OG Banner Mobile OG Banner

Nowy eVito furgon z większą baterią i większym zasięgiem.

Nowy eVito furgon z większą baterią i większym zasięgiem.

 

Mercedes-Benz eVito podąża śladem eVito Tourera i od 8 grudnia jako furgon również jest dostępny w sprzedaży w Polsce z kompleksowo zaktualizowanym elektrycznym układem napędowym i nową baterią o pojemności użytkowej 60 kWh.

Tak wyposażony lokalnie bezemisyjny van zastępuje model z powodzeniem wprowadzony na rynek w 2018 r., a dzięki znacznie większemu zasięgowi (średniemu) 258-265 kilometrów (WLTP)1 2 dociera do szerszego grona użytkowników pojazdów na potrzeby komercyjnego transportu towarowego.

evito furgon

– Cieszę się, że dzięki nowemu furgonowi Mercedes-Benz eVito otwieramy komercyjną elektromobilność na jeszcze więcej zastosowań, a dzięki większemu zasięgowi oferujemy rozwiązanie również dla obszarów podmiejskich i wiejskich – mówi Klaus Rehkugler, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mercedes Benz Vans, anonsując sprzedaż nowego eVito. – Patrząc na specyfikację wyposażenia, atrakcyjne stawki leasingowe i dostępne dotacje publiczne, eVito dorównuje pod względem całkowitego kosztu użytkowania (TCO) Vito z napędem konwencjonalnym. Jest to ważny aspekt, szczególnie dla firm zajmujących się handlem i usługami lub menedżerów flot, który po raz kolejny dowodzi, że ​​elektromobilność już teraz absolutnie się sprawdza w codziennym użytkowaniu.

– Nasz eVito furgon z większym zasięgiem i zmodernizowanym układem napędowym otwiera szerszą drogę do elektromobilności w firmach – mówi Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Vans w Polsce. – Model ten będzie mógł znaleźć zastosowanie już nie tylko w miastach, ale także na obszarach podmiejskich i wiejskich. Jego zasięg w połączeniu z uruchomionymi niedawno dopłatami państwowymi dla firm, które uwzględniają także leasing, oznacza, że pod względem całkowitego kosztu użytkowania (TCO) eVito staje się korzystną alternatywą dla Vito z napędem spalinowym. Ma to duże znaczenie szczególnie dla firm handlowych i usługowych, a także dla menedżerów flot, i dowodzi, że elektromobilność już teraz może się doskonale sprawdzić w codziennym użytkowaniu.

Szybsze ładowanie – większy zasięg

Nowy Mercedes-Benz eVito pod wieloma względami różni się od swojego poprzednika, zachowując przy tym sprawdzone już cechy elektrycznego furgonu.

Pod maską znajduje się elektryczny układ napędowy, który napędza przednie koła z mocą szczytową 85 kW. Furgon Mercedes-Benz eVito obecnie posiada chłodzoną wodą ładowarkę pokładową AC o mocy ładowania max. 11 kW. Oznacza to, że jest przygotowany do ładowania prądem przemiennym (AC) np. w obiektach komercyjnych lub na publicznych stacjach ładowania. Nowy model ładowany jest przez gniazdo ładowania CCS w lewej części przedniego zderzaka. Umożliwia to również szybkie ładowanie prądem stałym (DC). Dzięki standardowej mocy ładowania maksymalnie 50 kW lub opcjonalnie maksymalnie 80 kW3, eVito można naładować od 10 do 80% na stacji szybkiego ładowania DC w około 50 lub 35 minut. Bateria o pojemności użytkowej 60 kWh umożliwia zasięg (średni) 258–265 kilometrów (WLTP) 1 2.

Inteligentna technologia w nowym modelu furgonu eVito pozwala także ładować akumulator w trakcie jazdy dzięki kilku poziomom odzyskiwania energii. Kierowca może w razie potrzeby zmienić siłę rekuperacji za pomocą manetek zmiany biegów przy kierownicy. Szczególnie wydajny i komfortowy styl jazdy oferuje poziom DAUTO. Zgodnie z zasadą „jedź przewidująco i oszczędzaj energię”, informacje z systemów wspomagających bezpieczeństwo w pełni współpracują ze sobą, a siła rekuperacji jest dostosowywana w zależności od sytuacji i w czasie rzeczywistym. Trzy programy jazdy pomagają z kolei wybrać między maksymalnym komfortem a maksymalnym zasięgiem – kierowca może je zmieniać podczas jazdy, naciskając odpowiedni przycisk.

Dzięki umieszczeniu akumulatora w podłodze pojazdu wnętrze jest w pełni dostępne i oferuje do 6,6 m³ pojemności ładunkowej – ważny warunek wstępny dla wielu branż, zwłaszcza w transporcie towarowym. Lokalnie bezemisyjny nowy furgon eVito można zamówić w dwóch wersjach łącznej długości: 5140 mm oraz 5370 mm.

Równie praktyczny jak w przypadku konwencjonalnego napędu z często porównywalnym całkowitym kosztem posiadania i licznymi opcjami zastosowania w transporcie

Nowy furgon eVito, podobnie jak eVito Tourer, już w wersji fabrycznej wyposażony jest w wiele atrakcyjnych elementów, takich jak 17-calowe koła, podgrzewany fotel kierowcy, wielofunkcyjna kierownica z komputerem podróżnym i możliwość ładowania prądem stałym o mocy do 50 kW. W standardzie dostępne są również liczne systemy bezpieczeństwa i wspomagania, takie jak Aktywny asystent układu hamulcowego, system ostrzegający o zmęczeniu ATTENTION ASSIST i Asystent świateł drogowych (Headlight Assist).

Dostępny w sprzedaży w Polsce

Nowego eVito można już zamawiać w salonach Mercedes-Benz w Polsce. Jego ceny zaczynają się od 200 500 zł netto (246 615 zł brutto) dla wersji długiej. Jest to więc zaledwie 4 600 zł (5 658 zł brutto) więcej od poprzedniej wersji tego modelu, mimo znacznego wzrostu zasięgu i rozszerzonych możliwościach ładowania, w tym dostępnym od teraz ładowaniem prądem stałym DC.

Dane techniczne furgonu Mercedes-Benz eVito

 

Emisja CO2 

0 g/km

Zużycie energii (średnio w cyklu mieszanym)(WLTP)

25,9-25,3 kWh/100 km

Zasięg (średni – w cyklu mieszanym) (WLTP)1 2

258-265 km

Min. czas ładowania w wallbox lub publicznej stacji ładowania (ładowanie prądem przemiennym (AC), max. 11 kW)

< 6.5 godz. (0-100 %)

Min. czas ładowania na stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC), max. 50 kW (standard3), max. 80 kW (opcja3)

  1. 50 min (10-80 %)4
    ok. 35 min (10-80 %)4

Układ napędowy

Napęd na przednie koła

Moc (szczytowa)

85 kW (116 KM)

Moc (stała)

70 kW (95 KM)

Maksymalny moment obrotowy

do 360 Nm

Bateria wysoko napięciowa

Litowo-jonowa

Pojemność baterii (użytkowa)

60 kWh

Pojemność baterii (instalowana)

66 kWh

Długość

5140 mm, 5370 mm

Pojemność ładunkowa

Długi: 6 m³, ekstra długi: 6,6 m³

Maksymalna ładowność

Długi: 859 kg, ekstra długi: 824 kg

Ograniczenie prędkości

80 km/h (standard), 100 & 120 km/h (opcja)

DMC

3200 kg

Maksymalna wydajność ładowania na stacji ładowania DC z zasilaniem 400 V, prąd 300 A; maksymalna moc ładowania zależy od różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia i akumulatora oraz stan naładowania akumulatora w momencie rozpoczęcia ładowania.

 Zużycie energii elektrycznej określono na podstawie dyrektywy 2017/1151/UE.

 

Zasięg (średni) 258-265 kilometrów (WLTP) i funkcja szybkiego ładowania w standardzie.

  • Pojemność akumulatora wyższa o 70 procent w porównaniu z poprzednim wariantem modelu.
  • Dostępny w dwóch długościach i pojemności ładunkowej do 6,6 m³.
  • Wydajna i komfortowa jazda dzięki automatycznej rekuperacji DAUTO.
  • W sprzedaży w Polsce od 8 grudnia

Zakres został określony na podstawie dyrektywy 2017/1151/UE.

Rzeczywisty zasięg zależy również od indywidualnego stylu jazdy, warunków drogowych, natężenia ruchu, temperatury zewnętrznej, a także od tego, czy system klimatyzacji/ogrzewania jest używany, i dlatego może się różnić.

 

źródło: media.mercedes-benz.pl

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie