OG Banner Mobile OG Banner

Alfa Romeo oferuje program wspierający dziedzictwo marki- „Alfa Romeo Classiche”

Alfa Romeo oferuje program wspierający dziedzictwo marki- „Alfa Romeo Classiche”

Alfa Romeo przygotowała specjalny zestaw usług, mających na celu ochronę i promocję historii marki. „Alfa Romeo Classiche” to program wspierający dziedzictwo marki. 

Specjalny zestaw usług, które mają chronić oraz promować historię marki, realizowany jest w ścisłej współpracy z działem Heritage Stellantis. "Alfa Romeo Classiche" obejmuje dwa rodzaje certyfikatów: certyfikat pochodzenia i certyfikat autentyczności oraz działalność związaną z naprawami i renowacją.

Certyfikat pochodzenia

Alfa Romeo oferuje możliwość odkrycia historii każdego Alfa Romeo na podstawie jego numeru podwozia. Usługa przewiduje dokładny przegląd dokumentów w rejestrach produkcyjnych marki i wydanie certyfikatu, która będzie potwierdzał rok produkcji samochodu i jego oryginalną konfigurację. Należą do niej specyfikacja modelu, numer seryjny silnika, oryginalne elementy nadwozia i detale wewnętrzne.

Certyfikat pochodzenie oferowany jest samochodom Alfa Romeo od 2016 roku.

Certyfikat autentyczności

Marka Alfa Romeo, przy wsparciu działu Heritage, będzie wydawać certyfikat autentyczności pojazdu zabytkowego. Podstawą do tego będzie szczegółowa analiza ocenianego samochodu zabytkowego i weryfikacji jego danych produkcyjnych oraz specyfikacji technicznych w archiwach spółki. Aby uzyskać ten certyfikat, każdy samochód musi przejść rygorystyczny proces kontroli i oceny, przeprowadzany przez wyspecjalizowany zespół. Weryfikacji zostaną poddane autentyczność samochodu i jego komponentów oraz działanie najważniejszych elementów mechanicznych.

Weryfikacji można dokonać w Officine Classiche w Mirafiori lub bezpośrednio w domu klienta, jeśli wybierze taką opcję. Jest możliwość oddania samochodu do salonu dealerskiego Stellantis & You w Rzymie i Palermo.

Usługa renowacji

Zespół Alfa Romeo, który opiekuje się kolekcją zabytkowych modeli jest dostępny dla klientów prywatnych. Oferuje on usługi od konserwacji po kompletną renowację samochodu: od diagnostyki po renowację nadwozia, naprawy poszczególnych elementów mechanicznych i estetycznych oraz testy końcowe.

Marka Alfa Romeo na swojej stronie internetowej umieści wskazówki dotyczące programu „Alfa Romeo Classiche". To właśnie tam, posiadacze zabytkowych samochodów będą mogli skorzystać z programu, aby uzyskać Certyfikat Autentyczności i Renowacji oraz otrzymać wszystkie informacje i niezbędne wsparcie.

Program wspierający Właścicieli samochodów zabytkowych

 

 

 

 

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie