OG Banner Mobile OG Banner

Samochody Elektryczne, a gwarancja #ElektrykiBezTajemnic

Samochody Elektryczne, a gwarancja #ElektrykiBezTajemnic

Jak w przypadku samochodów elektrycznych wygląda kwestia gwarancji. Czy obejmuje ona również baterię?

Kupując w jednym z naszych salonów samochód elektryczny marki Mercedes-Benz, niezależnie czy jest on osobowy czy dostawczy, możesz podróżować spokojnie, nie martwiąc się o jego awaryjność. Każdy z zakupionych samochodów otrzymuje standardowo 24 miesięczną gwarancją fabryczną, która obejmuje elementy m.in.:

  • nadwozia
  • podwozia
  • zawieszenia
  • skrzyni biegów
  • silnika
  • elektroniki

Dodatkowo dla samochodów elektrycznych przewidziana jest gwarancja na baterię, która przysługuje na 8 lat lub do limitu przebiegu 160 000km.

Rozszerzona gwarancja dla elektrycznych samochodów osobowych

Do każdego zakupionego w naszym salonie elektrycznego samochodu osobowego otrzymujesz dodatkową, rozszerzoną, dwuletnią gwarancję na samochód z limitem 120.000km. Przed upływem 48 miesięcy istnieje możliwość przedłużenia gwarancji o kolejny rok z limitem 150.000km – łącznie jest to 5 lat gwarancji. Należy pamiętać o tym, że aby zachować warunki gwarancji na samochód oraz baterię wymagane jest wykonywanie regularnego przeglądu raz do roku lub raz na 20.000km.

Pakiet przeglądów oraz rozszerzenie gwarancji dla elektrycznych samochodów dostawczych

W przypadku elektrycznych samochodów dostawczych, przy ich zakupie, otrzymujesz od nas w prezencie pakiet 4 przeglądów, które należy wykonywać przynajmniej raz do roku lub co 40.000km. Rekomendujemy również rozszerzenie gwarancji na samochód o dodatkowe 3 lata z limitem przebiegu 300.000km (łącznie 5 lat).

Gwarancja ta zapewnia zabezpieczenie m.in. na silnik elektryczny, osprzęt silnika, układ napędowy, sterowniki - najważniejsze elementy, które są poddawane ciągłej eksploatacji i narażone na awaryjność, na którą nie mamy szczególnie wpływu. Tutaj również należy pamiętać o tym, aby dla zachowania warunków gwarancji na samochód oraz baterię wykonywać regularne przeglądy.

Do rozszerzonej gwarancji mają zastosowanie Ogólne Warunki Grupowego Ubezpieczenia pojazdów Ubezpieczyciela. Pakiet Gwarancyjny dotyczy zdarzeń na terenie RP i krajów zrzeszonych w UE, Szwajcarii i Norwegii.

Gwarancja na baterię

Bateria w samochodzie elektrycznym przez cały okres gwarancji powinna zachowywać sprawność bliską 100%. Jeśli w trakcie przeglądów, podczas diagnostyki okażę się, że jej wydajność drastycznie spadła, lub jej komponenty uległy uszkodzeniu, w tej sytuacji dokonujemy wymiany na nową na nasz koszt.

Dodatkowe atuty gwarancji na samochód

Posiadanie gwarancji ma dodatkowy atut. Jeśli w trakcie podróży, doświadczymy awarii uniemożliwiającej dalsze poruszanie się lub zabraknie nam prądu, z pomocą przybędzie nam Mobilo Service 24h. Który przetransportuje nasz pojazd do najbliższego autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz lub w przypadku braku prądu do najbliższej ładowarki.

Wykonując regularne przeglądy w swoich samochodach elektrycznych oraz zaopatrując się w dodatkową gwarancję, możemy podróżować spokojnie i bez obaw. A jeśli nawet w trakcie podróży wydarzy się przykra niespodzianka, bez obaw - przybędziemy z pomocą!

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie