Nowy Jeep Cherokee!

Nowy Jeep Cherokee!

Nowy design oraz zaawansowane funkcje technologiczne stanowiące wyraz ewolucji najsprawniejszego SUV-a w swojej klasie.

Z połączenia tradycji, zaawansowanej technologii, wysokiej jakości wykonania i designu powstał nowy Jeep® Cherokee, kolejna odsłona najsprawniejszego w swojej klasie SUV-a, który tak samo dobrze sprawdza się na ulicach miasta, jak i na pełnych przygód terenowych szlakach.

Nowy model, który może poszczycić się nowym, wyróżniającym go wyglądem pozostaje wierny DNA marki Jeep®. Nowy Cherokee wyposażony jest w przyjazne użytkownikowi technologie zapewniające większy komfort, lepszą łączność ze światem, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Jest to właściwy wybór dla Klienta poszukującego SUV-a o wyrazistym designie do przeżywania „miejskich przygód", który jednocześnie zapewnia wzorcowe osiągi pod kątem możliwości terenowych.

Nowy model Cherokee zapewnia wyjątkowy komfort prowadzenia, dzięki nowoczesnym silnikom połączonym z ulepszoną i bardzo wydajną skrzynia biegów, niezależnemu zawieszeniu przedniemu i tylnemu oraz gwarantuje doskonałe umiejętności jazdy w terenie dzięki trzem systemom napędu 4x4.

W nowym Cherokee znajdziemy oszczędny silnik turbo diesel MultiJet II o pojemności 2.2l o mocy 195 KM połączony z ulepszoną, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W przyszłym roku gama silników zostanie wzbogacona o nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy turbo o pojemności 2 litrów, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i szacowaną mocą 270 KM, zapewniający wyjątkowe osiągi i oszczędność paliwa.

Nowy Jeep Cherokee będzie dostępny w wersjach wyposażenia Limited oraz Overland i pojawi się w Salonach Sobiesław Zasada Automotive w połowie pażdziernika 2018 roku. W przyszłym roku gama najsprawniejszego SUV-a w swojej klasie zostanie wzbogacona o wersję niepokonanego Trailhawka.

Autentyczny design marki Jeep®.

Nadwozie nowego Jeepa Cherokee zostało odświeżone, by nadać mu nowy, bardziej współczesny i wyróżniający wygląd, ukazujący charakter klasy Premium marki, który nadal pozostaje wierny kultowej stylizacji Jeepa. Nowy design nadwozia obejmuje nowy pas przedni, reflektory LED, światła do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgielne z jasnymi detalami wykończenia. Charakterystyczna maska silnika w stylu „waterfall" ma nową, lekką aluminiową konstrukcję i jest oddzielona od przednich błotników, by podkreślić wyrazisty charakter Cherokee.

Podobnie tył samochodu, który teraz jest bardziej nowoczesny i harmonijny, podkreślony nowoczesnymi światłami otoczonymi delikatną ramką stworzoną przez czerwone światła LED okalające światła stop i kierunkowskazy. Nowa jest również tylna klapa bagażnika wykonana z lekkich materiałów ze zintegrowaną listwą oświetleniową oraz wyżej umieszczoną klamkę, aby zapewnić większy komfort otwierania. Ponadto, klapę bagażnika można otwierać automatycznie poprzez przesunięcie stopą pod dolną częścią zderzaka.
Klienci docenią również nowy bezkorkowy wlew.
Wreszcie, nowy Jeep Cherokee nadal będzie oferował możliwość jazdy z otwartym dachem, dzięki dwuczęściowemu panoramicznemu dachowi Command View z elektrycznie sterowaną roletą słoneczną, która rozciąga się od krawędzi szyby czołowej aż do tyłu pojazdu. Panoramiczny dach Command View dostępny jest, jako opcja.

Standardowa gama Jeepa Cherokee oferuje nowe wzory obręczy kół, w tym 19" polerowane felgi aluminiowe w modelu Overland.
Klienci będą również mieli do wyboru 10 różnych kolorów nadwozia: biały Bright White, czarny Diamond Black, czerwony Velvet Red, srebrny Billet Silver, szary Granite Crystal, brązowy Light Brownstone, czerwony Firecracker Red, niebieski Hydro Blue (dwa ostatnie wyłączne dla wersji Trailhawk) oraz dwa nowe kolory - zielony Olive Green, biały perłowy Pearl White.

Zmodernizowane wnętrze Jeepa Cherokee stało się teraz bardziej komfortowe i funkcjonalne, dzięki praktycznym schowkom oraz nowym funkcjom technologicznym. Wnętrze to charakteryzuje się stylowym designem, wyrazistymi kształtami, wysokiej jakości materiałami, mistrzowskim kunsztem wykonania oraz dbałością o szczegóły.

Potwierdzeniem tego są eleganckie wykończenia w kolorze błyszczącej czerni Piano Black i satynowanego chromu Satin Chrome wokół radia, nawiewów oraz dźwigni zmiany biegów, co nadaje wnętrzu oryginalnego i harmonijnego charakteru.

Dodano także przycisk elektrycznego hamulca postojowego znajdujący się w pobliżu dźwigni zmiany biegów w celu ułatwienia jego obsługi. Na kierownicy modeli wyposażonych w dziewięciostopniową, automatyczna skrzynię biegów i napęd 4x4, w zależności od poziomu wyposażenia, pojawiły się ponadto zintegrowane łopatki zmiany biegów.
Konfigurowany zestaw wskaźników ma kolorowy wyświetlacz 7-calowy (TFT). Wyświetlacz wyświetla informacje, które kierowca może z łatwością skonfigurować podczas jazdy, w tym nawigacja, prędkość, zużycie paliwa w czasie rzeczywistym, ostrzeżenia z zakresu bezpieczeństwa, tempomat adaptacyjny, informacje audio oraz te dostarczane przez systemy Jeepa, w tym Selec-Terrain.

Tunel centralny została przeprojektowany tak, by uzyskać dodatkową przestrzeń z większym schowkiem z przodu, idealnym do przechowywania telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń, zaraz obok wbudowanego portu USB zapewniającego łatwy dostęp do usług związanych z łącznością.
Zwiększono również pojemność bagażnika o 70 litrów, co pozwoliło na zwiększenie pojemności załadunkowej w sumie do 570 litrów i 1555 litrów przy złożonych siedzeniach tylnych, co zapewnia dodatkową przestrzeń do wygodnego transportu różnego rodzaju i różnych wymiarów sprzętu.

Nowoczesne silniki.

Aby zaspokoić potrzeby i preferencje wszystkich Klientów, gama silników nowego Jeepa Cherokee została poszerzona i oferuje różne opcje. 

Jest 2,2-litrowy silnik turbodiesel MultiJet II z technologią Stop/Start (ESS), zapewniający niewiarygodną elastyczność i doskonałe osiągi we wszystkich warunkach.  Silnik generuje moc 195 KM i występuje w połączeniu z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem 4x4. Maksymalny moment obrotowy wynosi 450 Nm.

Konstrukcja czterocylindrowego silnika 2.2 Multijet II przewiduje specjalną, aluminiową głowicę cylindrów z dwoma wałkami i 16 zaworami, zaprojektowaną pod kątem zwiększonego ciśnienia roboczego systemu common rail z Injection Rate Shaping, który pracuje przy 2000 barów. Projekt tłoków, korbowodów i wału silnika został udoskonalony pod kątem redukcji masy.

Kształt komory spalania oraz zmniejszone ciśnienie sprężania gwarantują niską emisję trujących cząstek NOx oraz wysokie osiągi, natomiast nowe wtryskiwacze rozpylają paliwo bardzo delikatnie, co ewidentnie korzystnie wpływa zarówno na zmniejszenie poziomu hałasu, jak i ograniczenie spalania.

Silnik ma nową turbosprężarkę o zmiennej geometrii zintegrowaną z kolektorem wydechowym: to rozwiązanie, które redukuje wagę silnika i poprawia funkcjonalność układu przetwarzania spalin. Jest to rozwiązanie łączące funkcję Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR) z substratem DPF, mające na celu zmniejszenie emisji NOx poprzez wstrzykiwanie ADBlue.

Silnik 2.2  MultiJet II spełnia najnowsze normy Euro 6D-Temp.

W 2019 roku dostępny będzie nowy, 2-litrowy, czterocylindrowy silnik rzędowy turbo z bezpośrednim wtryskiem o szacowanej mocy 270 KM i momencie obrotowym 400 Nm, zestawiony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony w technologię Stop/Start (ESS), nowy silnik benzynowy zapewnia oszczędność paliwa i będzie dostępny w modelach z napędem 4x4.

Silniki Jeep Cherokee można połączyć ze zmodernizowaną, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Zmodernizowana skrzynia wykorzystuje nowe oprogramowanie do kontroli, by zapewnić precyzyjne reakcje, szybkie przyspieszenia i płynne zmiany biegów. Ponadto zapewnia agresywny start oraz płynne i stałe rozwijanie mocy na długich odcinkach autostrady.

Po raz pierwszy w Cherokee, model może zostać wyposażony w tryb ręcznej zmiany biegów za pomocą łopatek na kierownicy, co jeszcze bardziej podkreśla sportowy charakter i komfort jazdy (ta funkcja jest standardem w wersjach z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4).

Doskonałe osiągi na drodze.

Przednie niezależne zawieszenie z kolumną McPhersona oraz tylne niezależne zawieszenie wielowahaczowe potrafią zniwelować nierówności podczas jazdy szosowej i terenowej, zapewniając najwyższy komfort podróżującym. Przednie zawieszenie oferuje 17 cm skok, zaś tylne 19 cm, tak by zapewnić lepszą artykulację. Izolowana tylna rama pomocnicza, wysoce wytrzymała przednia belka poprzeczna ze stopu metali lekkich oraz lepsza sztywność skrętna, wszystko to przyczynia się do płynniejszej i cichszej jazdy oraz lepszego prowadzenia nowego Cherokee.

Niezrównane zdolności 4x4 Jeepa.
Dostępny z napędem na wszystkie koła, nowy Cherokee oferuje możliwość dokonania wyboru spośród trzech innowacyjnych systemów napędu 4x4, które zapewniają niezrównane możliwości jazdy 4x4 w każdych warunkach eksploatacji.

Jeep Active Drive I: system ten został całkowicie przeprojektowany. Inżynierowie Jeepa dokonali redukcji masy oraz podwyższyli efektywność modułu tylnego napędu (RDM) nowej generacji, który jest w pełni automatyczny i zapewnia płynną jazdę (niezależnie, od tego, czy korzysta się z napędu 4×4) przy dowolnej prędkości jazdy. Powoduje to obniżenie masy o około 8 kilogramów oraz zmniejszenie momentu hamującego przy niskiej prędkości o połowę, co zapewnia oszczędność paliwa. System Jeep Active Drive I nie wymaga ingerencji ze strony kierowcy i samoczynnie koryguje zjawisko znoszenia podczas dynamicznej jazdy, pozwalając skuteczniej panować nad pojazdem w przypadku pod- i nadsterowności.
Active Drive I to stały napęd 4x4, który nie wymaga obsługi przez kierowcę. W normalnych warunkach przenosi cały dostępny moment obrotowy na przednie koła, monitorując prędkość przedniej i tylnej osi. Jeśli system wykryje, że oś przednia porusza się szybciej niż oś tylna, przenosi moc przez jednostkę przenoszenia mocy na oś tylną, aż do momentu, gdy prędkości będą równomiernie rozłożone, zapewniając tym samym łatwe prowadzenie w każdych warunkach.

Jeep Active Drive II: system ma podobne cechy jak Active Drive I, ale dodatkowo, dzięki 2-biegowemu modułowi transferu mocy (PTU) pojawił się tryb 4WD Low z przełożeniem redukcyjnym 2,92:1, które zwiększa umiejętności podjazdu pod strome i śliskie wzniesienia, jak również zapewnia doskonałe całkowite przełożenie przeniesienia napędu podczas ekstremalnej jazdy terenowej.
System ten obejmuje także asystenta zjazdu ze wzniesienia (HDC), co pozwala Cherokee na kontrolowany zjazd ze wzniesienia w trudnym terenie bez konieczności używania przez kierowcę pedału hamulca.

Jeep Active Drive Lock: system Jeep Active Drive Lock łączy wszystkie zalety systemu Jeep Active Drive II z dodatkową możliwością blokowania tylnego mechanizmu różnicowego w celu zapewnienia większej trakcji podczas ekstremalnej jazdy terenowej. W system ten wyposażona jest jedynie wersja Trailhawk, która na rynkach europejskich będzie dostępna od pierwszego kwartału 2019 roku.
Jeep Active Drive Lock obejmuje ponadto funkcję Selec-Speed Control, która umożliwia kierowcy ustawianie prędkości pojazdu podczas jazdy w terenie od 1 km/h do 9 km/h, idealnej do wspinania się po skałach, pokonywania przeszkód i przedzierania się przez brody.

Selec-Terrain: wszystkie systemy napędu 4x4 w Cherokee maja unowocześniony system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, z czterema trybami (Auto, Śnieg (Snow), Sport oraz Piasek/Błoto (Sand/Mud)). Wersja Trailhawk oferuje także tryb Skały (Rock), aby można było przeżywać przygody w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Odłączana tylna oś: dostępna z wszystkimi systemami napędu 4x4, redukująca straty energii, gdy napęd 4x4 nie jest potrzebny, a tym samym wpływająca na zmniejszenie zużycia paliwa. Odłączana tylna oś bezproblemowo przełącza pomiędzy napędem na dwa i cztery koła w celu ciągłego zarządzania momentem obrotowym i nie wymaga to żadnej ingerencji ze strony kierowcy.

Technologia przyjazna użytkownikowi w systemach UconnectTM czwartej generacji.
Nowy Jeep Cherokee wyposażony został w najnowsze systemy multimedialne UconnectTM, zapewniające szeroką gamę funkcji, jak: nawigacja, rozrywka oraz łączność ze światem wzbogacające wrażenia podczas jazdy oraz poprawiające komfort pasażerów.
W zależności od wersji wyposażenia, nowy Jeep Cherokee może zostać wyposażony w UconnectTM z 7-calowym lub UconnectTM z 8,4-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Nowe systemy UconnectTM mają zwiększoną moc procesora oraz szybszy czas uruchamiania. Pozwala to kierowcy sterować bezpośrednio z wyświetlacza klimatyzacją, nagłośnieniem audio i wieloma innymi funkcjami bezpośrednio z ekranu UconnectTM. Systemy UconnectTM mają kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i są kompatybilne z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android AutoTM.
Zakres funkcji nowego systemu UconnectTM obejmuje także system głośnomówiący, korzystanie z nawigacji przy pomocy komend głosowych oraz odczytywanie wiadomości, co zapewnia bezpieczną i bezstresową jazdę, zawsze w kontakcie ze światem. Opcje zintegrowane z radiem umożliwiają kierowcom i pasażerom słuchanie internetowych stacji radiowych w streamingu za pośrednictwem Bluetooth i podłączanie swoich urządzeń (o ile są kompatybilne) do gniazdek USB lub AUX. Nawigacja w systemie UconnectTM 8.4" NAV pozwala na intuicyjnym korzystaniu z systemu poleceń głosowych, pozwalających Klientom wypowiedzieć po prostu adres i uruchomić nawigację.

Szeroki wachlarz systemów bezpieczeństwa i ochrony.

Jeep Cherokee został zaprojektowany z kompletną ofertą systemów bezpieczeństwa i ochrony. Pierwszym elementem bezpieczeństwa jest platforma Compact U.S. Wide (CUS-wide) składająca się z solidnej bazy skonstruowanej w 65% z wysokowytrzymałej stali. Następnie inżynierowie dodali do niej zarówno systemy aktywnego, jak i pasywnego bezpieczeństwa, w tym osiem poduszek powietrznych, tylną kamerę ParkView z dynamiczną siatką, system stabilizacji toru jazdy (ESC), system zapobiegania przewróceniu się pojazdu (Electronic Roll Mitigation), system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Active Forward Collision Warning-Plus) z systemem hamowania awaryjnego przed pieszymi (Pedestrian Emergency Braking), system wykrywania martwego pola (Blind Spot Monitoring) z systemem wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path detection), asystenta pasa ruchu (LaneSense Lane Departure Warning-Plus), aktywny system wspomagania hamowania awaryjnego (Advanced Brake Assist) oraz aktywny ogranicznik prędkości (Active Speed Limiter), wszystkie oferowane w wersji standardowej w całej gamie dostępnej na ternie Europy. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują Asystent parkowania równoległego/prostopadłego (ParkSense Parallel/Perpendicular Park Assist) i tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control-Plus ze Stop & Go), standard w wersji Limited i Overland na rynkach europejskich.

Asystent parkowania równoległego/prostopadłego pozostaje główną atrakcją nowego Jeepa Cherokee. Dzięki ultradźwiękowym czujnikom parkowania umieszczonym na zderzaku, system ocenia ilość miejsca do zaparkowania i prowadzi kierowcę podczas manewru parkowania. System automatycznie kontroluje kąt skrętu kierownicy, a kierowca kontroluje hamulec i pedał przyspieszenia. Automatyczne parkowanie równoległe jest możliwe po obu stronach samochodu. Podczas parkowania prostopadłego pojazd cofa się na wolne miejsce.

Tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control-Plus) ze Stop & Go służy do całkowitego zatrzymania samochodu w określonych warunkach i bez ingerencji kierowcy. Radary i kamera określają lokalizację pojazdów jadących przed Jeepem Cherokee. Czujniki gwarantują również, że między tymi pojazdami zostanie zachowany odstęp określony przez kierowcę. Jeżeli bezpieczny odstęp zostanie nagle skrócony, układ ESC może natychmiast uruchomić hamulce pojazdu, aby zatrzymać pojazd, nawet, jeśli kierowca nie naciśnie na pedał hamulca. Aby wznowić jazdę, kierowca musi tylko nacisnąć przycisk na kierownicy lub nacisnąć pedał przyspieszenia.
System ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd z systemem hamowania awaryjnego przed pieszymi uruchamia się w przypadku zmiany odległości pomiędzy pojazdami, kiedy tempomat adaptacyjny jest wyłączony. W sytuacji wykrycia przez czujniki radarowe zbyt szybkiego zbliżania się do przeszkody lub pieszego, system przygotowuje układ hamulcowy do awaryjnego hamowania. Jeśli system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd uzna, że nadal istnieje zagrożenie kolizją to:

  • ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych,
  • wykonuje „szarpnięcie hamulca", by ostrzec kierowcę,
  • przez następne 1,5 sekundy ograniczonego hamowania daje kierowcy dodatkowy czas na reakcję,
  • włącza się Brake Assist (ABA) (zaawansowany asystent hamowania), jeśli kierowca nie hamuje odpowiednio szybko.

Asystent pasa ruchu z funkcja utrzymania pojazdu na pasie ruchu (LaneSense i Lane Departure Warning-Plus) wykorzystuje czujnik optyczny kamery, aby ustalić położenie Jeepa Cherokee na drodze. W przypadku niezamierzonego zjechania z pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, sygnałowi świetlnemu towarzyszy impuls wysyłany przez elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS). Jeśli kierowca szybko nie zareaguje, system wysyła kolejny alarm świetlny.

Nowy JEEP CHEROKEE WKRÓTCE w Naszych Salonach! ZAPRASZAMY!

 

Sobiesław Zasada Automotive o. Kraków

Karolina Stojek
karolina.stojek@zasadaauto.pl  tel.+48 669 600 051
Artur Mółka
artur.molka@zasadaauto.pl  tel. +48 600 081 689
Ewelina Rycerz
ewelina.rycerz@zasadaauto.pl  tel. +48 661 664 406
Artur Marek
artur.marek@zasadaauto.pl  tel. +48 692 400 816


Sobiesław Zasada Automotive Starowa Góra k. Łodzi

Piotr Kałamarz
piotr.kalamarz@zasadaauto.pl  tel. +48 512 464 128
Katarzyna Orkiszewska
katarzyna.orkiszewska@zasadaauto.pl  tel. +48 606 877 092
Zbigniew Deka
zbigniew.deka@zasadaauto.pl  tel. +48 606 877 092

 

 

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie