OG Banner Mobile OG Banner

Nowy Jeep Grand Cherokee 2022- teraz również z napędem 4xe

Nowy Jeep Grand Cherokee 2022- teraz również z napędem 4xe

Nowy Jeep Grand Cherokee 2022, zaawansowany technologicznie, z udoskonalonym napędem 4x4  to najbardziej luksusowy Grand Cherokee w historii.

Piąta generacja Jeepa Grand Cherokee opiera się na dziedzictwie najczęściej nagradzanego SUV-a w historii, dodatkowo oferując zupełnie nową architekturę pojazdu, nowy napęd hybrydowy plug-in, zmieniony wygląd nadwozia, nowe wnętrze, wyróżniające się najwyższej jakości kunsztem wykonania oraz innowacyjne technologie.

Nowy Jeep Grand Cherokee

Marka, oferująca najwszechstronniejsze terenowo SUV-y, zmierza w kierunku swojej przyszłości pod hasłem „Zero Emission Freedom”, a nowy Jeep Grand Cherokee będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie i udoskonalonym pod względem napędu 4x4 Grand Cherokeem w historii.

Najnowszą odsłonę modelu zaprojektowano i wykonano tak, aby była jeszcze bogatsza w elementy i systemy, dzięki którym ten model Jeepa stał się prawdziwą światową ikoną w segmencie SUV-ów Premium.

Jeep Grand Cherokee Plug-In Hybrid

Lepszy napęd

Dzięki technologii 4xe (PHEV) Grand Cherokee jest w stanie pokonać 25 mil w trybie czysto elektrycznym, co przekłada się  na zużycie paliwa na poziomie 57 mil na galon (MPGe) i oferuje łączny zasięg ponad 440 mil (708 km), co czyni go najbardziej wszechstronnym i zrównoważonym ekologicznie samochodem terenowym Grand Cherokee w historii i jest kolejnym znakiem zaangażowania marki Jeep na rzecz „bezemisyjnej wolności”.

Lepsze legendarne zdolności terenowe

Jeep Grand Cherokee oferuje ulepszone, niezrównane możliwości terenowe oraz wyjątkową dynamikę jazdy szosowej. Legendarne możliwości terenowe zapewniają  trzy systemy napędu 4x4 – Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II z tylnym elektronicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (eLSD). Wszystkie trzy systemy są wyposażone w aktywną skrzynkę rozdzielczą poprawiającą przyczepność, przenosząc moment obrotowy na koła o największej przyczepności.

Nowy Jeep Grand Cherokee w terenie

Ekskluzywne w klasie zawieszenie pneumatyczne Jeep Quadra-Lift, teraz z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia, zapewnia wiodący w swojej klasie prześwit  wynoszący 11,3 cala (28,7 cm)  i głębokość brodzenia do 24 cali (61 cm). System automatycznie dostosowuje regulację amortyzatorów do zmieniających się warunków drogowych w celu zwiększenia komfortu, stabilności i kontroli lub może być sterowany manualnie z konsoli centralnej i oferuje wybór jednego z pięciu ustawień wysokości zawieszenia przygotowanych pod kątem optymalizacji własności jezdnych.

Wiodący w swojej klasie system zarządzania trakcją Selec-Terrain umożliwia klientom wybranie najkorzystniejszych ustawień napędu podczas jazdy na drodze i po bezdrożach w celu uzyskania optymalnych osiągów 4x4. System Selec-Terrain oferuje pięć różnych trybów jazdy (Auto, Sport, Rock, Snow, Mud/Sand), umożliwiając idealnie dopasowanie do każdych warunków.

Więcej technologii

System Uconnect 5 z pierwszym w tym segmencie interaktywnym wyświetlaczem dla pasażerów z pierwszego rzędu i ekranem o wysokiej rozdzielczości dla pasażerów tylnych foteli oraz nowym systemem rozrywki o wysokiej rozdzielczości dla tylnych siedzeń i systemem Active Driving Assist. 

Więcej miejsca i większa wszechstronność 

Nowy Jeep Grand Cherokee wnętrze

Dzięki zwiększonej  przestrzeni w kabinie  ładunkowej, nowy Jeep Grand Cherokee 2022 oferuje wyższy poziom komfortu i przestronności, a w jego bagażniku zmieści się nawet zestaw kijów golfowych. 

Większe bezpieczeństwo

Ponad 110 zaawansowanym systemów bezpieczeństwa i ochrony, obejmujących m.in. system Active Driving Assist, umożliwiający zautomatyzowaną jazdę z rękami na kierownicy oraz kamera z widokiem 360o i kamera do jazdy nocnej systemu „Night Vision.

Pierwszy w historii Grand Cherokee 4xe

Nowy Grand Cherokee 4xe 2022 to pierwszy Grand Cherokee oferujący hybrydowy napęd plug-in (PHEV).

Pierwszy w historii Grand Cherokee 4xe

Technologia hybrydowa plug-in 4xe zwiększa przyjemność z jazdy, wolność i przygodę, z których znana jest marka Jeep, zapewniając jednocześnie niespotykane osiągi, oszczędność paliwa i poszanowanie środowiska:

  • Szacowany zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynoszący 40 km i 57 MPGe.
  • Moc 375 KM i moment obrotowy 470 lb.-ft.
  • System Quadra Trac II 4x4 z dwubiegową skrzynią rozdzielczą z przełożeniem redukcyjnym  2,72:1.
  • Przełożenie pełzające wynoszące 47.4:1.
  • Maksymalny uciąg 4xe wynoszący 2720 kg.

Grand Cherokee 4xe

Dostępny w wersjach Grand Cherokee Limited, Trailhawk, Overland, Summit i Summit Reserve, zaawansowany układ napędowy 4xe łączy dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów o napięciu 400 woltów z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite, zapewniającą maksymalną wydajność i zdolności terenowe.

Nowy Jeep Grand Cherokee pojawi się w Salonach Jeepa w Ameryce Północnej w czwartym kwartale 2021 roku. Jeep Grand Cherokee 4xe pojawi się w Ameryce Północnej na początku 2022 roku, a na rynkach światowych kilka miesięcy później.

Sprawdź aktualne oferty na samochody marki Jeep.

______________________________________________

Skontaktuj się z naszym Działem Handlowym:

KRAKÓW: tel: 12 25 25 250

STAROWA GÓRA k. ŁODZI: tel: 42 22 59 766

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie