OG Banner Mobile OG Banner

Nowe wersje hybrydowe Compassa i Renegade- Sprawdź!

Nowe wersje hybrydowe Compassa i Renegade- Sprawdź!

Portfolio zelektryfikowanych modeli Jeepa w Europie powiększa się o nowe hybrydowe wersje Compassa i Renegade'a.

W nowym hybrydowym układzie napędowym debiutuje czterocylindrowy silnik benzynowy turbo o pojemności 1,5 litra z rodziny „Global Small Engine” i mocy 130 KM oraz 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zestawiony z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Silnik ten został tak zaprojektowany, aby jak najlepiej nadawał się do użytku hybrydowego, optymalizował termodynamikę, a tym samym pozwalał na zmniejszenie zużycia paliwa.

Dodatkowo jest wyposażony w elektryczny system BSG („belt starter generator”), dzięki któremu ponowne uruchamianie silnika jest szybkie i ciche.

Jeep Compass i Renegade w wersji 4xe

Układ napędowy obejmuje wbudowany 48-woltowy silnik elektryczny o mocy 15 kW (20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm. Porównując do wcześniejszych modeli benzynowych, nowe wersje oferują nawet o 15% niższe zużycie paliwa i emisję CO2.

Nowy Renegade i Compass w wersji 4xe posiada układ hamulcowy z „Intelligent Brake System”, który oferuje funkcję samoładowania. Jest to mieszane hamowanie odzyskowe, które powoduje maksymalne odzyskiwanie energii kinetycznej i poprawę wydajności.

Jeep Compass z napędem hybrydowym 4xe

Nowe Jeep Renegade i Compass typu plug-in Hybrid mogą pracować w różnych wariantach jazdy, korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego (i przy wyłączonym silniku benzynowym). Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie elektrycznych trybów pracy, znanych jako „EV capabilities", które obejmują:

  • „e-Launch”: uruchamianie samochodu wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego, podczas startu lub ponownego ruszania np. na światłach
  • „e-Creeping”: silnik elektryczny zapewnia możliwość ruszania zwykle spotykaną w pojazdach ze skrzynią automatyczną, dla prędkości, która może wahać sięod 0 km/h do prędkości uzyskiwanej przy wolnych obrotach silnika benzynowego na pierwszym biegu lub na biegu wstecznym (na przykład podczas manewrowania)
  • „e-Queueing”: samochód może poruszać się w korku ulicznym, stając i ruszając w trybie całkowicie elektrycznym
  • „e-Parking”: ułatwienie manewrów parkowania, które mogą być wykonywane wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego, aby zapewnić praktyczną i cichą jazdę. 

Tryby pracy są dostępne w zależności od stanu naładowania akumulatora i wymaganej mocy wyjściowej.

Jeep Renegade w hybrydowej wersji 4xe

Do gamy hybrydowego Compassa i Renegada została wprowadzona ekskluzywna edycja „Upland". W modelach tej serii zostały zastosowane ekologiczne materiały oraz przyjazne dla środowiska lakiery i elementy wykończenia. 

Edycja specjalna Upland wyróżnia się:

  • nowym i ekskluzywnym kolorowem nadwozia „Matter Azur"
  • dwukolorowym czarnym dachem (również z nowym, bardziej widocznym wzorem charakterystycznym dla modelu Renegade)
  • bardziej wyrazistym wyglądem aluminiowych obręczy kół
  • nowym wykończeniem MetaKrome w kolorze brązowym na obramowaniach grilla i na tylnym zderzaku oraz specjalną naklejką na masce silnika.

 Środek Jeepa Compassa 4xe

Nowa gama hybrydowa składa się z czterech poziomów wyposażenia: Longitude, Night Eagle, Limited i S oraz specjalnej edycji premierowej Upland. 

_________________________________________________

Skontaktuj się z naszym Doradcą Handlowym:

Oddział Kraków

Oddział Starowa Góra k. Łodzi

 

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie