OG Banner Mobile OG Banner

W salonach Mercedes-Benz pojawią się ładowarki dla aut elektrycznych.

W salonach Mercedes-Benz pojawią się ładowarki dla aut elektrycznych.

Firma Mercedes-Benz Polska podpisała umowę z ENGIE Technika Instalacyjna – wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu ładowania pojazdów na prąd. Umowa zbiega się z premierą pierwszego seryjnego modelu Mercedes-Benz z napędem całkowicie elektrycznym – SUV-a EQC, który już w przyszłym roku trafi do sprzedaży. To zapowiedź całej gamy Mercedesów wyłącznie na prąd.

Dwie światowe, wiodące w swoich branżach firmy – Mercedes-Benz Polska oraz ENGIE Poland – 20 września 2018 r. podpisały umowę o współpracy przy rozbudowie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych na bazie rozwiązań oferowanych przez ENGIE. W ofercie Mercedes-Benz już dziś dostępne są hybrydowe modele plug-in, łączące sportowe osiągi z wyjątkową efektywnością, a także w pełni elektryczne miejskie smarty. Od 2020 roku smart jako producent przewiduje całkowitą rezygnację z produkcji swoich spalinowych modeli.

ladowarki1elektryczne

W przyszłym roku w ofercie pojawią się pierwsze elektryczne modele Mercedes-Benz oferowane pod nową marką EQ. Pierwszy model tej marki, SUV o nazwie EQC, zaprezentowany został 4 września br. w Sztokholmie. Do jego napędu służą dwa silniki elektryczne o mocy 408 KM, a zasięg samochodu ma przekraczać 450 km (cykl NEDC) / 400 km (cykl WLTP). Poza gamą ok. 10 osobowych elektrycznych aut osobowych w ciągu najbliższych kilku lat producent ze Stuttgartu wprowadzi do oferty elektryczne samochody dostawcze, ciężarówki oraz autobusy.

adowarkidlaautelektrycznychwpolskichsalonachmercedesa-03-111

W dziedzinie elektryfikacji Mercedes-Benz wykorzystuje holistyczne podejście – obok marki pojazdów EQ producent rozwija całościowy ekosystem, który poza samymi pojazdami obejmuje kompleksową ofertę elektrycznej mobilności.

Na drodze w kierunku bezemisyjnej mobilności firma systematycznie realizuje trzypasmową strategię napędów tak, aby osiągnąć maksymalną zgodność środowiskową pojazdów wszystkich klas – korzystając z inteligentnego połączenia najnowszych jednostek spalinowych, częściowej elektryfikacji, instalacji 48-woltowej, hybryd plug-in EQ Power oraz aut elektrycznych zasilanych energią z akumulatorów lub ogniw paliwowych.

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie