OG Banner Mobile OG Banner

Alfa Romeo Giulia i Stelvio “ESTREMA”- poznaj nową edycję specjalną

Alfa Romeo Giulia i Stelvio “ESTREMA”- poznaj nową edycję specjalną

Przedstawiamy Alfa Romeo Giulię i Stelvio "ESTREMA"- serię specjalną, stanowiącą ucieleśnienie najwyższych osiągnięć w zakresie rozwiązań technicznych, dynamiki, stylu i sportowego charakteru.

Seria "Estrema" została stworzona z myślą o sportowej jeździe na co dzień. Posiada wyposażenie, które plasuje ją na szczycie gamy, stanowiąc ukłon w stronę super sportowej wersji Quadrifoglio.

Model ten jest przeznaczony dla Klientów, których można określić jako "purystów motoryzacji". Poszukują oni emocji związanych z jazdą, jest to klient koneser, który mniejszą wagę przywiązuje do sylwetki pojazdu, za to większą uwagę zwraca na rozwiązania techniczne, zapewniające równowagę i wyjątkową dynamikę jazdy.

Alfa Romeo Giulia Seria Estrema

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Estram posiada nowe aktywne zawieszenie (oferowane w standardzie). System sterowania „Alfa Active Suspension" kontroluje zawieszenie i amortyzatory, stale współpracując z CDC (Chassis Domain Control) i DNA, dostosowując swoje działania w zależności od wybranego trybu. Wpływa  to na zwiększony komfort podróżowania, bez uszczerbku dla przyjemności z jazdy oferowanej przez sportowy samochód.

W standardzie występuje również samoblokujący mechanizm różnicowy, który gwarantuje wysoką stabilność i kontrolę w każdych warunkach przyczepności, a także rozdziela moment obrotowy i napęd również podczas wychodzenia z zakrętów oraz przy dużych prędkościach i przyspieszeniach.

Alfa Active Suspension w Alfa Romeo Stelvio Seria Estrema

Zarówno z zewnątrz jak i w środku od razu uwidacznia się sportowy charakter samochodu. Jest to zasługa między innymi szerokiego zastosowania włókna węglowego. Na zewnątrz z włókna węglowego wykonane są obudowy lusterek oraz „trilobo” z przodu maski. W ciemnych odcieniach utrzymany jest specjalny emblemat „ESTREMA” na zderzaku, obręcze kół - 19- calowe w modelu Giulia i 21-calowe w modelu Stelvio oraz zaciski hamulcowe.

Lusterko z włókna węglowego Alfa Romeo ESTREMA

Ten sam silny, sportowy charakter można zaobserwować wewnątrz, gdzie również użyto elementy wykończenia z włókna węglowego. Fotele zostały wykonane z Alcantary® - unikalnego materiału łączącego w sobie estetykę i funkcjonalność. Kontrastujące czerwone przeszycia i skórzane wstawki podkreślają ekskluzywność i sportowy wygląd deski rozdzielczej, foteli i kierownicy. 

Alfa Romeo Estrema z elementami z carbonu

Giulia i Stelvio „ESTREMA" są wyposażone w silniki 2.0 Turbo Benzyna o mocy 280 KM lub 2.2 Turbo Diesel o mocy 210 KM, oba zestawione z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła Q4. Całość uzupełnia system audio z 14 głośnikami firmy Harman Kardon. 

Oficjalny debiut edycji ESTREMA miał miejsce w siedzibie Alfa Romeo F1 Team w szwajcarskim Hinwil, gdzie Alfa Romeo i Sauber nieprzerwanie współpracują w poszukiwaniu jak najlepszych osiągów oraz innowacyjnych zrównoważonych technologii.

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie