OG Banner Mobile OG Banner

UNIMOG- uniwersalny pojazd dla wielu branż

UNIMOG- uniwersalny pojazd dla wielu branż

UNIMOG to uniwersalne urządzenie motorowe. Kompaktowe gabaryty, osie portalowe, napęd na wszystkie koła, układ regulacji ciśnienia w oponach, blokady mechanizmów różnicowych na dwie osie oraz rama o niesamowitym skręcie sprawiają, że Unimog sprawdza się w wielu branżach.

Unimog - co to jest i jakie ma zastosowanie 

Unimog to pojazd i narzędzie w jednym. Posiada fabrycznie przygotowane przestrzenie do montażu różnych zabudów i urządzeń do różnych specjalizacji. Ten Specjalista jest przystosowany pod kątem złączy i napędów do stałych lub wymiennych urządzeń roboczych.

Unimog ma zastosowanie w wielu branżach

Unimog posiada dwie różne przystawki odbioru mocy: od skrzyni biegów oraz przystawkę odbioru mocy od silnika.

Istnieje możliwość montażu:

  • skrzyni ładunkowej i zabudowy kufrowej
  • okuć montażowych z przodu np. pod sprężarki lub awaryjne agregaty prądotwórcze
  • znormalizowanej płyty czołowej pod osprzęt o masie do 1,5 l (np. pługi śnieżne)

Jak również Unimog umożliwia przygotowanie konstrukcji podłogowej pod zabudowy specjalistyczne m.in.: pożarnictwo, ratownictwo, rolnictwo, zastosowana drogowe, kolejowe, terenowe. Posiada także uchwyt wyciągarki liniowej.

Unimog - charakterystyka 

Układ napędowy jest przygotowany do warunków specjalnych takich jak przejazd przez rzekę o głębokości 80 cm (max. do 120 cm.). Silnik umieszczony jest pod kabiną kierowcy. Daje to wyważony nacisk na osie. Wystarczającą siłę napędową generuje czterocylindrowy silnik Euro VI OM 934 LA o pojemności skokowej 5132 cm3, osiągający moc 170 kW (231 KM) i maksymalny moment obrotowy 900 Nm, za sprawą dopuszczalnej masy całkowitej od 7,49 do 14,5 tony. Oferuje także wystarczającą masę użytkową jako pojazd kempingowy i ekspedycyjny. UNIMOG to również kultowy pojazd offroadowy.

Dodatkowo UNIMOG posiada układ regulacji ciśnienia w oponach  Trie Control Plus z trybami: „droga”, „piasek”, „teren”. Jak również wydajną skrzynię biegów z rewersyjnym przełączaniem biegów EQR, który redukuje przełożenie terenowe oraz elektryczny, zautomatyzowany system przełączenia biegów EAS.

Zastosowanie Unimoga w pożarnictwie

Wszechstronne zastosowania Unimoga są możliwe między innymi dzięki współpracy z certyfikowanymi producentami zabudów i osprzętu. W najnowszym roczniku modelowym wszystkie wersje Unimoga posiadają szereg technicznych innowacji, służących głównie komfortowi jazdy i bezpieczeństwu. Wykonywanie pracy ciężkim osprzętem montowanym z przodu, znacząco ułatwia elektrohydrauliczny komfortowy układ kierowniczy.

 

Serwis Unimoga

 

Zapraszamy do naszych wyspecjalizowanych serwisów samochodowych

Brzoza, tel. 52 582 33 00

Modlniczka, tel. 12 298 42 00

Rzeszów, tel. 17 888 64 00

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie