OG Banner Mobile OG Banner

Zimowy poradnik według Kimiego Räikkönena

Zimowy poradnik według Kimiego Räikkönena

Poznaj wskazówki Kimiego Räikkönena jak w bezpieczny i komfortowy sposób poruszać się autem po oblodzonej lub mokrej nawierzchni.

Prawdopodobnie nikt nie zna się na zimie i mrozie tak dobrze jak pochodzący z Finlandii wielokrotny Mistrz Świata Formuły 1, a do niedawna kierowca Alfa Romeo Orlen Racing Team.

Utrzymuj bezpieczną odległość

Utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych użytkowników ruchu jest podstawową zasadą. W sytuacji kiedy prowadzisz samochód po zasnieżonej drodze należy przede wszystkim zmiejszyć prędkość oraz zachować dystans 8-10 sekund za poprzedzającym pojazdem, co ułatwi awaryjne hamowanie. 

Jeżeli prowadzisz samochód z manualną skrzynią biegów, na oblodzonej lub mokrej nawierzchni powinieneś używać krótszych przełożeń, a także hamować silnikiem. Zapewni to większą stabilność i zminimalizuje uślizg.

Kimi Räikkönen w Alfa Romeo Stelvio

Pamiętaj o wymianie wycieraczek

Warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz zabrudzenia nieustannie oddziaływują na wycieraczki Twojego samochodu.

Zalecane jest, aby co 6 miesięcy wymieniać je, szczególnie przed sezonem zimowym. Podczas mrozu parkując auto na zewnątrz, należy zapobiegać przymarzaniu wycieraczek do szyby podnosząc je. 

Sprawdzaj bieżnik i stan opon

Aby zachować bezpieczeństwo na drodze niezbędne jest kontrolowanie stanu opon. Głębokość bieżnika w łatwy sposób można sprawdzić za pomocą monety 5 zł. Wystarczy włożyć monetę w główny rowek bieżnika- Jeżeli srebrne obramowanie wystaje ponad powierzchnię, opony powinny zostać wymienione.

Opony na zimowe należy wymienić, gdy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza.

Kimi Räikkönen i Alfa Romeo Stelvio

Wlej środek zapobiegający zamarzaniu i sprawdź akumulator

Środek przeciw zamarzaniu powinien być wymieniany przy całkowicie zimnym silniku.

Poluzuj nakrętkę zbiornika płynu chłodniczego i odsuń się, pozwól wyrównać się ciśnieniu wewnątrz zbiornika. Następnie całkowicie odkręć zakrętkę i sprawdź poziom płynu. Jeżeli poziom jest zbyt niski dolej rozcieńczonego płynu chłodniczego lub mieszanki skoncentrowanego płynu z wodą destylowaną w proporcji 1:1. 

 

Zastosuj się do rad Mistrza Kierownicy i w pełni ciesz się zimową aurą.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie