętrza zgodnie z porą roku. Bateria jest głównie dostępna dla układu napędowego.

Elektryczny Mercedes eCitan jest wyposażony w wiele systemów wspomagania jazdy i bezpieczeństwa. Systemy te monitorują ruch drogowy i otoczenie za pomocą czujników radarowych i kamer, a w razie potrzeby mogą wydawać ostrzeżenia i interweniować. Oprócz standardowych systemów ABS, ESP i systemu Mercedes Benz emergency call, eCitan posiada wiele innych systemów, takich jak Hill Start Assist, Crosswind Assist, ATTENTION ASSIST, Active Brake Assist, Active Lane Keeping Assist, Blind Spot Assist i Speed Limit Assist.

Opcjonalnie dostępne są także dodatkowe systemy, w tym Active Distance Assist DISTRONIC, Active Steering Assist, Active Parking Assist, Trailer Stabilisation Assist i reflektory LED High Performance. eCitan jest również wyposażony w poduszki powietrzne, w tym centralną poduszkę powietrznąw przypadku Citan Tourer, która chroni pasażerów w razie poważnej kolizji bocznej.

Umów się na jazdę testową 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie