OG Banner Mobile OG Banner

Poznaj Alfa Romeo Tonale- najnowszy SUV marki Alfa Romeo

Poznaj Alfa Romeo Tonale- najnowszy SUV marki Alfa Romeo

Najnowszy SUV marki Alfa Romeo jest wiernym odwzorowaniem samochodu koncepcyjnego. Alfa Romeo Tonale odznacza się wyrazistym, wybiegającym w przyszłość designem, jednocześnie bazując na bogatym dziedzictwie marki.

Cechy nadwozia

Wymiary kompaktowego SUVa Tonale to: długość 4,53 m, szerokość 1,84 m i wysokość 1,6 m. Nadwozie cechuje włoski kunszt i oryginalny, współczesny styl typowy dla Alfy Romeo.

Zgodnie z tradycją Alfy Romeo, bardzo ważnym elementem jest „GT Line”, czyli wydłużony łuk z boku samochodu poniżej pasa klamek, który biegnie od tyłu do reflektorów. Jest to wyraźne nawiązanie do prostych, kultowych kształtów Giulii GT.

Przód wyróżnia się nowym grillem, który sprawia wrażenie jakby pływał. Stanowi on odrębny element, a nie część zderzaka.

Innowacyjne reflektory adaptacyjne w Alfa Romeo Tonale

W górnej części przodu na uwagę zasługują innowacyjne reflektory adaptacyjne (matrycowe) "3+3" z nową matrycą FULL-LED. Ich wygląd przywodzi na myśl model SZ Zagato lub samochód koncepcyjny Proteo. Po raz kolejny oświetlenie odgrywa ważną rolę w tylnej części. Zastosowano tutaj te same zabiegi stylistyczne, co w światłach przednich, tworząc sinusoidalną krzywą.

Kształ tylnej szyby zwraca uwagę ze względu na jej zaokrąglenie i klasyczne już zagięcie w dolnej linii środkowej. Element ten nadaje modelowi Tonale sportowy, a jednocześnie elegancki charakter. Również w tej kwestii można znaleźć nawiązanie do ikon Alfa Romeo- tym razem do 8C Competizione. 

Obręcze kół Alfa Romeo Tonale

Kolejną cechą chakterystyczną najnowszego SUVa Alfa Romeo są obręcze kół w kształcie tarczy telefonu. Jest to przeróbka motywu perforowanej tarczy telefonu, wynik ewolucji, która rozpoczęła się w latach 60. XX. od tak kultowych samochodów, jak 33 Stradale. 

Cechy wnętrza

Wnętrze Tonale jest silnie skoncentrowane na kierowcy, zapewniając mu łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących, co pozwala cieszyć się niezrównanymi wrażeniami z jazdy. Stawianie kierowcy na pierwszym miejscy zostało zainspirowane historią wyścigów Alfa Romeo. Jednak pasażerów także potraktowano priorytetowo- zapewniono pasażerom idealną przestrzeń do komfortowego podróżowania. W rezultacie powstało wnętrze zaprojektowane dla i wokół pasażerów, charakteryzujące się dbałością o szczegóły oraz najwyższą jakością.

Tablica zegarów w Alfa Romeo TonaleDo najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza najnowszego SUVa Alfa Romeo należą "teleskopowa" tablica zegarów  oraz kompaktowa, 3-ramienna kierownica o sportowym kształcie, którą zdobią ekskluzywne, aluminiowe łopatki do zmiany biegów. W tunelu centralnym znajduje się zasadniczy element wyposażenia Alfy Romeo- nowy selektor trybu jazdy D.N.A.

Technologia

Alfa Romeo Tonale oferuje w standardzie całkowicie odnowiony system multimedialno-informacyjny, na który skłądają się dwa duże wyświetlacze. Jest to „teleskopowa” tablica rozdzielcza z w pełni cyfrowym ekranem o przekątnej 12,3” i ekranem dotykowym o przekątnej 10,25”. Łączny ich wymiar to 22,5”, co jest rekordem w tym segmencie.

Nowy system multimedialno-informacyjny w Tonale

Jedną z najważniejszych nowości Alfy Romeo Tonale są wbudowane funkcje asystenta głosowego Amazon Alexa, dzięki którym w swoim samochodzie można zawsze „czuć się jak w domu", a wykonywanie codziennych  czynności może być jeszcze prostsze i wygodniejsze.

W Tonale można mieć pełną integrację z Amazon - dzięki funkcji Secure Delivery Service. W efekcie Tonale można wybrać jako miejsce dostawy zamówionych paczek, odblokowując drzwi i pozwalając kurierowi pozostawić je wewnątrz samochodu, a wszystko to przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. 

Technologia służy również bezpieczeństwu i komfortowi. Do wyposażenia należą:

  • Inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC)
  • Aktywny asystent utrzymania  pasa ruchu (LC) i asystent jazdy w korkach („Traffic Jam Assist”), które automatycznie dostosowują prędkość i tor jazdy
  • Autonomiczny system awaryjnego hamowania
  • System wykrywania znużenia u kierowcy („Drowsy Driver Detection”)
  • System monitorowania martwego pola
  • System wykrywania obiektów na drodze cofania („Rear Cross Path Detection”)
  • System półautomatycznego parkowania („Semi-Automatic Parking”)

Gama silników

Nowy crossover marki Alfa Romeo przewidziany jest w dwóch poziomach elektryfikacji: Hybrid i Plug-in Hybrid Q4. Ten pierwszy oferuje 1,5-litrowy silnik o mocy 140 KM, współpracujący z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową TCT i 48-woltowym silnikiem elektrycznym P2, rozwijającym 20 KM i 55 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Łączna moc układu to 160 KM.  W momencie rynkowego debiutu w ofercie znajdziemy także wersję hybrydową o mocy 130 KM.

Najwyższe osiągi gwarantuje wyjątkowy układ napędowy Plug-in Hybrid Q4 o mocy 275 KM, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,2 sekundy, a jego zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi nawet 80 km* w cyklu miejskim (ponad 60 km* w cyklu mieszanym), co stanowi najlepszą wartość w klasie w tym segmencie.

Alfa Romeo Tonale

Ofertę silników dopełnia nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra i mocy 130 KM, dysponujący momentem obrotowym 320 Nm, zestawiony z 6-biegową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i napędem na przednie koła.

Alfa Romeo Tonale wprowadza nową strategię gamy, dzięki której konfigurowanie samochodu przez klienta stanie się jeszcze łatwiejsze. Dostępne są dwa główne poziomy wyposażenia: Super i Ti, oba z jasno zdefiniowaną specyfikacją techniczną, która zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów. Poziom wyposażenia Super, będący wejściowym poziomem do wyjątkowego komfortu Alfy Romeo, można wzbogacić o  wersję Sprint, która zawiera dodatkowe liczne opcje o zdecydowanie sportowym charakterze. Z kolei poziom wyposażenia Ti, który uwydatnia elegancję i wyrazisty charakter Tonale, można rozbudować wybierając wersję Veloce, aby uzyskaćmaksymalne osiągi i sportowy charakter.

Skontaktuj się z naszym Działem Handlowym:

KRAKÓW: tel: 12 25 25 250

STAROWA GÓRA k. ŁODZI: tel: 42 22 59 766

__________________________________________________________

Umów się na jazdę testową!

Sprawdź naszą ofertę na Alfa Romeo Tonale.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie