OG Banner Mobile OG Banner

Proces rekrutacji

Zależy Ci na rozwoju w prestiżowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku? Zaaplikuj do nas i przekonaj się, że Twoja kariera może wskoczyć na jeszcze wyższe obroty. Zapoznaj się z procesem rekrutacji i sprawdź, co czeka Cię na jego poszczególnych etapach. Masz dodatkowe pytania? Na tej stronie udzieliliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości wśród kandydatów.

Proces rekrutacji w Sobiesław Zasada Automotive - Zapoznaj się z procesem rekrutacji i sprawdź, co czeka Cię na jego poszczególnych etapach. Masz dodatkowe pytania? Na tej stronie udzieliliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości wśród kandydatów. 1. Aplikacja na ogłoszenie 2. Analiza CV 3. Pierwszy kontakt - rozmowa telefoniczna 4. Spotkanie rekrutacyjne 5. Drugie spotkanie rekrutacyjne 6. Zakończenie procesu rekrutacji 7. Umowa o pracę  proces-rekrutacji1. Aplikacja na ogłoszenie

Wyślij swoje CV w odpowiedzi na interesującą Cię ofertę pracy.

2. Analiza CV

Dział HR przenalizuje Twoje CV w ciągu siedmiu dni od nadesłania aplikacji.

3. Pierwszy kontakt – rozmowa telefoniczna

Jeśli Twoja aplikacja spełnia kryteria oferty pracy, przedstawiciel Działu HR skontaktuje się z Tobą do dziesięciu dni od przesłania CV w celu zadania kilku pytań, potwierdzających spełnianie warunków określonych w ogłoszeniu. Na tym etapie kontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

4. Spotkanie rekrutacyjne

Spotkanie, które trwa zwykle od 30 do 60 minut odbywa się w obecności przedstawiciela Działu HR i Twojego przyszłego przełożonego. Rozmowa pozwoli na wzajemne poznanie się w kontekście stanowiska, na które rekrutujesz.

5. Drugie spotkanie rekrutacyjne

Ten etap nie jest regułą, ale dla poszczególnych stanowisk przewidujemy testy, zadania czy scenki sprawdzające specjalistyczne kompetencje kandydatów. Nie zaskoczymy Cię - o dodatkowo planowanych aktywnościach poinformujemy Cię już podczas rozmowy telefonicznej.

6. Zakończenie procesu rekrutacji

Po spotkaniu rekrutacyjnym bezpośredni przełożony oceni Twoje kompetencje i ostatecznie podejmie decyzje o wyborze nowego członka swojego zespołu. Przedstawiciel Działu HR skontaktuje się z Tobą, ale również z pozostałymi kandydatami w celu przekazania informacji zwrotnej do siedmiu dni od spotkania.

7. Umowa o pracę

Witamy w Sobiesław Zasada Automotive!

Najczęściej zadawane pytania

Średni czas rekrutacji wynosi od trzech do pięciu tygodni, ale proces ten może się wydłużać, jednak najczęściej trwa krócej. Najbardziej czasochłonnymi etapami są spotkania z kandydatami. Pamiętaj, że nawet jeśli nie zdecydujemy się na Twoją kandydaturę, po uzupełnieniu kwalifikacji zawsze możesz zaaplikować ponownie.

Wszystkie informacje dotyczące stanowisk pracy znajdziesz w ofertach pracy. Ponadto warto również odwiedzić zakładkę ZOBACZ, JAK PRACUJEMY. Materiały w niej zawarte pozwolą Ci na poznanie charakterystyki pracy na danym stanowisku. Sprawdzisz, jak nasi pracownicy wspinali się po szczeblach kariery i czym zajmują się w wolnym czasie.

W pierwszej kolejności dowiedz się, dlaczego warto u nas pracować. Następnie zapoznaj się z zadaniami, które są dedykowane dla danego stanowiska pracy. Koniecznie sprawdź również, jakie są nasze oczekiwania. Jeśli uważasz, że Twoje doświadczenie i posiadane kompetencje odpowiadają na potrzeby oferty pracy – aplikuj! Chętnie poznamy Cię osobiście.

Spotkanie rekrutacyjne prowadzone jest przez przedstawiciela Działu HR. Tego dnia poznasz również swojego przyszłego Szefa, który opowie szczegółowo, jakie będą Twoje zadania. Przygotuj ewentualne pytania. Podczas rozmowy przewidujemy czas na udzielenie odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie.

Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, a człowiek szatę. W biznesie jednak to powiedzenie nie ma zastosowania. Ubiór wiele mówi o osobie, wpływa na wizerunek i na kluczowe pierwsze wrażenie, które świadczy o profesjonalizmie. Załóż ubranie, w którym wyglądasz schludnie i czujesz się komfortowo.

Pierwsza rozmowa odbędzie się przez telefon, natomiast spotkanie rekrutacyjne będzie miało miejsce w siedzibie naszej firmy. Będziesz mógł zobaczyć swoje potencjalne stanowisko pracy i poznać atmosferę panującą w oddziale.

Podczas spotkania rekrutacyjnego w pierwszej kolejności porozmawiamy o Twoim doświadczeniu oraz motywacji do podjęcia pracy. Opowiemy nieco szerzej o działalności naszej firmy oraz przedstawimy szczegółowo zakres obowiązków na interesującym Cię stanowisku pracy. Na spotkanie możesz przygotować pytania, na które z przyjemnością udzielimy odpowiedzi.

Na poszczególne stanowiska przygotowaliśmy również dodatkowe zadania lub testy. Nie martw się. Nie zaskoczymy Cię. Jeśli zaplanujemy dodatkowe aktywności, poinformujemy Cię o tym już na etapie rozmowy telefonicznej.

Informacji zwrotnej na temat efektów rozmowy udzielamy bez względu na decyzję. Jeśli zostaniesz wybrany na nowego członka zespołu – poinformujemy Cię o tym telefonicznie. Jeśli proces rekrutacyjny będzie musiał ulec wydłużeniu lub ostatecznie nie zdecydujemy się na nawiązanie z Tobą współpracy – informacją otrzymasz drogą telefoniczną lub mailową.

Od momentu zaakceptowania przez Ciebie warunków współpracy potrzebujemy minimum dwóch tygodni na przygotowanie dokumentów kadrowych, stanowiska pracy oraz niezbędnych narzędzi pracy – chcemy być w pełni przygotowani na Twój pierwszy dzień w Sobiesław Zasada Automotive. Czas ten może być również wydłużony przez wzgląd na Twój okres wypowiedzenia (od dwóch tygodni do trzech miesięcy). Wszystkie te kwestie uzgadniamy wspólnie na początku procesu zatrudnienia.

Przed zatrudnieniem prześlemy do Ciebie drogą mailową kwestionariusz kandydata oraz list ofertowy. Poprosimy Cię o zapoznanie się z ich treścią, a następnie odesłanie uzupełnionych dokumentów. W trakcie oczekiwania na zatrudnienie zrealizujesz wstępne badania lekarskie oraz uzupełnisz dokumenty kadrowe. W całym procesie rekrutacji pozostaniesz w stałym kontakcie z przedstawicielem Działu HR, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Uczestniczysz w procesie rekrutacji i masz pytania? Skontaktuj się z naszym zespołem rekrutacji: Rekrutacja@zasadaauto.pl 

Na wszystkie szczegółowe pytania odpowiemy podczas spotkania rekrutacyjnego.

Aplikację prześlesz do nas w prosty sposób. Odwiedź zakładkę OFERTY PRACY i zlokalizuj interesujące Cię ogłoszenie. Zapoznaj się z treścią oferty pracy i APLIKUJ. Przycisk przekieruje Cię bezpośrednio do formularza aplikacyjnego. Uzupełnij w nim niezbędne dane i załącz swoje CV. Twoja aplikacja trafi do systemu rekrutacyjnego, który pozwala nam na sprawne zarządzanie przesłanymi dokumentami.

Nie znalazłeś interesującej Cię oferty pracy? Daj się poznać już dziś! Pod ofertami pracy znajdziesz przycisk APLIKUJ SPONTANICZNIE. W formularzu aplikacyjnym uzupełnij niezbędne dane i załącz swoje CV. Aplikacja trafi do naszej bazy kandydatów. Odezwiemy się, jeśli znajdziemy stanowisko dla Ciebie.

Zapraszamy również do naszych salonów i serwisów, gdzie Pracownicy Recepcji przyjmą Twoje CV i poproszą o uzupełnienie kwestionariusza kandydata.