Modele Alfa Romeo tracą najmniej na wartości!

Modele Alfa Romeo tracą najmniej na wartości!

Samochody Alfa Romeo na pierwszym i drugim miejscu w rankingu wycen samochodów używanych klasy Premium.

Mamy dobre informacje dla obecnych i przyszłych właścicieli samochodów Alfa Romeo. Według najnowszych danych przygotowanych przez firmę Eurotax (Grupa Autovista), specjalistów od wycen samochodów używanych, Alfa Romeo Stelvio oferuje najwyższą wartość rezydualną w porównaniu z jej bezpośrednimi konkurentami z segmentu Premium, a Alfa Romeo Giulia zajmuje drugie miejsce. Co więcej, wartości te rosną z roku na rok.

Wartość rezydualna

Jest ona również zwana wartością odtworzeniową- to prognozowana cena samochodu, za jaką będzie go można odsprzedać na rynku wtórnym po ustalonym okresie eksploatacji. W związku z tym, wybierając samochód (szczególnie firmowy), powinniśmy wziąć pod uwagę spadek jego wartości w czasie- im mniejszy, tym korzystniej dla klienta.

Tym razem eksperci Autovisty wzięli pod lupę samochody klasy średniej Premium i SUV, wyposażone w silniki benzynowe, które przez trzy lata pokonają 90 000 km. Parametry te nie zostały wybrane przypadkowo, lecz stanowią najczęstszy wybór Klientów leasingujących lub wynajmujących nowe auta.

Alfa Romeo Stelvio

Według Autovisty Alfa Romeo Stelvio po trzech latach eksploatacji i przejechaniu 90 000 km będzie warta na rynku wtórnym 51% wartości nowego samochodu. Ten wynik jest o 2 pp. wyższy niż w analogicznej wycenie wykonanej rok temu. Warto podkreślić, że ten SUV klasy Premium osiągnął obecnie najwyższą wartość rezydualną wśród badanych modeli. Tym samym Stelvio zajmuje pierwszą lokatę na podium. Dla porównania ostatnie w Top5 Audi Q5 będzie warte ok. 47 proc.

 

  

Alfa Romeo Giulia 

Dane dla sportowego sedana Alfa Romeo Giulia wyglądają równie imponująco. W porównaniu do zeszłorocznych wycen wartość rezydualna pięknej „włoszki” wzrosła o 3 pp. i osiągnęła poziom 46% – drugi najwyższy w analizowanej klasie średniej modeli Premium.

„Przyzwyczailiśmy się zakładać, że za wyborem pięknej i szybkiej Alfy Romeo częściej stoją emocje niż chłodna kalkulacja. Obecnie możemy stwierdzić, że za zakupem Alfy równie mocno przemawiają argumenty racjonalne. Nie dość, że nasze samochody stanowią techniczny majstersztyk i jako takie są coraz lepiej oceniane i wyceniane, to dodatkowo każda nowo zakupiona w Polsce Alfa Romeo jest objęta 5-letnią fabryczną gwarancją. Konkludując, wybór Alfy nigdy nie był tak oczywisty” – przekonuje Rafał Grzanecki, dyrektor marki w Polsce.

Kto zyskuje na wysokiej wartości rezydualnej?

Mogłoby się wydawać, że wartość rezydualna ma znaczenie wyłącznie dla nabywców indywidualnych, którzy kupują nowe samochody, i nie dotyczy Klientów firmowych korzystających z wynajmu długoterminowego lub leasingu. Nic bardziej mylnego, w tym drugim przypadku przedsiębiorca zazwyczaj jest zainteresowany jak najniższą ratą. Tymczasem jedną ze składowych kalkulacji raty, obok ceny zakupu pojazdu, pozostaje właśnie wartość samochodu na rynku wtórnym po zakończeniu kontraktu. Dlatego im wyższa wartość rezydualna, tym większe szanse na niższą ratę.

Dodatkowo większość Klientów biznesowych korzystających z leasingu, po okresie kontraktu decyduje się na wykup samochodu, w konsekwencji stając się jego właścicielem. Wyższa wartość posiadanego auta stanowi kolejny argument za wyborem danej marki i modelu.

Sprawdź oferty na modele Alfa Romeo i ciesz się posiadaniem samochodu o wysokiej wartości rynkowej.

 

Źródło: media.stellantis.com/pl-pl/alfa-romeo

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie