OG Banner Mobile OG Banner

Produkcja Fuso Canter już w grudniu

Produkcja Fuso Canter już w grudniu

Daimler Truck uruchamia w Europie produkcję nowej lekkiej ciężarówki FUSO Canter.

Stuttgart/Tramagal. FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera. Od grudnia 2021 r. ten lekki samochód ciężarowy będzie zjeżdżał z linii produkcyjnej w europejskiej fabryce FUSO w Tramagal w Portugalii. Rozpoczęcie produkcji najnowszej generacji pojazdu stanowi kolejny przełomowy moment w pełnej sukcesów historii FUSO Cantera.

fuso-canter-produkcja-grudzien-2021

Nowy model wyróżnia się nowoczesną, na nowo zaprojektowaną kabiną, większym bezpieczeństwem i podwyższonym komfortem. Za sprawą nowo opracowanego, kompaktowego układu wydechowego nowy FUSO Canter spełnia normę emisji spalin EURO VI – STEP E. Od sierpnia 2021 r. można zamawiać nowego FUSO Cantera w sieci dealerskiej FUSO w całej Europie.

Philipp Panter, Head of Sales, Marketing & Customer Service w firmie FUSO Europe: „Już od dziesięcioleci FUSO Canter jest międzynarodowym bestsellerem wśród lekkich samochodów ciężarowych, co zawdzięcza najmniejszej średnicy zawracania w swojej klasie, dużej ładowności i swej uniwersalności. Od premiery rynkowej FUSO Cantera w 1963 r. wyprodukowano już ponad 4,5 miliona egzemplarzy tego pojazdu. Wraz z rozpoczęciem produkcji z zadowoleniem zaoferujemy naszym europejskim klientom samochód znacznie ulepszony pod względem bezpieczeństwa i komfortu oraz wyposażony w kabinę o nowym, nowoczesnym designie”.

FUSO Canter produkowany w europejskim Tramagal został zaprojektowany w Japonii. Większość jego części pochodzi od ponad 90 europejskich dostawców, w tym silnik, komponenty osi, sprężyny, hamulce, opony, reflektory i lampy, a także fotele i większość elementów wykończenia wnętrza. FUSO dostarcza z Japonii przede wszystkim wymagające skomplikowanej obróbki części do kabiny oraz ramę pojazdu, części osi, kierownicę, układ ogrzewania i klimatyzacji, a także innowacyjną dwusprzęgłową skrzynię biegów Duonic.

„Dzisiejsze uruchomienie produkcji to dla nas wszystkich, tu w europejskiej fabryce FUSO w Tramagal, chwila napawająca nas dumą. Od roku 1980 wyprodukowaliśmy już niemal 240 tysięcy ciężarówek FUSO. Teraz ten dorobek znalazł swoją kontynuację w postaci nowego FUSO Cantera, który od dziś zjeżdża z linii produkcyjnej i jak zawsze niezawodnie spełnia wysokie standardy jakościowe FUSO i Daimler Truck”, stwierdza Jorge Rosa, prezes i dyrektor zarządzający Mitsubishi Fuso Truck Europe.

Zakład w Tramagal, położony ok. 150 km na północny wschód od Lizbony, produkuje FUSO Cantera oraz jego siostrzany model z napędem w pełni elektrycznym – FUSO eCantera. Zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju Daimler Truck, wyznaczonymi dla europejskich zakładów produkcyjnych, fabryka dąży do osiągnięcia w 2022 r. neutralności produkcji pod względem emisji CO2.

źródło: media.mercedes-benz.pl

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie