Mercedes-Benz Trucks Polska- nową spółką Daimler AG

Mercedes-Benz Trucks Polska- nową spółką Daimler AG

2 stycznia 2019 roku oficjalnie rozpoczął działalność Mercedes-Benz Trucks Polska, nowa spółka Daimler AG w Polsce. Decyzja koncernu o utworzeniu podmiotu dedykowanego wyłącznie klientom samochodów ciężarowych ma charakter globalny. W naszym kraju nowa spółka została wydzielona ze struktur dotychczasowej Mercedes-Benz Polska.

Celem strategicznym Mercedes-Benz Trucks Polska jest wyłączna koncentracja na realizacji potrzeb rynku pojazdów ciężarowych we wszystkich obszarach działalności – sprzedaży, serwisie, marketingu i PR oraz innych niezbędnych usług.

 - Ta zmiana jest w istocie rzeczy efektem procesu, który rozpoczął kilka lat temu program Customer Dedication – wyjaśnia Przemysław Rajewski, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Trucks Polska. – Dostrzegliśmy wówczas, że klienci samochodów osobowych i dostawczych oraz ciężarowych wymagają coraz dokładniejszego sprofilowania pod kątem różnych potrzeb, a nie działań skoncentrowanych jedynie na wspólnej marce Mercedes-Benz. Oczywiście sprzedaż pojazdów zawsze była rozłączna, ale wiele innych obszarów – takich jak serwis, obsługa posprzedażna, PR, marketing oraz inne usługi – działało wspólnie.

 Nowa spółka jest efektem zmiany zachodzących również w koncernie Daimler AG, o których decyzja zapadła jeszcze w połowie 2017 roku: było nią wydzielenie trzech głównych sektorów działalności: samochody osobowe i dostawcze, usługi finansowe oraz właśnie pojazdy ciężarowe i autobusy.

 – To naturalne i zdrowe rozwiązanie, jeśli przyjrzeć się takim zagadnieniom jak np. serwis – mówi Przemysław Rajewski. – W przypadku pojazdów osobowych i dostawczych klienci poruszają się głównie w mieście, łatwo też zapewnić samochód zastępczy lub taksówkę w razie awarii. Tymczasem w transporcie międzynarodowym stacje dealerskie i serwisowe powinny leżeć poza miastami, bo potrzebują więcej przestrzeni, żeby pomieścić wszystkie potrzebne usługi. Poza tym ciężarówka nie może stać, musi pracować, a ze względu na specyfikę branży – zezwolenia, ładunki, dane pojazdu – podstawienie zastępczego ciągnika nie jest rozwiązaniem.

W efekcie zmiany nowa spółka Mercedes-Benz Trucks Polska zyska większą samodzielność i elastyczność. Nowa spółka nie stawia sobie za cel rewolucyjnych zmian, jest to raczej potwierdzenie kontynuacji i deklaracja pogłębienia obranego kierunku działań na poziomie strukturalnym.

 – Przez ostatnich 10 lat konsekwentnie pokazujemy, że coraz lepiej rozpoznajemy potrzeby naszych klientów – mówi Prezes Zarządu Mercedes-Benz Trucks Polska. –Zmierzamy po prostu konsekwentnie do tego, żeby coraz lepiej rozumieć potrzeby rynku samochodów ciężarowych i być coraz bliżej naszych klientów tak, aby je spełniać szybko i elastycznie. W Mercedes-Benz Trucks wszystkie działy: sprzedaż, serwis, usługi, szkolenia, marketing, PR, będą skupione na tym sektorze rynku. A ponieważ rynek rośnie – w ubiegłym roku to było ok. 30 tys. pojazdów, w 2019 spodziewamy się kilkuprocentowego wzrostu – czeka nas dużo pracy i wyzwań.

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie