OG Banner Mobile OG Banner

55 lat Mercedes-AMG - jubileuszowe modele specjalne

55 lat Mercedes-AMG - jubileuszowe modele specjalne

To już 55 lat od kiedy modele markowane literami AMG, są synonimem samochodów o najlepszych sportowych osiągach, ekskluzywności oraz zaawansowaniu technologicznemu. Nie bez powodu samochody Mercedes-AMG nazywane są Najszybszą Rodziną Świata – World’s Fastest Family.

Od dwuosobowego start-up’u (założycielami marki byli Hans Werner Aufrecht, Erhard Melcher) do legendarnej marki, która od roku 2005 jest częścią Mercedes-Benz Group, przez osiem sezonów zdobyła tytuł mistrza konstruktorów swoim fabrycznym zespołem Formuły 1, a swoją siedzibę ma w niemieckim Affalterbach.

Z okazji jubileuszu Mercedes-AMG zaprezentował dwa Limitowane modele stworzone na bazie samochodów równie legendarnych jak sama marka.

Mercedes-AMG G63 „Edition 55”

G63 zajmuje niezaprzeczalnie unikatowe miejsce w portfolio samochodów Mercedes-AMG. Pierwszy model Klasy G w wariancie AMG wyprodukowany został w roku 1999 z okazji 20-lecia off-roadowej legendy. Był to początek nowego, sportowego rozdziału w historii tego modelu.

g63 edition 55

Model specjalny Mercedes-AMG G63 „Edition 55” dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: metalicznej czerni obsydianu lub bieli opalitu bright z palety G Manufaktur. Niezależnie od wybranego koloru nadwozia, model posiada jubileuszowe oklejenie „Edition 55”, pakiet stylistyczny AMG Night oraz Night 2 oraz dedykowane, kute obręcze kół AMG. Wyjątkowego charakteru nadają mu takie detale jak np. korek wlewu paliwa wykonany w srebrnych chromie z wytłoczonym AMG.

Wnętrze charakteryzuje się kontrastem czerni i czerwieni. Listwy progowe ze stali nierdzewnej z podświetlanymi na czerwono napisem AMG, a do tego czarne dywaniki AMG z kontrastującymi czerwonymi szwami oraz wyszytym czerwonym napisem „Edition 55”. Również w przypadku kierownicy zadbano o upamiętnienie rocznicy dzięki specjalnym oznaczeniom AMG oraz 55.

Pakiet modelu specjalnego Mercedes-AMG G63 „Edition 55” dostępny jest w konfiguratorze za kwotę 84 686zł.

Mercedes-AMG GT Track Series – najmocniejszy sportowy samochód z Affalterbach

Limitowany do 55 sztuk Mercedes-AMG GT Track Series (734KM oraz 850Nm) to najmocniejszy samochód wyprodukowany przez Mercedes-AMG dla upamiętnienia tradycji samochodów sportowych z Affalterbach.

Wyprodukowany na bazie Mercedesa-AMG GT Black Series (730KM oraz 800Nm), GT Track Series wyróżnia się koncepcją pojazdu nastawioną na osiągi na najwyższym poziomie, łącząc ją ze cechami wyścigowych modeli GT3 i GT4.

GT Track Series stworzony został do użytku na torach wyścigowych oraz imprezach motoryzacyjnych (nie posiada homologacji drogowej).

Nabywca jubileuszowego modelu GT Track Series zyskuje nie tylko jedne z 55 wyjątkowych egzemplarzy tego samochodu (każda ze sztuk posiadać będzie, wytłaczaną, numerowaną plakietkę) ale również specjalny pakiet korzyści dostępny jedynie dla elitarnego grona klientów Mercedes-AMG Motorsport. Chodzi tu m.in. o indywidualne szkolenie techniczne poprzedzające odbiór samochodu, wsparcie inżynierów w trakcie „track days” oraz specjalne usługi logistyczne dotyczące np. zaopatrzenia w części zamienne.

Mercedes-AMG GT Track Series sprzedawany jest bezpośrednio z głównej siedziby marki w Affalterbach, a cena tego modelu rozpoczyna się od € 369,000 plus VAT.

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie