UNIMOG- uniwersalny pojazd dla wielu branż

UNIMOG- uniwersalny pojazd dla wielu branż

UNIMOG to uniwersalne urządzenie motorowe. Kompaktowe gabaryty, osie portalowe, napęd na wszystkie koła, układ regulacji ciśnienia w oponach, blokady mechanizmów różnicowych na dwie osie oraz rama o niesamowitym skręcie sprawiają, że Unimog sprawdza się w wielu branżach.

OBSZARY ZASTOSOWAŃ UNIMOGA

Unimog to pojazd i narzędzie w jednym. Posiada fabrycznie przygotowane przestrzenie do montażu różnych zabudów i urządzeń do różnych specjalizacji. Ten Specjalista jest przystosowany pod kątem złączy i napędów do stałych lub wymiennych urządzeń roboczych.

Unimog ma zastosowanie w wielu branżach

Unimog posiada dwie różne przystawki odbioru mocy: od skrzyni biegów oraz przystawkę odbioru mocy od silnika.

Istnieje możliwość montażu:

  • skrzyni ładunkowej i zabudowy kufrowej
  • okuć montażowych z przodu np. pod sprężarki lub awaryjne agregaty prądotwórcze
  • znormalizowanej płyty czołowej pod osprzęt o masie do 1,5 l (np. pługi śnieżne)

Jak również Unimog umożliwia przygotowanie konstrukcji podłogowej pod zabudowy specjalistyczne m.in.: pożarnictwo, ratownictwo, rolnictwo, zastosowana drogowe, kolejowe, terenowe. Posiada także uchwyt wyciągarki liniowej.

SPECYFIKACJA UNIMOGA

Układ napędowy jest przygotowany do warunków specjalnych takich jak przejazd przez rzekę o głębokości 80 cm (max. do 120 cm.). Silnik umieszczony jest pod kabiną kierowcy. Daje to wyważony nacisk na osie.

Wystarczającą siłę napędową generuje czterocylindrowy silnik Euro VI OM 934 LA o pojemności skokowej 5132 cm3, osiągający moc 170 kW (231 KM) i maksymalny moment obrotowy 900 Nm, za sprawą dopuszczalnej masy całkowitej od 7,49 do 14,5 tony. Oferuje także wystarczającą masę użytkową jako pojazd kempingowy i ekspedycyjny. UNIMOG to również kultowy pojazd offroadowy.

Dodatkowo UNIMOG posiada układ regulacji ciśnienia w oponach  Trie Control Plus z trybami: „droga”, „piasek”, „teren”. Jak również wydajną skrzynię biegów z rewersyjnym przełączaniem biegów EQR, który redukuje przełożenie terenowe oraz elektryczny, zautomatyzowany system przełączenia biegów EAS.

Zastosowanie Unimoga w pożarnictwie

Wszechstronne zastosowania Unimoga są możliwe między innymi dzięki współpracy z certyfikowanymi producentami zabudów i osprzętu.

W najnowszym roczniku modelowym wszystkie wersje Unimoga posiadają szereg technicznych innowacji, służących głównie komfortowi jazdy i bezpieczeństwu. Wykonywanie pracy ciężkim osprzętem montowanym z przodu, znacząco ułatwia elektrohydrauliczny komfortowy układ kierowniczy.

 

Serwis Unimoga

 

Zapraszamy do naszych wyspecjalizowanych Serwisów: 

Brzoza, tel. 52 582 33 00

Modlniczka, tel. 12 298 42 00

Rzeszów, tel. 17 888 64 00

Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie