OG Banner Mobile OG Banner

Alfa Romeo świętuje 100-lecie kultowej wersji Quadrifoglio

Alfa Romeo świętuje 100-lecie kultowej wersji Quadrifoglio

Alfa Romeo Quadrifoglio 100th anniversario

W tym roku Alfa Romeo świętuje 100. urodziny najbardziej usportowionej wersji Quadrifoglio. Z tej okazji, włoska marka wypuściła limitowanę edycję- Giulię i Stelvio Quadrifoglio 100th Anniversario, która jest połączeniem luksusu, wyjątkowego stylu i imponującej mocy.

Giulia Quadrifoglio 100th Anniversario

W tę wyjątkową rocznicę Alfa Romeo prezentuje nowe Giulię i Stelvio Quadrifoglio w jubileuszowej edycji „Quadrifoglio 100th Anniversario”.  Ta limitowana edycja została wyprodukowana zaledwie w 100 egzemplarzach. Charkeryzuje się wieloma wyjątkowymi elementami wyposażenia, co sprawia, że jest niezwykle ekskluzywna. Moc silnika V6 zwiększono do 520 KM (dla rynków Europy, Wielkiej Brytanii i Chin), a silnik połączono z samoblokującym, mechanicznym mechanizmem różnicowym, który debiutuje w tej serii specjalnej.

Zmiany w nadwoziu jubileuszowego Quadrifoglio 100 anniversario

Limitowaną serię wyróżniają oksydowane, 5-otworowe sportowe felgi - 19” w modelu Giulia i 21” dla Stelvio dostępne z nowymi, ekskluzywnymi zaciskami hamulcowymi w kolorze złotym. Ten sam szlachetny odcień został wykorzystany w jubileuszowym emblemacie czterolistnej koniczyny- symbolu usportowionych modeli Alfa Romeo. 

Jubileuszowy emblemat Alfa Romeo Quadrifoglio 100th Anniversario

Matrycowe reflektory stanowią główną zmianę, charakterystyczną dla całej gamy modeli Alfa Romeo po faceliftingu. Reflektory adaptacyjne „3+3” z nową matrycą Full-LED automatycznie dostosowują wiązkę światła do sytuacji na drodze dla optymalnego oświetlenia w każdych warunkach, gwarantując oszczędność energii, znaczną poprawę bezpieczeństwa i mniejsze zmęczenie oczu. 

Limitowane złote zaciski w jubileuszowej wersji Alfa Romeo Quadrifoglio

Wyjątkowy, sportowy charakter podkreślają wykonane z carbonu osłona chłodnicy i obudowy lusterek zewnętrznych.

Do wyboru są trzy kolory nadwozia: czerwony Rosso Etna, zielony Verde Montreal i czarny Nero Vulcano.

Wnętrze Alfa Romeo „Quadrifoglio 100th Anniversario

Wnętrze wyróżnia się ekskluzywnym połączeniem czarnej skóry i Alcantary. Zostało wzbogacone o nowe, ekskluzywne przeszycia w kolorze złotym oraz złoty emblemat koniczyny i napis z liczbą „100” na desce rozdzielczej. 

Środek limitowanej serii Alfa Romeo Quadrifoglio 100th Anniversario charakteryzuje się także innowacyjnym wykończniem zestawu wskaźników, tunelu środkowego oraz panelem drzwi z włókna węglowego z efektem 3D.

Wnętrze specjalnej serii Alfa Romeo Quadrifoglio 100th

Zestaw wskaźników można przekonfigurować według własnych preferencji, wykorzystując trzy dostępne dla całej gamy Alfy Romeo konfiguracje: Evolved, Relax i Heritage lub dodatkowo, debiutującą wyłącznie w wersji samochodów osobowych Alfa Romeo Quadrifoglio, ekskluzywną konfigurację „Race”.

Konfiguracja „Race” zbiera na centralnym ekranie podstawowe informacje, które każdy kierowca zawsze chce mieć pod kontrolą: wskazania obrotomierza, prędkościomierza i wskaźnik zmiany biegów w przypadku manualnej jazdy za pomocą aluminiowych łopatek.

Symbol czterolistnej koniczyny

Emblemat koniczyny na samochodach Alfa Romeo ma swoje korzenie w historii marki. W 1923 roku legendarny logotyp Quadrifoglio zadebiutował w wersji „Corsa” modelu RL, prowadzonym przez Ugo Sivocciego, który wygrał XIV edycję Targa Florio.  Od tamtego czasu Quadrifoglio stało się symbolem DNA Alfy Romeo i wyróżnia najbardziej wyczynowe oraz topowe modele marki.

Limitowane Stelvio Quadrifoglio Anniversario

Z okazji setnej rocznicy, aby zaprezentować limitowane modele Quadrifoglio 100 anniversario, Alfa Romeo powraca do miejsc, w których odbywał się rajd Targa Florio. To właśnie tę wyspę wybrała marka Alfa Romeo jako tło dla pamiątkowej sesji zdjęciowej, która oprócz tradycji, podkreśla włoskie „Wielkie Piękno” i pochodzenie „Made in Italy”.

 

 

 

Zapytanie techniczne Wyślij zapytanie o wycenę Umów wizytę w serwisie