OG Banner Mobile OG Banner

Mocny, wydajny i jeszcze bardziej komfortowy silnik Sprintera.

Mocny, wydajny i jeszcze bardziej komfortowy silnik Sprintera.

Większy komfort przy niższym zużyciu paliwa dzięki wydajnym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym OM 654.

 

Nowy silnik do odnoszącego sukcesy dużego vana Mercedes-Benz Vans: jesienią wszystkie warianty Sprintera będzie można zamówić z mocnym i wydajnym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym OM 654. Dotąd, od końca zeszłego roku, jednostka ta była dostępna wyłącznie dla furgonu oraz podwozia do zabudowy z napędem na tylne koła. Zmiana znacznie poprawi komfort jazdy Sprinterem.

Czy to na placu budowy, czy jako shuttle bus, czy też jako baza dla kampera: dzięki OM 654 od jesieni 2021 roku Sprinter zaoferuje jeszcze większy komfort we wszystkich swoich wersjach, zarówno na drodze, jak i poza nią – od podwozia do zabudowy po furgon i Tourera z napędem na tylne, przednie lub na wszystkie koła. I każda z nich będzie cieszyć się niższym zużyciem paliwa.

Generacja silników OM 654, zgodna z normami emisji Euro VI-E i Euro 6d, oferuje jeszcze lepszą charakterystykę hałasu i wibracji. Oznacza to, że wnętrze Sprintera jest przyjemnie ciche, a uciążliwe wibracje zostały zredukowane. Aluminiowa obudowa ze stalowymi tłokami, stopniowy proces spalania i powłoki ścianek cylindrów NANOSLIDE® zmniejszające tarcie w silniku w połączeniu z dynamiczną wielokierunkową recyrkulacją spalin i oczyszczaniem ich w silniku to kombinacja, która pozwala obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2. Dzięki położeniu blisko jednostki napędowej układ oczyszczania spalin działa przy niewielkich stratach ciepła i w optymalnych warunkach.

Silnik OM 654 jest dostępny dla Sprintera w czterech kategoriach mocy, w zależności od wybranego wariantu napędu i nadwozia: 84 kW (114 KM), 110 kW (150 KM), 125 kW (170 KM) i 140 kW (190 KM).

Kolejna nowość Mercedes-Benz to połączenie tego nowoczesnego silnika o pojemności 2,0 l z automatyczną skrzynią biegów 9G-TRONIC również w Sprinterze z napędem na tylne koła. 6-biegowa manualna skrzynia biegów pozostaje niezmiennie dostępna.

Dalsze szczegóły dotyczące silnika OM 654 w Sprinterze będą dostępne jesienią, w momencie rozpoczęcia sprzedaży.
Lokalnie bezemisyjny: eSprinter.

 

źródło: media.mercedes-benz.pl

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie