Mercedes-Benz eCitan

Mercedes-Benz eCitan

Mercedes-Benz eCitan - w pełni elektryczny mały van

Mercedes-Benz Vans wprowadza elektryczne wersje małych vanów, rozszerzając swoją ofertę bezemisyjnego transportu. Model eCitan będzie dostępny w dwóch długościach: kompaktowej (4498 mm) i długiej (4922 mm). Samochód ma zasięg między 280 a 284 kilometrów według cyklu WLTP. Baterię o pojemności 45 kWh można naładować od 10 do 80% w 38 minut na stacjach szybkiego ładowania. Pojemność ładunkowa i nośność są porównywalne do modeli Citan z napędem konwencjonalnym.

Citan o długiej rozstawie osi jest już dostępny jako Panel Van, a wersje Tourer i Mixto będą dostępne w późniejszym terminie.

eCitan Panel Van: Dużo miejsca i łatwe załadunek

Pojazd oferuje kompaktowe wymiary z dużą przestrzenią ładunkową. Posiada szerokie drzwi przesuwne o dużej szerokości otwarcia i niski próg załadunku, ułatwiające łatwe wejście i załadunek. Przestrzeń ładunkowa jest dostępna zarówno z tyłu, jak i przez tylne drzwi. Istnieje możliwość zamontowania drugich drzwi przesuwnych oraz opcjonalnej klapy bagażnika. Dodatkowo, pojazd oferuje różne konfiguracje przegrody, umożliwiające przewóz długich przedmiotów. Długość przestrzeni ładunkowej wynosi 3,05 metra dla wersji kompaktowej i 3,41 metra dla wersji długiej. Przyczepka jest także dostępna jako opcja.

eCitan Tourer: Do przewozu pasażerów w celach komercyjnych

eCitan Tourer to elektryczny van przeznaczony do przewozu pasażerów w celach komercyjnych. Posiada klapę bagażnika z tylnym oknem oraz drugie boczne drzwi przesuwne. Tylna część siedzeń jest podzielona i składana. Wnętrze oferuje liczne miejsca do przechowywania oraz opcjonalne stoliki z uchwytami na kubki. Osłony przestrzeni ładunkowej chronią ładunek przed słońcem i spojrzeniami, a siatka bagażowa zapewnia dodatkową ochronę

Dwie linie wyposażenia, atrakcyjny pakiet MBUX i potężny układ napędowy

eCitan Panel Van i Tourer są dostępne w wersjach BASE i PRO. Wersja PRO oferuje wizualne ulepszenia i większą funkcjonalność, między innymi pomalowane klamki drzwi i osłonę prowadnicy drzwi przesuwnych, oświetlenie LED wewnątrz i przestrzeni ładunkowej oraz dodatkowe wyposażenie. Opcjonalnie można wybrać pakiet designu wnętrza, system multimedialny MBUX
z nawigacją oraz specjalne funkcje rozrywkowe. Elektryczny silnik eCitan ma moc 90 kW i moment obrotowy 245 Nm, a akumulator litowo-jonowy ma pojemność 45 kWh. Silnik synchroniczny napędza przednie koła, a ładowanie można przeprowadzać zarówno prądem zmiennym (AC), jak
i stałym (DC), w zależności od dostępnej infrastruktury. Na stacjach szybkiego ładowania można naładować pojazd od 10 do 80% w ciągu 38 minut.

Klimatyzacja za pomocą pompy ciepła - ekonomiczna i komfortowa

Pompy ciepła w budynkach, suszarkach bębnowych i lodówkach oraz opcjonalnie w eCitan wykorzystują energooszczędne rozwiązania do klimatyzacji. Pompę ciepła można również wykorzystać w eCitan do zwiększenia efektywności energetycznej, zmniejszenia zapotrzebowania na moc i dostarczania energii dla zasięgu pojazdu poprzez zarządzanie ciepłem. Bateria pojazdu dostarcza prąd dla sprężarki w pompie ciepła, a nie do bezpośredniego klimatyzowania wnętrza pojazdu.

Inteligentne zarządzanie ciepłem pozwala na wykorzystanie prądu zewnętrznego podczas ładowania, na stacji ładowania do klimatyzacji, przed wejściem do pojazdu. Ta opcja utrzymuje baterię pojazdu w optymalnym zakresie pracy i zapewnia komfortową temperaturę wnętrza zgodnie z porą roku. Bateria jest głównie dostępna dla układu napędowego.

eCitan jest wyposażony w wiele systemów wspomagania jazdy i bezpieczeństwa. Systemy te monitorują ruch drogowy i otoczenie za pomocą czujników radarowych i kamer, a w razie potrzeby mogą wydawać ostrzeżenia i interweniować. Oprócz standardowych systemów ABS, ESP i systemu Mercedes Benz emergency call, eCitan posiada wiele innych systemów, takich jak Hill Start Assist, Crosswind Assist, ATTENTION ASSIST, Active Brake Assist, Active Lane Keeping Assist, Blind Spot Assist i Speed Limit Assist.

Opcjonalnie dostępne są także dodatkowe systemy, w tym Active Distance Assist DISTRONIC, Active Steering Assist, Active Parking Assist, Trailer Stabilisation Assist i reflektory LED High Performance. eCitan jest również wyposażony w poduszki powietrzne, w tym centralną poduszkę powietrznąw przypadku Citan Tourer, która chroni pasażerów w razie poważnej kolizji bocznej.

 

Najważniejsze dane o przedłużonym Mercedes-Benz Citan:

 

 

 

eCitan

eCitan Tourer

(Tylko dla wersji
kompaktowej)

System napędowy

 

Przedni napęd

Silnik elektryczny
na przedniej osi

Model

Silnik synchroniczny z zewnętrznym wzbudzeniem

Moc wyjściowa
(maksymalna)

kW

90

Moment obrotowy
(maksymalny)

Nm

245

Maksymalna prędkość

km/h

132

Pojemność energetyczna
baterii, dostępna
(użyteczna)

kWh

45

Czas ładowania prądem
zmiennym (AC) do 11 kW (standardowy) / do 22 kW (opcjonalny)

h

4.5/2.5

Czas ładowania na stacji
szybkiego ładowania
(z ładowaniem prądem
stałym, DC) do 80 kW

min

Orientacyjny czas ładowania wynosi około 38 minut

(od 10% do 80% poziomu naładowania baterii).

Napięcie ładowania

 

400V

Pojazd

 

Długość/Szerokość/Wysokość (kompaktowy)

Długość/Szerokość/Wysokość
(długi)

mm

4498/1859/1819

 

4922/ 1859/1830

4498/1859/1819

 

Rozstaw osi (kompaktowy)

Rozstaw osi (długi)

mm

2716

3100

2716

 

Maksymalna pojemność
ładunkowa zgodnie ze
standardem VDA
(kompaktowy)

Maksymalna pojemność
ładunkowa zgodnie ze
standardem VDA (długi)

m³ / litry

2.9 metra sześciennego

 

3.62 metra sześciennego

1979 l

 

Dopuszczalna masa
całkowita/ładowność
(kompaktowy)

Dopuszczalna masa
całkowita/ładowność
(długi)

kg

2220–2240/521-544

 

2480–2490/485–722

2390 / 375-516

 

Promień skrętu

m

11,2 / 13,2

11,2

Rozstaw osi

mm

2716 / 3.100

2176

Maksymalne obciążenie
dachu

kg

80 metrów sześciennych z dachówką

(dachówkami).

Maksymalna zdolność
holowania,
z hamulcem/bez hamulca

 

Do 1450 / 750

Do 1400 / 750

1500 / Do 750

Zużycie paliwa i zasięg[9]

 

Zużycie energii łączne
(cykl WLTP)

kWh/100 km

18,96

19,16

Emisja CO2 łączna
(cykl WLTP)

g/km

0

Zasięg
(cykl WLTP)

km

284 / 283

280

 

 

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie